şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: okunamaz ki bu)
    bir de her isteyen üretim yerini görebilir mi? bu mumkun mu bundan da cok emin degilim...
  • sanırım son dönemlerde kedi mamasının formülasyonu değişti. çünkü uzunca bir süredir 1,5 sene kadar temizmama ile beslenen ve hiçbir sağlık problemi olmayan kedimde birden egzama, ani tüy dökülmesi oldu ve veteriner mama yüzünden olduğunu söyledi. madeni para büyüklüğünde bir alan tamamen tüysüzleşti aniden. mamayı kestik ve hipoalerjenik reçeteli mama aldık; 1 ayda hayvan resmen kendine geldi tüyleri yumuşacık parlak oldu. artık ben de temizmamadan almıyorum. benim kedim kısır, micho değil temizmamanın kısır kedi mamasını veriyordum önceden. şimdi tekrar premium mama veriyoruz ve kedim eskisine göre çok çok iyi.

bu arada 4 senedir kusmayan kedim son 1 senedir çok şiddetli tüy kusuyordu. malt macunu vermemize rağmen tüy yutuyor dedik ama mamayı değiştirince kusması da geçti. rezalet kısmını bilemem ama aynı sorunlar benim kedimde de oldu. kusma olayını sonradan bağdaştırmıştık..
  • okudum, ozet geciyorum:

arkadasin kedisi hastalanmis ve mamadan oldugunu dusunmus, temizmama ile iletisim kurmus ve adamlar da tum nezaketleriyle mamadan ornek istemisler ve olayi incelemeye almislar. hatta patronla bir goruselim, gerekirse ucak biletinizi bile biz alir, size uretim tesisimizi gezdiririz demisler. yazarimiz da "ama ben 800 lira veteriner masrafi yaptim, manevi olarak da lay lay ooo" demis. karsilik olarak da adamlar, "urunu inceleyelim" demisler. yazarimiz "sozluk'te yazarim sizi" deyince adam da, "o zaman malesef hukuki yollara basvurmak zorunda kaliriz, cunku sirketiz biz" demis. yazarimiz da buraya gelmis ve dokturmus.

oncelikle uc tane kedi sahibi oldugumu, arkasindan da yazar arkadasin biraz heyecanli oldugunu belirtmek isterim. adamlar seni tehdit etmemis, senin her soruna cevap vermisler ama sana yetmemis. urunu inceleyelim, ona gore ilerleyelim demisler ama yine de bir sonuc beklentisine girmissin hicbir sonucu beklemeden.

sormadan edemeyecegim; ne yapmasini bekliyorsun temizmama'nin su anda sana?
  • uzun zamandır aynı siteden, aynı marka mama alıyoruz kedime ve hiçbir sorun yaşamadık, hatta severek yediği tek mama da bu. hatta çevremdeki birçok kedi sahibi de kullanıyor. ama kendi kedisinin hem de sokak kedilerinin benzer sorunları yaşaması içime kurt düşürdü.
    belki formülü değişmiştir, başka sorun yaşayan kedi sahibi arkadaşlar yorumlarını bildirirse hem ben hem de başkaları(bu mamayı kullanan çok var) bilgilenmiş olur.
  • herkese mama satmaları rezaletin temeli herhalde. aklı başında hiç kimse bu yazışmalardan şirket adına bir rezalet çıkartamaz.
    "laboratuvar sonucu niye hemen çıkmıyor da bir hafta bekletiliyorum" kezbanlığı mevcut.
  • kim ne yapmış, ne etmiş bir kenara, başlığında bile benzer sorunla karşılaşanlar var.

makul ücret ile premium mama kalitesi beklemek de yanlış. rezalet nerede tam anlamasam da bu tip şeyler olabilir böyle.
  • temizmama.com firmasının fazla duyarlı, çözüm odaklı yaklaşması ve sabırlı olması rezaleti. test sonuclarini 7 gün bekleyemem, sizi rezil ederim yaklaşımı ayrı bir rezalet başlığı olmalıdır.
  • olayın rezalet olabilmesi için şirketin sizde istediği örnekleri gönderip test ettirmeniz gerekir. test sonuçları geldikten sonra üründe sorun varsa satıcının ne dediğine bakmadan rezalet diyebilirsiniz haklısınız bu kabul edilir bir durum değil. lakin firma örnek gönderin inceleyelim ne gerekiyorsa yapalım demesine rağmen ama şu kadar masraf yaptım ben diye cevap veriyorsanız o şirketin yerinde olsam bir daha sikime takmam böyle müşteriyi.

yarın öbür gün bu firmalar bu başlıklarını sildirdiği zaman boşuna gelip ağlamayın kanıtsız delilsiz firmanın örnekleri gönderin inceleyelim demesine rağmen kabul etmeden koşa koşa gelip buraya konu açarsan o başlık elbet silinir. haklıyken haksız duruma düşüyorsunuz ki adamlar haklıysanız getirin biz ispatlayalım demişler. firmaya inanmıyorsanız denetimin özerk bir kuruluş tarafından yapılmasını istemek de yasal hakkınız.

şu an ortada rezalet falan yok örnekler gelir sorunun mamadan olduğu kanıtlanırsa rezalet olur.