şükela:  tümü | bugün
 • bugün başıma gelen olay. hala sinirden elim ayağım titriyor.

  geçen hafta yurtiçi kargonun kargolarımı 8 gün şubede bekletmesiyle alakalı iki entry yazmıştım. #65191251 ve #65270328 numaralı entrylerde konuyu anlatmıştım. özetle; 27 aralıkta yurtiçi kargonun istanbul beylikdüzü şubesine gelen kargom ve 2 gün sonra yine aynı şubeye gelen kargomu yoğun aramalarım, şikayetvar.com'da yazdığım şikayetler, müşteri hizmetleri ile görüşmelerim sonucu ancak 3 ocak akşamı getirmişlerdi.

  geçen gün bir alışveriş yaptım ve gönderici yine yurtiçi kargoyla göndermiş. tahmin ettiğim gibi kargo beylikdüzü şubesine geldi ama eve gönderilmedi. sebep klasik: "alıcıya adreste ulaşılamadı". bu kez aramadım ve kendim almaya karar verdim. dün gece çalıştığım için sabah eve dönerken bu şubeye uğradım. kapıda diğer çalışanlarla konuşma şeklinden şubenin müdürü olduğu çok belli olan bir adam vardı. direk merhaba diyip konuşmaya başladım "sizin kargolar dağıtıma çıkmıyor mu? bir aydır 4 kargomu göndermediniz" adam direk "ya kardeşim git sabah sabah zaten sinirim burnumda." böyle diyince bende sinirlendim -ki ilk anda çok sakin konuşmuştum-. "abicim niye göndermiyorsunuz belki acil bir durum var önemli bir şey gelecek. benim arabam yok gelemiyorum siz de göndermiyorsunuz" yemin ediyorum cevap aynen şu oldu: "ulan git al kargonu almayacaksan da siktir git" neye uğradığımı şaşırdım. "ne biçim konuşuyosun abicim sen" dememle birlikte etrafımı sardılar. kimi çekiştiriyor kimi itiyor. müdür bana saldırmaya çalışırken biri onu tutuyor falan. şoka girdim ya. "ne küfür ediyosun lan" dedim. bu kez sivil giyimli muhtemelen yine yönetici konumunda birisi "ulan dayak yemeden siktir git buradan" diye saldırmaya çalıştı. onu da birisi sarılıp durdurdu. baktım insan gibi konuşma şansım yok bari dayak yemeden gideyim dedim. gişedeki görevliye "tamam verin kargomu gideyim" dedim. müdür "kargonu falan vermiyorum lan siktir git yoksa kafanı gözünü patlatıcam" dedi. "nası vermiyosun lan babanın şirketi mi burası" dedim. "babamın lan sen beni tanıyo musun? burdaki herkes beni tanıyor siktirtme belanı." dedi. tüm bunlar yaşanırken şubede hem kadın çalışanlar hem de kadın müşteri var düşünün. gişedeki arkadaş "abi ismini söyle ben kargonu vereyim" dedi söyledim kargoyu aldım. "yirmi kişiye güvenip bir adama saldırmak kolay ben bu işin peşini bırakmayacağım" dedim. müdür "siktir git nereye şikayet ediyorsan et artist senin gibilerle mi uğraşıcam lan. sen sıcak evinde otururken biz çalışıyoruz." dedi. halbuki ben de gece çalışmıştım. öyle evde oturup baba parası yiyen adam tipi de yok bende. bu arada beni itekleyen, çekiştiren, "hadi uzatma lan bas git" diyenler falan var da onlar bu adamın yanında çok hafif kaldığı için onlara cevap bile vermedim. kaldı ki onlarla da sürtüşsem kesin linç edilirdim. "kardeşim belki ilaç almıştım onu bekliyordum çok acildi sizde vicdan yok mu" dedim, müdür "ne aldıysan aldın lan banane her gün senin gibi artistler geliyor kaşınma" dedi. daha bir şey söylemedim.

  olaya iyi yönden bakıyorum ben sabah eşimle bir yere gidecektim. dün bana "buluşalım kargoyu alır öyle gideriz" dedi "yok ben alır gelirim" diyerek kabul etmedim. kabul etseydim eşimin yanında bu muameleyi kaldıramazdım. dayak yemeyi göze alıp dalardım o adama. neyse çıkınca müşteri hizmetlerini aradım olayı anlattım şubenin görüntü kayıtları vardır hatta çalışanlar arasında vicdanlı birileri varsa dediklerimi aynen onaylarlar dedim. "üst yönetime bildireceğiz size dönüş yapacağız" dediler. inşallah bir yaptırımı olur bu işin.

  böyle bir şey yaşayacağımı tahmin etmediğim için kamera kaydı yaparak girmedim. sonradan kamerayı açmak da "gelin beni dövün" demekti yapamadım o yüzden.

