şükela:  tümü | bugün soru sor
 • artık kabak tadı veren suriye'de kimyasal silah kullanıldığı iddiasıyla gerçekleşmesi muhtemel emperyalist saldırı.

  tam da bu sırada putin ve esat s400'lerini yağlayıp okşamaya başlamış olabilir.
 • büyük ihtimal olacak saldırı. birkaç gün önce suriye'den çıkacağız demişti trump. bu sözünden 2 gün sonra, veliaht prens muhammed bin selman abd'de iken trump tekrar bir açıklama yaptı. eğer suudi arabistan bizim suriye'den çıkmamızı istemiyorsa, bütün masraflarımızı karşılamalı. hani diyorlar ya bu adam dengesiz, plansız, programsız, aslında tam tersi. öyle bir adam gelmeliydi ki abd'nin başına yaptığı hareketler sadece kendisine mal edilmeliydi, gittiğinde de o deli ilan edilmeliydi, abd değil. bunu başarmış gibi gözüküyorlar. ekonomik olarak sıkışan dünya düzenini ancak yine bu şekilde mafya gibi söğüşleyebilirdi abd ve bunu başaracak gibi. doğu guta'da kimyasal saldırı olduğu iddiasından sonra, trump'ın twitleri geldi, bm'in acil toplantıya çağrıldığı söylendi. bu sefer direkt esad'ı hedef alabilecekleri bile söyleniyor. ama asıl mesele saldırının olması değil rusya'nın buna vereceği cevap. tahminim üst perdeden konuşacak, tehdit edecek ama bir şey yapmayacak. yaparsa zaten sıkıntı büyük.
 • sözlükte neden yankı uyandırmadığını merak ettiğim olay.

  birleşmiş milletler güvenlik konseyi 9 üyenin çağrısıyla acil olarak toplandı.

  suriye'de rus s400'leri aktif hale getirildi ve rus keşif uçakları akdeniz'de suriye açıklarında alçak uçuş yapmaya başladı.

  amerikan keşif uçakları kırım bölgesinde uçmaya başladı.

  rusya'da putin, savunma bakanlığı ve rus genel kurmay yetkilileriyle acil toplantı düzenledi.

  adamlar suriye'yi de aradan çıkarıp doğrudan birbirine dalacak neredeyse. sözlük uyuyor. hayret.
 • sanırım bu sefer işler ciddi dedirten durum.
  işlerin ciddi olmasının nedeni ise rusya'nın sağlam karşılık veririz tarzı açıklamalar yapması ki bu da aslında abd'nin suriye'ye olası saldırısına direk rusya'nın karşılık vereceği anlamına geliyor.
  medvedev de durumun küba krizinden çok daha ciddi olduğunu söylemiş.
 • anlamadığım olay, abd esad yönetimini desteklemiyor muydu, neden bu sebeple vursun ya da gerekçe göstersin. olaylardan uzun bir süre uzak kaldım da kartlar mı değişti. joker kimde?
 • abd'yi hiç sevmem ama su katil ruslara ve onlarin katil kuklasi esad'a dalsa keyifle izlesek. aslında iki tarafında vurduğu gol olsun. şu an insanlığın başına bela iki ülkenin yok oluşunu izlemenin, tadını hiçbirşey veremez.
 • esad dan ne kadar nefret ederseniz edin ortalık düzelmeden giderse suriye 10 parçaya bölünür 30 yıl savaşır.
 • ingiltere’nin başının çektiği koalisyon güçlerinden usa, israil ve fransaya destek açıklamaları geliyor.

  koalisyon güçleri: usa, israil, fransa, ingiltere(tüm birleşik krallık), suudi arabistan, polonya, litvanya, letonya, estonya, almanya, mısır, italya, malta, portekiz, ispanya, birleşik arap emirlikleri, kuveyt, australya, yeni zellanda, ukrayna, gürcistan, arnavutluk, çek cumhuriyeti, romanya, macaristan, kanada, avusturya, finlandiya, danimarka, isveç

  doğu grubu: rusya, suriye hükümeti, iran.

  tarafsız: isviçre

  aman ali rıza bey tadımız kaçmasın ticaretimiz bozulmasın diyenler: çin

  bırakın abi bu işleri tatile gelin diyenler: tayland ve maldiv adaları
 • suriye'de bulunan rus füze savunma s-400 sistemi aktive edildi.
  doğu guta'daki kimyasal saldırının ardından rusya, abd tarafından füze saldırısı ya da başka müdahaleye karşı suriye'de askeri pozisyonunu değiştiriyor.

  https://www.ntv.com.tr/…iyor,vnpwahsoeuegyiqcaztcfw
 • kabak tadı veren, olasılıkları olmuş gibi başlık açma hastalığı nın bir diğer ürünü başlıktır. sözlük yönetimi bu konuya hala bir çare bulamadı. internet haberciliği ve forum karışımı bir durumda devam ediyoruz.

  (bkz: başlıklarını engelle)