şükela:  tümü | bugün soru sor
 • deyrizor'da vuku bulmakta.

  suriye son 4 senede hiç olmadığı kadar kararlılıkla ypg'ye karşı haremete geçmiş durumda.

  az önce, hama, idlip ve halep'teki operasyonlarını sonlandırdıklarını ve buralardaki güçlerini deyrizor'a yönlendirdiklerini açıkladılar.

  deyrizor'da hatırlanacağı gibi ypg ve suriye tarafından +100 kayıp verildi. abd de bombalamalar yaptı. bu saatten sonra saha da daha fazla abd ve rusya etkisi göreceğiz.

  not: tsk idlib'e yeni bir birlik daha gönderdi ve suriye rejimi yaptığı açıklamada, tsk'ya yapılan saldırı rejime yapılmış kabul edilecektir dedi.

  şüphesiz ki deyrizor'da ypg'ye karşı yeni bir cephe açılması afrin'de işimizi kolaylaştıracak. menbiç için de masadaki elimizi sağlamlaştıracak, abd'ye karşı bu haftasonu.
 • deir ez zor da an itibariyle gerçekleşmektedir. iki gündür yapılan 2 başarısız denemenin ardından tekrar yükleniyorlar. havada da rısya ve abd arasında it dalaşı var. her an her şey patlayabilir.

  işin bizim açımızdan harika tarafı esad güçlerinin idlib, halep operasyonlarının bittiğini ve kuvvetlerinin deir ez zora sevkedildiğini açıklaması. türkiye'yi bölgede değişik güçlerle çatıştırıp, tuzağa düşürmek isteyenlerin kendileri tuzağa düştü. fırat'ın batısından sonra doğusunda da abd ve kuklası pyd rusya-esad güçleriyle sarılıp kapana kısıldı. rusya-esad'a, abd-pyd karşısında başarılar dileriz, yeyin birbirinizi.
 • suriye'nin ileride ırak'ın durumuna düşmemesi için yapması gereken operasyon. suriye'nin kuzeyindeki bir kürt devleti bölgede yeni bir ırak ortaya çıkarır ki bu da zaten karışık olan bölgenin daha da karışması demektir.
 • afrin'deki türkiye ve ypg çatışmasının kaynağı olan deyrzorda, bu gece ve sonraki günlerde çok şiddetli çatışmalar bekleniyor. rusya, iran ve esad deyrzordaki enerji kaynaklarının kontrolü için ypg'yi afrin ile sıkıştırdı ancak şu an devrede abd var. iki güçte deyrzorda karşı karşıya gelebilir. tabi bunu iki büyük güç göze alabilir mi bilemem. deyrzordaki enerji kaynakları suriye'de söz hakkı sahibi olmak için çok önemli. rusya afrin hamlesiyle abd'nin kalesine saldırdı. bakalım abd'nin hamlesi ne olacak.