• temizmama.com firmasının fazla duyarlı, çözüm odaklı yaklaşması ve sabırlı olması rezaleti. test sonuclarini 7 gün bekleyemem, sizi rezil ederim yaklaşımı ayrı bir rezalet başlığı olmalıdır.
  • herkese mama satmaları rezaletin temeli herhalde. aklı başında hiç kimse bu yazışmalardan şirket adına bir rezalet çıkartamaz.
    "laboratuvar sonucu niye hemen çıkmıyor da bir hafta bekletiliyorum" kezbanlığı mevcut.
  • olayın özeti; arkadaş mamaları inceleyin demiş, onlar da tamam 7-10 gün sürer demişler, bu da bekleyemem o kadar bu süreci sosyal medyada paylaşacam demiş, onlar da kardeşim senin derdin mamanın incelenmesi mi yoksa bizi ele güne reklam etmek mi demişler. ki haklılar 7 gün bekleyemeyecek ne var allasen. millet de bir mal aldı diye kendini tanrı sanıyor. otur sıfır.

rezalet puanı: 0
  • durumu olmayanlar için özet: türk standartlarına göre oldukça seviyeli bir müşteri hizmetiyle karşılaşmış kedi sahibinin haksız isyanı.
  • o değilde nasıl bir veteriner ki üç kez bakıp birşey anlamıyor ve 820 lira alıyor. bence işin veteriner kısmı daha büyük rezalet.
  • (bkz: okunamaz ki bu)
    bir de her isteyen üretim yerini görebilir mi? bu mumkun mu bundan da cok emin degilim...
  • olayın rezalet olabilmesi için şirketin sizde istediği örnekleri gönderip test ettirmeniz gerekir. test sonuçları geldikten sonra üründe sorun varsa satıcının ne dediğine bakmadan rezalet diyebilirsiniz haklısınız bu kabul edilir bir durum değil. lakin firma örnek gönderin inceleyelim ne gerekiyorsa yapalım demesine rağmen ama şu kadar masraf yaptım ben diye cevap veriyorsanız o şirketin yerinde olsam bir daha sikime takmam böyle müşteriyi.

yarın öbür gün bu firmalar bu başlıklarını sildirdiği zaman boşuna gelip ağlamayın kanıtsız delilsiz firmanın örnekleri gönderin inceleyelim demesine rağmen kabul etmeden koşa koşa gelip buraya konu açarsan o başlık elbet silinir. haklıyken haksız duruma düşüyorsunuz ki adamlar haklıysanız getirin biz ispatlayalım demişler. firmaya inanmıyorsanız denetimin özerk bir kuruluş tarafından yapılmasını istemek de yasal hakkınız.

şu an ortada rezalet falan yok örnekler gelir sorunun mamadan olduğu kanıtlanırsa rezalet olur.
  • --- spoiler ---

kesinlikle rezalet yoktur
    --- spoiler ---
  • firmanın test sonuçlarını beklememişsiniz. test sonuçları gelmeden varsayıma dayalı böyle yorum yapmaktan ticari itibarı zedelemeye çalıştığınız düşünülebilir. bence yapılması gereken test sonuçlarını bekleyip ona göre hareket etmekti.

hayvan beslemiyorum ama besleseydim de yapacağım şey mama için yapılan testin sonucunu alıp ona göre davranmak olurdu.

günün rezalet başlığı da açıldığına göre rahat rahat sözlükten ayrılabilirim.
  • genelde müşteri vs şirket olaylarında müşteriye destek vermeyi seçerim. gelgelelim rezalet namına en ufak bir şey görmediğim gibi aynı zamanda adamlar fazla bile ilgilenmişler. senin kedinin o mamaya alerjisi varsa adamlar ne yapsın? mamanı değiştirirsin olur biter. kaldı ki mama değiştirme sürecinde de genelde görülür ki birçok mama birçok hayvana dokunabilir. temizmama sistematik olarak birçok kediye egzema vermiyorsa adamların bir suçu yok. uçak biletini karşılayalım demişler, mamayı laboratuvara gönderelim demişler, yazar hala veteriner masrafını koparma derdinde. sen piyasada o paraya alabildiğin diğer mama markalarına aynı maili at bakalım bir tane dönüş alıyor musun.

neyse, ben de yıllarca köpeğime verdim bonacibo'yu. iyi bir mama değil ama o fiyata iyi bir mama. asla sponsorluk vermezler, asla bağış yapmazlar, asla indirim yapmazlar. bu da adamların pazarlama stratejisi. bu sayede bu fiyata bu mamayı satabiliyorlar. bu koşullar altında bence gayet güzel bir müşteri memnuniyeti süreci yürütmüşler.

ben olsam ve bana böyle bir şikayet gelse "insanlarda olduğu gibi her hayvanın her yiyeceğe toleransı farklıdır, veterinerizle görüşüp kedinizin bünyesinin daha iyi tolere edeceği bir mamaya geçiş yapmanızı öneririz" der geçerim. ha, bir anda birçok kedi sahibinden şikayet gelir o zaman noluyoruz diye hatayı kendimde ararım.
hesabın var mı? giriş yap