şükela:  tümü | bugün soru sor
  • kendilerini uzun süre boyunca tercih etsemde bugun yaşanan olaydan sonra asla ve asla artık tercih etmeyeceğim.

sabah 9 lüleburgaz aracını istanbulun berbat trafiği yüzünden tam 4 dakika ile kaçırdım, evet saat 9:04 de otogarda olduğumda araç çoktan kalkmıştı. araç kalkmadan önce yapılan kontrolde ben yerimde olmadığım halde 10 dakika bile beklemeden üstelik hiçbir şekilde bana ulaşılmadan otobüs kalkmış gitmiş. herneyse buraya kadar aslında gayet olası, siktiriboktan bir firmanın müşteriyi düşünüp otobüsünüz kalkıyor trafik yüzünden 5 10 dakika geç kalabilirsiniz diyerek müşteriyi arayıp bilgi alması pek olası değil zaten. söz konusu durumu ben daha geç kalmadan müşteri temsilcisini arayıp 5 10 dakika geç kalabilirim otobüsün bekleme şansı var mı diye sormuştum, aldığım cevap çok soğuk bir şekilde -10 dakika bekleyemez efendim.

asıl rezelat bundan sonraki olaylar.

otobüsün kalktığını görünce hemen peron çalışanlarının yanına gittim, biletimi bir sonraki sefer saatine almalarını söyledim. sabah saatlerinden dolayı sanırım nefret dolu bir suratla -biletininizi bir sonraki sefere alamayız çünkü yanmaz bilet olarak almamışsınız, nasıl olur kartımdan yanmaz bilet parası çekilmiş, üstelik pamukkale sitesinden de bunu görebilirsiniz diyerek telefonumu uzatarak gösterdim,

- efendim sistemimize bu şekilde yansımış, malesef yardımcı olamıyoruz.

evet aldığım cevap tam olarak, otobüsü 4 5 dakika ile kaçırmanın siniriyle

-sistemine başlatma, görmüyor musun kartımdan yanmaz bilet olarak çekilmiş, diye bağırdım, verdikleri biletide yırttım attım.

o sırada daha yetkili biri gelip, hadi kardeşim git git, diye ittirmeye başladı.

ulan iyice çıldırdım, 4-5 dakika ile otobüsü kaçırmışım, yanmaz bilet midir nedir siktiğimin şeyinden almışım, bunu ispatlıdığım halde hödüğün biri gelmiş hadi git git diye baskı yapıyor.

sizin yapacağınızı işi sikeyim dedim hızlıca kapıyı açtım çıktım bu hareketten sonra, aslında kavga çıkarmadığım için çok pişmanım ama değmeyeceğini,onları haklı çıkaracağımı düşündüm.

şimdi olay şu aslında, ben geç kalabilirim, yanmaz bilet almayada bilirim, ama son 5 yıldırseni tercih eden bir müşteriyi sırf bunlardan dolayı mağdur edemezsin. üstelik bu kişi 3 5 dakika ile geç kalmışsa.

kaldıki sizin sisteminiz beni ilgilendirmez, benim kartımdan yanmaz bilet parası çekilmiş..

özet olarak pamukkale benim için bitmiştir, elimde olan tüm sosyal mecralardan insanlara ulaşarak bu firmayı kullanmamasını söyleyeceğim.
  • öncelikle rezilliğin en büyük noktası yetkili biri denen şahsın fiziksel temasa girmesidir.
    geri kalan kısım tüketici hakem heyetini ilgilendirir. keşke olay anı cep telefonu kamerasına kaydedilseydi...

ve tabi pamukkale firmasının müşterisine saygısı.
    ancak şunu da belirtmek lazım satış ofislerinde dünyanın en cahil insanları çalışıyor. belki destek hattını arayıp çözüm bulması istenebilirdi. zira orada telefon konuşmaları da kayıt altına alınıyor ve daha eğitimli insanlar çalışıyor. yani pamukkale'nin saygısızlığından çok orada çalışan malın dangalaklığı olabilir.

bana göre durumu pamukkale firmasına yazılı bir dilekçe ile anlatıp itip kakan, soruna çözüm getirmeme üzerine hareket eden ofis personeline bir yaptırım uygulanacak mı ve mağduriyet giderilecek mi görüp ona göre karar vermek gerek.