  siz siz olun ne iş ahlakı ne de terbiyesi olan böyle insanlarla çalışmayın. çalışıyorsanız da hizmet alamayınca sebebini sormayın yoksa 20 kişi saldırıp dövebilir. ya da alttan alıp yediğiniz küfürlerle canınızı kurtarabilirsiniz. tüm yurtiçi kargo çalışanlarını bir tutmuyorum. zaten orada bana sessizce "sen haklısın abi kusura bakma" diyenler de oldu. onlar düzgün insanlardır.

  edit: öncelikle destek veren herkese çok teşekkür ederim. yurtiçi kargo genel müdürlüğünün ilgili biriminden mustafa bey aradı iki kere. olaydan ekşi sözlük vasıtasıyla haberdar olduklarını, yaşananlardan dolayı üzüntü duyduklarını, şubeden görüntü ve ses kayıtlarını aldıklarını, incelendikten sonra gerekiyorsa şubeye ya da çalışanlara yaptırım uygulanacağını, tüm işlemleri yakından takip edeceğini ve sonuçtan haberdar edileceğimi söyledi. ne olacağını göreceğiz.

  edit2: @neurosurgeon uyardı; sonucu yazmayı unutmuşum. müdürün tüm bilgilerine ulaştım ve isteyen bir çok kişiye özel mesaj yoluyla verdim. olaydan bir hafta sonra bana cepten ulaşıp özür diledi. yurtiçi kargo mu bunu istedi yoksa arayıp taciz edenlerden çekinip mi yaptı bilmiyorum. olayın üstünden 6 ay geçmesine rağmen hala soranlar olması beni mutlu etti. ilgilenen, merak edip soran herkese çok teşekkür ederim.
 • yurtiçi kargo bokunu çıkarmayı becermiş en sonunda. diyecek laf kalmamış.
 • evinize geldik bulamadık lütfen dayağınızı şubemizde yiyiniz mesajı almamız yakındır.
  geçmiş olsun.
 • otobüs kaldırıp o ibne müdürü dövmek için kampanya başlatmaya ne dersiniz ?

  edit: mesaj üstüne mesaj geldi beni de yazın diye. çıldırttın milleti yurtiçi kargo , ibne müdür.

  edit 2 : millet sokağa döküldü , başlığı açan arkadaş isterse 1 otobüs adam var. bir mesaja bakar . bana mesaj atan arkadaşlar için tanım yapmak gerekirse .. (bkz: adamın dibi)

  edit3: arkadaşla iletişime geçtik , yurtiçi kargo tarafında bir yaptırım olmaz ise destek olacağımızı bildirdim.mesaj atan arkadaşlara dönüş yapmadım herkesi listeye yazdığımı belirteyim.(bir de avukatımız mevcut )
 • şubeye girilen andan itibaren küfürlü muhabbet karşılaması,
 • rezalet puanım 9
 • rezalet gibi rezalet olmasına rağmen bu olayı yaşayan eleman sorununu halen kargo şirketiyle çözmeye çalışıyor kısır döngü burası. arkadaşım yurtiçi kargo savcılık değil şikayetini kargoya değil savcılığa edeceksin.
 • artık eve getirmediği kargoların üstüne müşteriyi darp ederek cevap veren şube.

  ayrıca şöyle bir şey olmadığı için teşekkür etmesi gereken müdür. (bkz: vatan bilgisayar subesine kamyonla girmek)
 • (başlığı açan yazara msj atılamıyormuş. buraya yazmak zorunda kaldım)

  bariz küfür, hakaret ve saldırının olduğu durumlarda polis çağırıp şikayet olunması gereken tipik yurtiçi kargo iğrençliği.

  yurtiçi kargo imza kampanyası:
  https://www.change.org/…ob-xs-share_petition-no_msg

  kampanya güncellemesi:
  https://www.change.org/…tm_campaign=petition_update
 • olay gayet basit; sipariş verdin ve yurtiçi ile geliyorsa, siparişi verme. bildiğim kadarı ile alışveriş siteleri gösteriyor size hangi kargo ile yollayacağını. ha, göstermedi ve mail geldi yurtiçi ile geleceğine dair, arayıp iptal edin siparişinizi. neden yurtiçi ile muhatap oluyorsunuz ki? ayda ortalama on tane kargo geliyor evime ve hepsinde varsa ups, yoksa aras seçiyorum. onlar da yoksa, alternatif sitelere bakıp oralardan alıyorum ürünümü.

  ilaç falan demeyin, internetten ilaç alımı diye bir şey yok.

  edit: gelen onlarca mesaja cevaben; arkadaşlar eğer alışveriş dışında bir kargo kullanılacaksa, bir zahmet kim yolluyorsa söyleyin karşı tarafa "abicim yurtiçi ile yollama" diye.