şükela:  tümü | bugün
 • edit 1 ;

  eski vepa çalışanı bir arkadaşım vasıtası ile benimle iletişime geçti. bunu vepa group'un bilerek yaptığını çünkü değişim verdiği ayakkabının geri dönüşünü new balance gibi orijinal kurumlardan ancak 6 ay sonra geri dönüş alabildiğini ve değişen kurdan dolayı zarara girdiğini söyledi. ilginç...

  ön bilgilendirme amacıyla fotoğrafları direkt aşağı bırakıyorum. ( ayakkabı 525 tl'ye alınmıştır )

  https://eksiup.com/p/97336701qcpk
  https://eksiup.com/p/7j336703cs92
  https://eksiup.com/p/dv3367222zb4
  https://eksiup.com/p/jx3367107q3i

  ürünü aldığım tarih 28 eylül ( yani ekim başı). ayakkabıyı ekim ayı itibari ile giymeye başladım.3. ayda bu sorun ile karşılaştım (evet tam 3 aylık)

  gelelim olaya. ben ürün alırken oyalanan, inciğini cinciğini araştıran bir tip değilim. genelde markaya güvenirim. bir ayakkabıya ihtiyacım oldu. girdim vepa group mağazasına ve ortalama 350 liralık fiyat bandındaki bir eski sezon ayakkabılara bakarken satış temsilcisi arkdaş yanıma geldi. ayağımda da yine aynı mağazadan alınmış 1.5 seneye yakın zamandır giydiğim bir ayakkabı vardı. beyfendi baktığınız ürünler ayağınızdaki ile aynı grup ve tabanları düz, sert ayakkabıdır. biraz daha bütçenizi arttırabilirseniz yumuşak taban ve ortopedik sınıfına giren çok daha rahat olan şu ayakkabıları önerebilirim dedi. ayakkabıyı giydim, gerçekten de rahattı. baktıklarıma göre biraz daha pahalıydı ama ayakkabı bu, uzun süre kullanıyorsun ( zaten günlük hayatta giydiğim 2 ayakkabı oluyor bu yüzden uzun ömürlü kullanıyorum )
  aldım ayakkabıyı fakat o an bana faturayı, kendi sistemleri bozuk olduğu için iletemediler (merak etmeyin burada bir sorun yok)

  bir gün dışarı çıkacakken ayakkabı yerde yan duruyordu ve içini gördüm. astarı fotoğraftaki gibi yırtınmıştı. diğerini kontrol ettim. o da aynı yerden yırtılmıştı. eski giydiğim bir çok ayakkabıyı kontrol ettim o bölgede eskime bile olmamıştı. aldım ayakkabıları mağazaya gittim. mağazaya gittiğim tarih 02.01.2019 yani ayakkabıyı aldığımın tam 3.ayıydı.
  mağaza görevlisine şikayetimi anlattığımda ayakkabıyı eline alıp kullanıcı hatası dedi. iyi de neye göre kullanıcı hatası? aynı yırtılma diğer çiftinin aynı yerinde de var dedi.
  neden kullanıcı hatası olduğunu raporda belirtirler dedi. fakat o gün faturayı sistemlerinde bulamadılar ve vepa group merkezden istememi, buranın vepa mağaza olduğunu söylediler. telefon ile merkezi arayıp fatura talep ettim, 16 gün sonra (evet 16 gün sonra) faturayı mail ile ilettiler. fatura ile mağazaya tekrar gittim ayakkabıyı bıraktım ve ortalama 20 iş günü sonra olumsuz cevabı ile geri döndüler.

  inceleme birimini merkezi aradım ve kendilerine diyorum ki neye göre olumsuz? bizim incelememize göre olumsuz beyefendi diyorlar . tamam da arkadaşım bir mantık yürüt, bir çift ayakkabının iki aynı yerinde aynı yırtılma var, sence neyden olmuş olabilir bileyim ki ona göre aynı hatayı yapmayayım diyorum. "beyefendi bağcıklarına kadar söküp inceledik bizim ürünümüzde sorun yok" diyorlar.(bu arada bağcıklar sökülmemiş, paylaştığım fotoğrafta benim bağlama stilim ile bağcıkları görebilirsiniz) yahu ben bağcık sormuyorum ki size? bu tarzda bir yırtılma 2.5 aylık ayakkabıda nasıl olur. daha önce başınıza geldi mi? üstelik bir tanesinde değil ikisinde de böyle. beyefendi yapabileceğimiz bir şey yok, ürünler teknik anlamda 3 farklı kategoride 62 noktasından inceleniyor, bu kesinlikle kullanıcı hatasıdır kusura bakmayın dedi ve telefonu kapattı.

  ek olarak bir başka kadın ile bu konuyu görüştüğümde "biz vepa group olarak sadece new balance distribütörüyüz, dilerseniz direkt new balance şikayet edin" dedi.
  akıl dışı çok çok saçma bir öneriydi, yorum bile yapmadan tamam deyip kapattım.

  sonra baktım ki aynı sorun ile ilgili bir sürü şikayet var internette.

  ürün satmak kolay fakat üretim hatası ve kriz anında ürünün arkasında durabilmek gerçekten profosyonellik isteyen bir şey. ben ürünümü değiştirsinler, para iadesi yapsınlar da demedim. tek beklediğim şey mantıklı, düzgün ve profosyonelce bir açıklamaydı. inanın böyle olsa "evet ya adamlar haklı" diye kendimi kandırabilirdim.

  sizce hakem heyetine başvurmalı mıyım?
 • tamamen ülkenin tüketiciye verdiği değerle ilgili rezalet

  eşimle kanada'da 4 ay kadar kalmamız gerekmişti. kar kış fırtına var diye gittik bir tane bot aldık. ben de her şeyi saklarım ama nasıl olduysa bunun fişini atmışım. 1 ay sonra kenarından sökülmeye başladı.

  en ufak ihtimal vermedim ama deneyeyim diye aldığımız mağazaya gittik bu şekilde söküldü ama fişini bulamadım dedim. tarihi hatırlıyor musunuz dediler söyledim.

  bilgisayardan baktılar; o gün bu model bu numara satılan ayakkabıyı buldular, incelemeden geri aldılar buyrun istediğiniz ürünü seçin değiştirin dediler.

  bir gün bu seviyeye ulaşır mıyız acaba
 • maliyeti 50 tl olmayan ayakkabıyı 525 tl'ye satıyorsunuz, değiştirsenize lan çocuğun ayakkabıyı.
 • yazar kardeşimize geçmiş olsun dileklerimi ilettiğim rezalettir.
  bu ülkede paramla rezil olduğum gerçeğiyle yüzleştiğimden kellibu tarz sikik yönetilen markalardan ayakkabı almıyorum. basıyorum aynı parayı kinetixe benzer kalitede 3 çift alıyorum.
  ha ne fark ediyor derseniz; ortamlarda yakıyosun karşim demiyorlar.
 • tüketiciye geçmiş olsun.

  aynı seri ve olayı kardeşimde yaşadık. 1 ayın sonunda sağ sol ve topuk bölgesi deforme oldu değiştirmediler. modelden kaynaklı olduğunu da düşünüyorum çünkü bunun 410 olan serisini 4 yıldır giyiyorum en küçük deformesi yok.

  umarım peşini bırakmaz.
 • net kullanıcı hatasıdır, fotğraflarda bile net görünüyor, bağcık sabitlenmiş kundura gibi giyilmiş ve sürtünmeden dolayı normal olarak yıpranma olmuş.

  bu tarz ayakkabıları kullanırken bağcığı her defasında söküp takılması gerekir.
1 entry daha