şükela:  tümü | bugün soru sor
 • memphis grizzlies 94 - 113 minnesota timberwolves

  batı konferansında işlerin iyice karıştığı gecede spurs , pelicans , thunder ve özellikle nuggetsın blazers karşısında aldıkları galibiyetle iyice kritik hale gelen maçı timberwolves ilk yarıda zorlanmasına karşı kazandı ve konferansta sekizinci sırada kalmayı başardı.
  ilk çeyrekte 8 dakika oynadıktan sonra sakatlanıp oyuna devam edemeyen gibson , çok erken faul problemlerine giren ve alışılmadık şekilde 28 dakika oyunda kalan towns ki maçı buna rağmen double double ile tamamladı ,
  sakatlık dönüşü sadece ikinci maçına çıkan 22 dakika oyunda kalan butler
  ve 35 dakika oynayıp 3/12 ile %25 gibi rezalet bir isabet yüzdesiyle düşük formunu sürdüren wiggins gibi ilk beş oyuncuları maça tam anlamıyla etki edemeselerde benchten de güzel katkı alan timberwolves maçı kazandı.

  timberwolves çarşamba gecesi sezonun son maçında konferans dokuzuncusu olan ve 46 -35 ile aynı galibiyet mağlubiyet sayılarına sahip olduğu nuggetsa karşı resmen final niteliğinde bir maça çıkacak. kazanan taraf platoff lara kalırken kaybeden taraf sezonu kapatmış olacak.
  maç timberwolves un evi target centerda oynanacak. nuggets 6 maçlık galibiyet serisiyle gelirken timberwolves evinde bu sezon 29-11 lik bir galibiyet sayısına sahip.

  butler sakatlanana kadar batı konferansında üçüncü sırada bulunan timberwolves için kaybedilecek nuggets maçı ile kaçırılacak bir playoff oldukça dramatik bir sezon sonu olacaktır.
  yıllarca playoff yapıp hep ilk turda elenen sonra yıllarca playoff dahi yapamayan ve ligi genelde son sıralarda tamamlayan timberwolves fanları pek şaşırmaz bu kötü senaryoya ama bir değişiklik olarak galibiyet ve playoff bileti bekliyorum artık.

  ilk 5
  towns 24 sayı 18 rib
  teague 24 sayı 8 asist
  butler 15 sayı
  wiggins 7 sayı
  gibson 4 sayı

  bench
  rose 13 sayı
  dieng 11 sayı 6 rib
  tyus 8 sayı
  georges-hunt 3 sayı
  crawford 2 sayı

  minnesota timberwolves
  46 galibiyet 35 mağlubiyet
  batı konferansı 8.sıra