şükela:  tümü | bugün
  • mersin marina şubesinde yaşanan rezalettir.

yaptıkları şey şu şekilde;
    size 1900 tl ye üyelik satarlar, kredi kartınızdan 1900 tl çekerler. buraya kadar sorun yok. geçmiş dönemde de gittiyseniz size değer veriyoruz görüntüsü altında zaten bu iş için yüksek bir fiyatı özel bir fiyat diye yutturmaya çalışırlar ama yemeseniz de alternatif pek olmadığı için kabul edersiniz.

işin kötü kısmı şu, size bu üyeliği satan uyanık sözleşmeye haberiniz olmadan tutar olarak 1997,5 tl yazar ama size söylemez. çünkü şirket politikasının altında bir fiyat vermiştir size. sistem daha aşağı bir rakama sözleşme çıkartmaz. aylarca spor yapmaya gider gelirsiniz sonra birgün ansızın kapı açılmamaya başlar.nedenini öğrenmek isteyince önce teknik arıza deyip turnikenin dışından geçirirler, 3-4 seferden sonra artık işkillenip bu işi çözün deyince 97,5 tl borç çıkartırlar.

biraz üsteleyip borcunuz olmadığını söylediğinizde pişkin pişkin arkadaşımız üyelik satma heyecanı ve kota kaygısı ile size söylemeden böyle yapmış ödemek zorundasınız derler. sözleşmede imzanız var deyip mahkemeye vermekle tehdit ederler.

işin kötü tarafı, evet biz hatalıyız arkadaşımız da hatalı ama parayı sizden tahsil edeceğiz şeklinde berbat bir tutum takınmaları.
    kota tutturmak için müşteriye yanlış bilgi verip habersiz borç kaydı açan çalışandan tahsil edin bu ücreti madem dediğinizde “ama yazık asgari ücret alıyor birçok kişiye yapmış nasıl ödesin” demeleri de cabası.

uzak durulmalı. asla verdikleri fiyata güvenmeyin.birkaç kişinin daha aynı sorunu yaşadığını öğrenmiş bulunmaktayım.aynı sorunu yaşayanlar varsa özel mesajla ulaşabilirler.

edit: konu miktarla alakalı değil, ortada ciddi bir yanıltma mevcut. ve evet, imzaladığımız sözleşmelere dikkat etmeliyiz farkındayım ancak insan hata yapabiliyor.

edit: bu arada kestikleri fatura elime geçti. “1 yıllık üyelik” açıklamalı ve kdv dahil 1.900 tl tutarında. aslen resmi olarak ben bu 1 yıllık hizmetin bedelini bu ücrete almış oluyorum diye düşünüyorum. muhasebe açısından bilgi sahibi olanlar varsa yeşillendirsin.
  • meselenin para olmadığını ifade etmek lazım. neticede bu anlayışla 2497,5 tl yazmamaları için bir neden yok.
  • kendilerinden sözleşme örneğimi ve faturamı talep ettim. türlü bahane ile vermediler. fatura ankara’dan gelecek vakit alır dediler. umarım fatura kesmeme hatasına düşmemişlerdir.
  • bahsi geçen işletmenin manda kasa audilerden, mercedeslerden inen göbekli, gümüş tepihli amcaların piyasa mekanına dönmüş, aletlerin başında teriniz soğuyana kadar sıra beklediğiniz, kapasitesinin çok üzerinde üye kaydıyla adım atacak yer kalmamış bir mekan olmasından mütevellit şaşırtmayan skandaldır.
  • 19 yıllık izmir şubesi olarak hiç şaşırmadığım haberdir. her şey ürünü satıncaya kadardır sonrası hep kabus.
  • kurumsal spor salonu rezaleti.

macfit, sportspark, carrera tarzı yerler görünürde spor salonudur ama arka planda milletin birbirine sulandığı, sosyal medyada şov yapmak için spor yapanların doluştuğu yerlerdir.

o yüzden mahalle spor salonları daha samimi ve ekonomiktir.

2 aylık 120 lira nakit veriyorum kafam rahat.
  • eğer referans olunmadan üye olmuşsanız, referansı* istediklerine veren satış görevlerine sahip firmanın rezaleti.

uzun süredir kayıt yenilemeyen eski üyelerine kota tutturmak için referans indirimini verirler. eğer diyaloğunuzu sağlam tutarsanız sene sonunda 3-4 tane referans indirimine sahip olabilirsiniz.
  • bugün değil bu spor merkezi her gün rezalettir aklı olan gidip de parasıyla rezil olmasın .
  • yarın genel merkez ile görüşüp durumla ilgili ne yapacaklarını gördükten sonra sözleşme ve faturam ile gerekli hukuki adımları atacağım. en azından insanları enayi yerine koyamayacaklarını göstermek lazım.
  • her üyeden takribi 100 tl alsan iyi para he?