• --- spoiler ---

“bir suç var ortada. bir yolsuzluk yapılmış ve seçime yönelik yolsuzluk yapılmış.

ben hayatımda 201 rakamının sıfır yazıldığı ve bunun üst üste olduğu hiçbir seçim görmedim. türkiye’de böyle bir seçim yok.

bu seçimin bu tartışmadan yoksun bırakılabilmesi için, sayın bahçeli’ye katılıyorum, tekrarlanması bu tartışmaların seçilecek kişileri gölgede bırakmasını ortadan kaldıracaktır.”

sozcu haberi

--- spoiler ---

bence seçim güvenliğini sağlayamayan içişleri bakanı da istifa etmelidir. haydi bakalım...

hiç yüzleri de kızarmıyor.

(bkz: insan gerçekten hayret ediyor)
  • normal şartlar altında seçin yenilenirse ekrem imamoğlu'nun % 55 ile seçileceğini kendileri de biliyor.

ama öyle bir ortam oldu ki, şu anda ortam tam akp mağduriyetine uygun. seçim tekrar edilmeyecek ve önümüzdeki beş sene ve belki daha fazlasında, bu cehape zaten hile ile kazandı, yoksa seçim de kazanamaz bunlar diyerek mağdur oldukça mağdur olacaklar.

şu anda hepsinin bir ağızdan bunu köpürtmesinin sebebi bu, yoksa hepsi biliyor seçimde hile olmadığını, ekrem imamoğlu'nun kazandığını ve seçim yenilenirse yine kazanacağını.

bekleyin, daha seçimden, sandıktan, millet iradesinden kaçanlar bunlar diye de konuşmaya başlayacaklar.
  • ülkenin iç işinde olan yolsuzluk hakkında açıklama yapan içişleri bakanı açıklamasıdır.
  • ulan basit bir büyükşehir belediyesinin koltuğunu bile bırakırken bu kadar zorlanıyorlarsa düşünün bir de başkanlık için neler yaparlar?
  • secim oncesi yuksek sesinden eser yok simdi...
  • açıklamalar sırasında vücut dili "tüm söylediklerim tamamen asılsız ve uydurma; allah bir desem inanmayın" diye bağırıyordu. kızardı bozardı, 10 gündür tasarladıkları konuşmayı kesiksiz ığğğlamadan eeelemeden söyleyemedi.
  • seçimin güvenliğinden sorumlu birimlerin birinin başında olan kişinin, seçimde şaibe var dediği ama istifa ediyorum demediği açıklamadır.

sayın bakan seçimde şaibe olmuş derse, seçim güvenliğini sağlayamamışım da demiş olmamakta mıdır?
  • açıklamayı ben yanlış anlamadıysam 2014 seçimlerinde ankara da hile yaparak mansur yavaştan aldık demiştir.
  • süleman soylu'nun açıklamaları doğruysa içişleri bakanı'nın acilen istifa etmesi gerekir.

lann?! bi dakka!!?
hesabın var mı? giriş yap