şükela:  tümü | bugün
  • su an yaşanan buyuk capta bir rezalettir.
    9 nisan 2018 samsun kars seferini yapan otobüste biletli yaşlı bir amcamiz muavin tarafindan yerinden kaldırılıp başka birine verildi. gidecegi şehir trabzona kadar ayakta gidecekmis.

buna amca ve diger yolcular tepki gosterdi. yer vermeye calistik. kabul etmedi. onde muavin koltugunda oturan firmanin sahibi imiş.
    hakaretler ve tehditlerle amcayi susturmaya calisti.
    biletli yolcuyum satmasaydin bileti o zaman ben hakkimi ariyorum yerime oturan kisiye de birsey demiyorum ayaklarimda platin var rahatsizim demesine ragmen herkesin rahatsizligi var illa ayakta gideceksin dedi. ardindan hakaretler etti.

edit: amcaya ters hareketlerde bulunan kisi bu firmanin en ust duzey kisisi sahibi müdürü imiş.

edit: basligi acma sebebim biraz da bu işi en bizli nasil cozeriz idi. yardimlar icin tesekkurler.
  • şimdi başlığı açan yazar bizden ne bekliyor? samsun-trabzon güzergahındaki sözlükçüler yola insin otobüsü mü taşlasın ne yapalım aq? yahu ne tırsak adamlarsınız arayın koca otobüste 2 şöför bir üst düzey siktiğimin müdürü ve bir amele muavine mi dişinizi geçiremediniz?

hadi tırstınız kabul, lan koşa koşa ekşide başlık açana kadar polisi arasanıza ilk yerleşimde bölge trafik yol üstünde olacak zaten çevirsinler otobüsü...
  • biletli yolcuyu yerinden kaldırdıysa zabıta aranarak 5 dakika'da çözülebilecek rezalet. zabıta'yı aramak yerine başlık açmak nasıl bir motivasyon anlamış değilim.

edit: ek olarak alo 176'yı aramakda çözüm sunar. haksızlığa karşı koymak yerine, başlığa gelip ağlamak olmaz. otobüs ne biçin korkutulmuş, pıstırılmış kişilerden oluşuyorsa kimse cesaret edip telefonuna bile uzanamıyor anlaşılan.
  • şehirler arası otobüs ile ilgili bir şikayet olduğu zaman zabıtayı aramamız gerektiğini öğreten yazarlarımıza sonsuz teşekkürler. (bkz: #75868922)

up