şükela:  tümü | bugün
  • saçma bir duyar. kurgu yapımlarda hep güzel şeyler mi gösteriliyor? kötüyü göstermeden sadece iyiyi anlatan bir dizi veya film veya en basitinden kitap var mı?
  • niye spoiler veriliyor anlamadığım rezalettir.

hayır ben izlemiyorum da izleyen arkadaşım var.
  • denilen diziyi ve bölümü izlemedim ama senaryo gereği bunların olması bunların olumlandığı anlamına gelmez.böyle bıçak sırtı olan konularda dikkatli davranmalı ve sağduyuyu elden bırakmamalı.onun ötesinde tanım olarak şöyle diyeyim ufak bir pr kokusu aldığım rezalettir.
  • hayatımda ilk defa bir butonun eksikliğini iliklerimde hissetmeme sebep olmuş rezalettir.

işte o buton:

derdini sikeyim butonu

arkadaş sizin beyinleriniz ne kadar garip. dizide bir erkek bir kadını öldürüyormuş da bu da kadına şiddeti meşrulaştırıyormuş. ne kadar önem atfediyorsunuz şu dizilere, televizyon programlarına amk. bu kadar boş mu hayatınız. bu kadar sefalet içinde misiniz? yetişkin bir insan ciddi ciddi bir kurgu sahneyle gaza mı geliyor? hemen koşup ekşide başlığını açayım mı diyor?

birincisi eğer bu dizi vb sahneleri, görüp hassiktir lan çok doğru kadına şiddet çok meşru bir olay diye çalışan beyne sahip her bir bireyin beynine atlar osurmasını dilerim. eğer bu şekilde çalışan beyinlere sahip birileri varsa elbette.
    bir romanda adam babasını doğradı diye babalar ayaklansın, bir filmde küçük kız öldürüldü diye küçük kızı olanlar ayaklansın. mına koyim kurgu lan bu kurgu. aloo kurgu.

beyninin normalde şöyle çalışması gerekiyor. kadın kocasını aldattığı için öldürüldü mü? mahalleli kızlara baskı mı yapıyor. senin beynin normalde "vay amk hakkaten böyle herifler de var ha" demesi lazım. senin beynin eğer " vay amk ne güzel öldürdü lan karıyı dur ben de benimkini doğrayayım" diyorsa bunun diziyle falan alakası yok güzel kardeşim bahane arama. o bizzat kendi hayvanlığın, diziye, filme, kitaba ne boksa ona suç atma.

aşk-ı memnu ile yengeye kaymayı mı normalleştirdiler misal? sen yengeye kaymak normaldir diye sonuç çıkarıyorsan o senin kendi denyoluğun güzel kardeşim aşk-ı memnu'nun değil.

kuzuların sessizliği ile seri cinayetleri mi meşrulaştırdılar?

ne amk bu televizyona yüklediğiniz bu anlam bu kadar. sikko sikko türk dizilerini savundum sizin yüzünüzden. oysa ki neyşınıl coğrafik dışında kanal izlemeyen adamım ben yani. pipom ve fularım olduğunu da söylemiş miydim?
  • büyük bir rezalettir.
    ben de geçen gün bi film izlemiştim. yönetmenin yatağına kesik at kafası koydular. neymiş johnny'i filmde oynatmamışmış. o çocukta star ışığı yok bi kere.
    lanet olsun böyle rtük'e, tüik'e ve çelik'e.

not: at hırsızıyım.
  • 2-3 dakika göz atarak nasıl yapıldığını merak ettiğim tespittir. sanki oturulup ilgiyle izlenmiş gibi...
  • işlevsiz rtük sayesinde bok çukuruna dönmüş türk televizyonlarındaki bombok dizilerdeki rezaletlerden sadece biridir.
    işte bu yüzden televizyon izlemiyorum.
    rtük dedim de, rtük ya toplumsal ahlaki değerlerimizde bir reform yaptı da bizim haberimiz yok, ya da parasını alıp susuyor. üçüncü bir seçenek aklıma gelmiyor bir türlü.
  • sadece 2-3 dakika göz atarak dizinin 1-2 bölümü hakkında fikir sahibi olmuş yazar beyanı.. yemezler be evladım, yemezler..
  • adam karısını öldürmüyor. sen yanlış diziyi izlemişsin.