• dün geceden beri akp'lilerin beklediği saldırının israil tarafından gerçekleşmesidir. bir anda en büyük amerikancı, batıcı olan islamcılar da bayram etmiştir. padişahları durmadan abd'ye, israil'e ve fransa'ya atarlanırken kendileri en büyük sempatizanları olmuştur. insan düşer de bu kadar düşer..

rusya savunma bakanlığı, suriye'deki tayfur askeri havaalanına füze saldırısı gerçekleştirenin israil uçakları olduğunu açıkladı.

https://tr.sputniknews.com/…skeri-havaalani-israil/

https://www.rt.com/…545-israel-planes-syria-strike/

edit: islamcı eşittir amerikancı derken şunu kast ediyorum tabi:

https://twitter.com/…oylu/status/983122583251046400
  • lan hala anlamadınız di mi? esad'ın da, abd'nin de, israil'in de allah belasını versin. yesinler birbirlerini. yeter ki masumlara bir şey olmasın. asıl bunca katliama rağmen hala esad'ı savunan saftorozlar var. ona şaşırıyorum.
  • ortadoğuda kartlar yeniden dağıtılıyor.

biri yapmadan ben yapayim.
  • 5 suriye askerinin öldüğü belirtilen ve lübnan havasahası kullanılarak yapıldığı bildirilen saldırıdır.

füzelerin yarıya yakını s-400 tarafından imha edildiği bildirildi.

işin garibi israil saldırıyı üstlenmiş değil, rusya açıkladı bunu.
  • aktrollerin burada israil'i bile savunacağı günleri görmemize sebep olacak olaydır.

bunun bir kan davası olayına dönüşmesi bölgedeki her ülke için büyük bir tehdittir. israil kimyasal silahlar ile saldırmanın cezasını ödemeli yoksa bölgedeki tedirginlik ve kızgınlık son hızla yükselip yeni savaşlara davetiye çıkaracaktır.
  • rusya ne yarak kafalı bir ülke. anca açıklama yapıyor. bir bok yaptığı veya yapabildiği yok. savunma sistemleri şuana kadar bir boka yaramadı.
  • hala israil’in abd köpeği olduğunu düşünen var.
    salak çocuk, tam tersi.
  • bu saldırının, israil'in ilk saldırısı olduğunu düşünen yazarları göstermiştir. halbuki ara ara yapar bunu yaramaz

ancak rusya askerlerine en yakın saldırı olduğu da bir gerçek. bundan dolayı bunun abd tarafından yaptırılan bir test saldırısı olduğu düşünülebilir.

peki ne test edildi?
    1. rusya'nın tepkisi
    2. s400'lerin verimliliği
    3. dünya kamuoyunun yaklaşımı
    4. hevesli olan ülkelerin (mesela tr) isteği

belki de komplo teorisidir. ytd.
  • amerika: kardeş biz olayı hallettik. hediye paketlerini yollayıver.
    israil: tamam abi haberleri aldık. iyi iş başarmışsınız. hediyeler hazırlanıyor.
    sana: son dakika füze saldırısı dünyayı salladı. en az 14 ölü var.
    suriye devlet televizyonu: suriye devlet televizyonu, gece yarısı 04.43'te hums yakınlarındaki bir askeri havaalanına füze saldırıları yapıldığını duyurdu. haberde hava üssüne sekiz füze atıldığı belirtildi.
    amerika: füze saldırısını biz yapmadık.
    israil: hiç bana bakmayın haberim yok.
  • bölgede paylaşım aşağıdaki gibi bana göre:

kürtler: yüzde 90 abd tarafında.
    rejim: tamamen rusya tarafında.
    tr: yüzde 60-70 rusya, yüzde 30 abd tarafında.

peki abd ve/veya israil rejime saldırırsa ne olur? bana sorarsanız tr yüzde 70-80 oranında abd tarafında konumlanır.

aslında katar'ın gaz rezervleri avrupa'ya ulaşırsa abd için de rusya'ya karşı elini güçlendiren bir hamle olur. anca işte emperyalizmin planını bilemiyoruz. tr'yi neden engelledi şimdiye kadar? tahmin etmek zor.

ayrıca fransa'nın da bu tür operasyonlarda hemen abd'nin yanına yanaşması da gözden kaçmıyor. abd için avrupa'da ingiltere'den hemen sonra fransa geliyor anlaşılan.
    (bkz: fransa'nın suriye'ye asker göndermesi)
hesabın var mı? giriş yap