şükela:  tümü | bugün
 • pek şahane olaylara, diyaloglara gebe görüşmelerdir. oylama öncesi son toplantılardır.
 • deniz baykal'ın yapacağı konuşmayla tüm birikimini ortaya koyarak akp'li ve mhp'li vekillerin kafasını karıştırmaya çalışacağı görüşmeler olacaktır.
 • adeta bir neo-osmanlı rejimi kuracak, "ileri demokrasi"den otokrasiye transit geçeceğimiz anayasanın görüşmeleri.

  halk, karşı çıkacak vekillerinin yanındadır. millet, vekillere moral ve destek verirken bir taraftan da kapı kapı dolaşıp bu anayasanın zararlarını komşusuna, mahallelisine anlatmaya başlamıştır.
 • büyük gün geldi çattı.

  tbmm önünde sabah eylem var. elimizden geldiği kadar bu "yeni anayasa" görünümlü diktatörlük rejimini meclisten geçirmemeye çalışacağız.

  meclisteki canlara destek olma zamanı. bunun partiyle falan ilgisi yok. cumhuriyet'i teslim etmeyeceğiz.

  edit: şöyle bir liste var. sonra ah vah dememek için.

  edit 2: meclise tomalar ve polis ekipleri sevk edilmiş, abluka altına alınmış. tepki gösterenleri alacaklar içeriye.

  https://twitter.com/…eker/status/818394501672615937

  görüşmeler başlamıştır. canlı yayın için tık.

  chp youtube hesabından izlemek için; https://www.youtube.com/watch?v=w3ztc_rndi4

  ayrıca tbmm tv'nin yanını veya sesi kesmesi ihtimaline karşı periscope linkleri için;

  https://twitter.com/chptv/
  https://twitter.com/draliseker

  ekşisözlük twitter örgütlenmesi başlığında da bir şeyler oluyor. bakmakta fayda var.
 • kemal kılıçdaroğlu'nun pazartesi gününden itibaren mecliste bizi izleyin diyerek dikkat çektiği ve bu toprakların kaderini tayin edecek tarihi sürecin ilk günü.

  troll'lerin sulandırmalarına, havuz medyasının karalama kampanyalarına, vicdanını çıkarken evinde bırakan siyasilere, tabanının iradesini dalga geçer gibi hiçe sayan liderlere rağmen meclisteki görüşmeleri, elimizdeki bütün imkanları seferber ederek insanların gözüne sokmamız gereken bir süreçten geçiyoruz.

  sadece facebook'da, twitter'da, sözlükte değil; bindiğimiz taksideki taksiciye, ekmek aldığımız fırıncıya, sigara aldığımız bakkala; kısacası temas ettiğimiz her bir insana bu süreci anlatma çabasında olmak mecburiyetindeyiz.

  çünkü vatandaşların çoğu bilmiyor. kahvede arkadaşlarıyla 101 oynayan emekli mehmet amca bilmiyor, tarlada patates eken fatma teyze bilmiyor, haber alma hakkı elinden alınan minibüs şoförü ahmet abi bilmiyor.

  evet, herkes sözlük kullanmıyor. twitter'da binlerce troll entrysi arasından doğru bilgiye ulaşamıyor.

  önemli bir çoğunluğunun beyni atv, star, beyaz tv gibi havuz kanallarıyla yıkanırken; biraz ortada olanları da arada cnn türk, haber türk izleyerek yine yanlı bir perspektiften yapılan yayınlara maruz kalıyor.

  o lağım medyası ki, gezi olaylarına katılan milyonları terörist ilan etti,

  o lağım medyası ki, gezi olaylarına katılan insanları vatan hainliğiyle, türk bayrağı yaktılar suçlamalarıyla itham etti,

  o lağım medyası ki, gezi olaylarına katılan insanları kabataş'ta başı örtülü bir kadının üzerine işedikleri yalanıyla suçladı,

  o lağım medyası ki, haber alma kaynakları sadece televizyon olan insanlarla, haber alma kaynakları daha kapsamlı olan insanların aralarına duvar örmekle, kutuplaştırmakla varını yoğunu ortaya koyarak gece gündüz demeden çalıştı.

  şimdi aynı bizans oyunlarını anayasa değişikliği teklifi sürecinde tezgahlıyorlar. sanki anayasamız değil, şekere eklenecek vergi miktarı tartışılıyor mecliste.

  laf olsun diye değil, gerçekten nasıl bir felakete sürüldüğümüzü bilmiyor insanlarımız.

  iyi niyetleriyle kullanacakları "evet" oyunun tek adamlık, baskı, cehalet getireceğini değil; huzur, güven, istikrar, ekonomik büyüme, birlik, beraberlik sağlayacağını düşünüyorlar.

  ve bu insanların oyları özgürlüklerimizin sınırlarını, eğitimimizin kalitesini, kendimizi geçtim; çocuklarımızın bile geleceğini etkileyecek.

  referandum oylamasının sonuçlarını tv'lerden takip ederken son umutlarımızın suya düşmemesi için, zurnanın zırt dediği yerdeyiz.

  sesimizi çıkarma hakkımızın hala elimizde olduğu yolun artık en sonuna geldik.

  köprüden önceki son çıkıştayız.

  edit: "bir gram eylem, bir tonluk kuramdan daha değerlidir."
  friedrich engels

  edit 2: #milletçebaşkanlığahayır
 • her şey beklenen sürede ilerlerse önümüze nisan'dan sonra referandum sandığı getirecek olan meclis görüşmesi.

  yurtdışında yaşayıp referandumda oy kullanmak isteyenler, kendilerine en yakın konsolosluğa gidip adres beyanı yapabilir ve böylelikle yurtdışı seçmen kütüğüne kaydolabilir. eğer 20 günden kısa bir süre önce yurtdışına çıkmış ve referanduma kadar yurtdışında kalacaksanız adres beyanı ücretsiz, 20 günü geçmişse 9-10 €-$-£ cezası vardır

  ysk adına ben bildirdim
 • ankaralı vatandaşların birçok parti ve stk ile beraber eylem yapmasi icin saat 13:00'te meclis dikmen kapisina davet edildigi görüşmeler.
 • ülkenin ucu bombok bir yere çıktı,hemen kaçalım rıza baba...