şükela:  tümü | bugün
  • 16 kuruş olarak gerçekleşecek indirimdir.
  • 16 kuruş olması sebebiyle hayret ettirmiştir. genelde 13 kuruş zam yapılıp 6 kuruş indirim yapılırdı. matrix'te bir şeyler değişmiş olabilir. ortalık karışacak vaziyet alın.
  • önce indir,sonra bindir.
  • bindirim olmasın o. bu bünye indirime alışık değil. yapmayın böyle.
  • 25 kuruşluk zam geleceğine işarettir.
  • brent petroldeki %7,5’luk düşüsün hızlı yansımasıdır. zamların ışık hızı ile yansımasına alışığız ancak düşüşlerin 1 hafta içinde yansıması gerçekten şaşırtıcı.
    örneğin ben kişisel olarak son zamdan sonra haftaiçi araç kullanmayı bırakmıştım. araç kullanımında gözle görülür düşüş olduysa bu etki etmiş olabilir
  • yalnız helal, adamlar osmanlıcılık ideolojisini her yerde uyguluyorlar. önce bi indirim yapıp bir geri, sonra yapılan zamla iki ileri gidiyorlar.
    iki hafta sonra yapılacak 20 kuruşluk zam ile ortadan kalkacak olan indirim.
  • zam olunca; "akaryakıta fiyat güncellemesi" olarak haber veren medya, bunu; "indirim müjdesi" olarak vermiştir.

türkiye'nin özeti bu işte.
  • mazotlu araba kullandığımdan beni etkilemeyen indirimdir.
  • son zammın yapıldığı 25 ocak itibariyle brent petrol varil fiyatı türk lirası olarak 6% değer kaybetmesine rağmen, indirim miktarı 3%'tür. çünkü 1 litre benzinin 2,3765 lirası ötv ve 0,42277 lirası ötv'nin kdv'si oluşturuyor. 2,80427 lirası sabit vergi olarak ödüyoruz. yani benzin bedava olsa, 2,80 lira vergisi var.

en nihayetinde vatandaşın, devleti sayesinde alması gerektiğinin ancak yarısını aldığı indirim miktarıdır.