şükela:  tümü | bugün
  • taze taze çıkmış khk'dir.

http://www.hurriyet.com.tr/…ede-yayimlandi-40359988

özetle tmsf ye devrettiğimiz tüm şirketleri (boydak vs) satıp parasını hazineye göndereceğizdir.
  • --- spoiler ---
    298 sayılı seçimlerin temel hükümleri ve seçmen kütükleri hakkında kanunun 149/a maddesi yürürlükten kaldırıldı.
    --- spoiler ---
    türkiye'nin en çok satan gazeteleri hürriyet, sözcü, milliyet. hepsi bu şekilde vermiş haberi. madde neyle ilgili olduğuna, neyi değiştireceğine dair tek bir cümle kurmamışlar. sanki 78 milyon seçim kanununu ceketinin cebinde taşıyor. haber için evrensel gazetesine teşekkür ediyorum.

seçim döneminde tv kanalları ysk'nin denetiminden çıkarıldı
    --- spoiler ---
    akp hükümeti çıkardığı khk ile yandaş medyanın referandum döneminde hiçbir denetime tabi kalmadan iktidarın propagandasını yapmasının önünü açtı.
    --- spoiler ---

çiğdem toker
    --- spoiler ---
    ysk seçimde eşitlik ilkesine aykırı yayın yapan tv'lere artık ceza veremeyecek!
    başbakan yıldırım kabinesi, seçim kanunu'nun ilgili maddesini yürürlükten kaldırdi! böylece akp, tv'lerde sınırsız propaganda yapacak.
    akp dışında hiç bir siyasi parti, bir dakika bile tv propagandası yapamayabilir. tek telefona bakar.
    --- spoiler ---

gece yarısı khk'larıyla ülke yönetmek ne güzel iş lan. kim uğraşır meclisle, oylamayla. bence gerekli khk'ları yayınlayıp başkanlık sistemini de khk ile getirsinler. sandıkmış, seçimmiş, referandummuş, ne gerek var? ne yapsalar boş göklerden gelen bir karar vardır dersin, geçersin. kim itiraz edecek? kim ses çıkaracak?

tanım: fetoş, pkk ve ışid ile mücadele için şart olan başkanlık sistemini önündeki küçük pürüzleri kaldırmak için gecenin bir yarısı çıkmış khk.

unutma: kalkan yasa varken bile kamu yayıncısı trt'nin 7 haziran seçimlerindeki karnesi böyleyken bu zorunluluğun kalkmasıyla trt ve diğer havuz kanallarının ne hale geleceğini düşünmek bile istemiyorum.
  • referanduma değil de olası erken seçime bir hazırlıktır.
  • bir diğer benden sonra tufan kararnamesi, ne yapıp edip döviz kurunu baskılama çabası
  • ikinci dünya savaşı öncesi almanya ile islam devrimi sırasındaki iran'ı birlikte yaşıyoruz. tam asya avrupa köprüsüyüz. faşist yönetimde bile köprü olma görevimizi sürdürüyoruz.

bu adamlar bu kadar güçle evet çıkaramazlarsa bu korkuyla seçime falan da gitmezler.
  • daha kötü ne olabilir demeyi bırakalı çok oldu. şaşırma duygum da körelmiş durumda.

barbaros şansal, bokunda boğul türkiye derken, ne kadar da haklıymış dedirten khk'dır.
  • bankacılıkta zimmet suçuyla ilgili kanunda değişiklik yapılan khk'dır.

bankaların kredi vermelerini kolaylaştırmaya yönelik bir değişiklik olarak yorumlanabilir. ama olmaya da bilir, tam da bilmiyorum.
  • khk'lara itiraz eden kesimin itirazları genelde ihraçlara yoğunlaşıyor. ama bu khk'nin patronlara ve para babalarına arka çıkma özelliği taşıyan çok çirkin bir karakteri de var.

nedir o? haberlerde, mesela habertürk ve vatan'da, "işçiye müjde!" başlığıyla verilen ve işverenleri yeni işçi almaları durumunda sigorta piriminden ve çeşitli vergilerden muaf tutan düzenleme. yani eğer işveren yeni işçi alırsa işçi için ödemesi gereken 650 liraya yakın bir paradan muaf tutulacak. buna ilaveten asgari ücretle çalıştırdığı işçiler için yine işverenden tahsil edilen ve aylık 93 lira olan gelir vergisi ve 13 lira olan damga vergisi alınmayacak. yani aslında ödemelerden muaf olan işveren, işçinin ödediği vergide/aldığı ücrette hiçbir değişiklik yok! ama işte bizim içi çöplüğü andıran gazetelerimiz ve medya kuruluşlarımız bu haberi 'işçiye müjde' başlığı ile verebilecek kadar utanmazlar, yüzsüzler, arsızlar. *

bu düzenlemeyle işveren için işçinin maliyeti düşecek, işveren işe aldığı işçiyi muhtemelen asgari ücrete, yani açlık sınırının altında çalıştıracak. eh tabii, akıllı bir planlama yaparsa üretimini ve sermayesini arttıracak. ama daha bitmedi: işverenlerin ödemeleri gereken primler, işsizlik fonundan ayrılan para ile karşılanacak! yani işsize ayrılan para, iş verene peşkeş çekilecek.

şu tayyip erdoğan, şu akp, 2002'de iktidar olduğundan beri sadece fetö'ye değil, sermayeye de ne istediyse verdi. taşeronu verdi, kiralık işçiyi verdi, sendikalı olmayı neredeyse suç haline getirdi. şimdi de işsizlik fonundan aldığını, işsize veriyor. ama sonra 'işçiye müjde!'

muhabiriyle, gazetecisiyle, cumhurbaşkanıyla, başbakanıyla... bu ülkenin insana verdiği sıkıntının haddi hesabı yok.
  • trt, 7 haziran'da akp'ye 63 saat; chp, mhp ve hdp'ye 58 saat süre vermişti.

geçen yıl bu khk geldi, haber bültenlerinde yer bile bulamadı. ekşi sözlük'te bile ilgi çekmedi.

24 haziran'a giderken;

akp: 37 saat 40 dakika
    chp: 3 saat 4 dakika
    iyi parti: 9 dakika
    saadet: 0
    hdp: 0

ben demiştim; (bkz: #66179238)

dikkat çekmeyen khk ve tamemen fetö/pkk terörüyle mücadele için atılmış çok muhim adım. hayırlı işler.