şükela:  tümü | bugün
  • edit4: evet bugün 22 temmuz 2019 konya bölge müdürlüğü bir buçuk ay evvel olayı biz çözeceğiz dedi, bizzat bölge müdürü halledicekmiş. bir defa aradı durumu anlattım, yarın size döneceğim dedi aradan 1 ay geçti bu süre iki kere daha kendim aradım “hani çözecektiniz ne oldu diye” biz döneceğiz size dendi ve bugün 22 temmuz hala daha dönecekler...

edit3: bugün 23 nisan ürünlerin faturalarını ısrarla mail atıp defalarca aramama rağmen hala sorunum çözülmedi, geri dönüş bile yok. bu kadar rezil nasıl olunabilir ilginç gerçekten

edit2: bugün 11 nisan 2019 ve hala bir dönüş olmadı. pişkin pişkin telefonda hala “şikayetiniz neydi tam olarak” diye sordu müşteri hizmetleri(ben aradım). hiç bir şekilde kimsenin ilgilendiği yok.

rezalet tarihi aslında 18 mart 2019, fakat olay bugün sonlandığı için bugünün başlığını girdim.

sözlükteki ilk rezalet başlığım, en son çare buradan medet umuyorum.

18 mart 2019 da, artvin'den yalova'ya 60 adet kaktüsü yollamak için sürat kargoya gittim. kargo olması gereken şekilde paketlendi ve şubeye teslim edildi. canlı bitkiler bir çok seracının yaptığı gibi kasa içerisinde streç filmle sarılarak yollanırki kargocu bitkiyi görsün ve ona göre hassas davransın. buraya kadar her şey normal.
    şimdi geliyoruz rezaletlere. kargo tesliminden iki gün sonra karşı taraf kargoyu almak içn şubeye gidiyor, karşılaştığı manzara şu şekilde. fotoğraflar bizzat alıcı tarafından şubede çekilmiştir.

https://eksiup.com/a7e2eaa32959
    https://eksiup.com/04dd475e1436
    https://eksiup.com/1244337e0130

yolladığım 60 ürünün sadece 30 tanesi karşıya gidiyor, ve gittiği halini de fotoğraflarda görüyorsunuz. kasalar kırık ve birbirinden ayrılmış, saksılar kırık, toprak dağılmış kaktüsler paramparça ve eksik. kargoyu teslim alacak kişi şube de görevliye hasar formu dolduruyor. ve sağa sola savrulan 30 kadar kaktüsü alıyor, almasının sebebi geri yollayamaması çünkü geri yollayacak ne bir kasa var ne de kaktüslerin canı kalmış. tabiki sürat kargoyu arıyorum 3, 5, 7 arama derken hepsinde şikayet oluşturuldu bekleniyor, cevap alamadık, soruşturuyoruz, öyle bekleyin şöyle bekleyin diye diye artık çileden çıkıyorum. en son 4nisan perşembe günü arayıp kesin sonucu istiyorum buna karşılık en geç iki gün içerisinde geri döneceklerinin sözü veriliyor telefonda. tabiki yine dönen olmuyor. ve bugün 9 nisan sürat kargoyu tekrar arıyorum şikayetim için o da ne karşıdaki müşteri hizmetleri bana "şikayetiniz karara bağlanıp kapatılmış sizede haber verilmiş" diyor. karar ne? kime bildirildi? sonuç ne? hiç biri belli değil. bu soruyu müşteri temsilcisine sorduğumda da cevabı şu" şikayet kapatılmış" başka hiç bir bilgi yok, ayrıca tarafımada bilgi verilmedi. bir kargo firmasının görevi nedir, bir ürünü karşıya götürmek. ürünler kayıp gidenler kırık. nerden bilebilirim bunun kasti olarak kargocular tarafından yapılmadığını, bir hırsızlık olmadığını, kasten bir şey olmadı diyelim, kargonun içindeki ürünler nerede? bu zarardan kim mesul? bana neden doğru bilgi verilmiyor? zararın suçlusu kim?

şimdi sana soruyorum ey sürat kargo ben burda başlık açmayayımda ne yapayım. yaklaşık bir aydır sorunum çözülmediği için telefonda saatlerce konuşmak zorunda mıyım?

ayrıca karşı tarafın ücretini ödeyip benden satın alığı kaktüsü mecburen ben başka kargoyla ücretsiz bir şeklilde tekrar yolladım.

edit: imla
  • şaşırtmayan rezalettir. kargoculukla ilgili devlet denetleme ve düzenlemesi şart!
  • soğuk hava şartlarında kaktüslerin hücrelerindeki sıvı miktarını donma riskine karşı düşürmeleri gayet normaldir. köklerde meydana gelen daralma sonucu saksıda oluşan boşluk, araç kasislerden geçerken toprağı saksıdan ayırır. bu tip taşımalarda her bir saksının ağzı streç film ile sarılır. saksı kenarı ve bitki gövdesi arasındaki alan kapatılır. resimlerde göründüğü kadarıyla yeterli sabitleme ve vibrasyona karşı sönümlendirme tedbirleri alınmamış.