şükela:  tümü | bugün
  • 1 şubatta a101 yapracık mağazasından birşah marka yoğurt aldık.
    son kullanma tarihi 5 şubattı. bugün kabı boşaltırken yoğurdun içinde kocaman sert bir cisim fark ettim. nedir ne değildir derken beyaz silikon parçası olduğunu farkettik. yoğurdun en alt tabakasına yerleşmişti ve biz bu iğrenç yoğurdu günlerce yedik

https://i.hizliresim.com/xp95y0.jpg

https://i.hizliresim.com/jyxo49.jpg

https://i.hizliresim.com/blvk0d.jpg

beyaz silikonu solumak bile ne kadar rahatsız edici düşünün biz yoğurdumuzun içinde bulduk bu iğrenç cisimi.

çocuğum kontrol etmediğim bir anda yoğurt yerken bu iğrenç cisimi de yiyebilirdi.

gıda hattını aradım ama kullanıcı hatası falan filan dedi. böyle kullanıcı hatası mı olur? silikonu yoğurdun içine atacak kadar psikolojimiz bozulmadı henüz.

edit: alo 174 ile tekrar görüştüm az önce
    o parti numaralı ürünlerin inceleneceğini eğer partide bir sıkıntı varsa ürünlerin toplatılcağını, yoksa kullanıcı hatası diye geçeceğini söylediler. bana mantıksız gelen o partideki tüm ürünleri toplayıp nasıl inceleyecekler? ciddi bir emek ve para kaybı.
    ayrıca aşağıda okuduğum bazı enrtylerde şaka da olsa silikonun tam çözülmediği yazılmış. aslında bana çok mantıklı geldi. insan sağlığı ile oynamak bu kadar asit çünkü.

ayrıca kefi yoğurdunu kendin yap diyenler de var. onlar için de kısacık bir açıklama yapayım;
    zincir marketlerden veya marketten aldığımız yoğurdu çocuğa yedirmiyoruz. onun yoğurdu günlük olarak yine uzun ömürlü bir sütten mayalanıyor. güvenilirliği o yoğurdun da tartışılır fakat çiftlikten veya sokak satıcılarından günlük süt alsam bu daha güvensiz. hiçbir denetim yok, hangi şartlarda sütün sağıldığı bilinmiyor, süt son kullanıcıya gelene kadar dışarıda nasıl vakit geçiriyor bilinmiyor ve pastörize etme süreci ev şartlarında çok zor.

kendimiz için hazır yoğurt kullanıyoruz. aoç veya torku alıyoruz. bu yoğurdu almak zorunda kaldım(aslında bu açıklamayı elbette yapmak zorunda değilim. hangi düşünce ve ne şartlarda aldığım beni ilgilendirir.)
    ama binlerce insan bu marka yoğurdu tüketiyor ve tüketmeye devam edecek. bu kadar denetimsiz bir şekilde bu yoğurdun raflarda yerini alması çok yanlış. evet başıma geldi. başlığı açmamın sebebi sizlere dert yanmak değil benim gibi son kullanıcıyı uyarmaktır.

evde kendi sirkesini bile yapan insanlar yeri geldiğinde bu marketten bu yoğurdu alabiliyorlar. hayat şartları, acil misafir, başka yoğurt bulunamaması vs insanları bu yoğurdu almaa itebiliyor.

ayrıca desteğini sunan herkese de teşekkür ediyorum. şimdi şikayet sürecine geçmek istiyorum alo174 tatmin edici bir açıklamada bulunmadı.
    silikon ağır bir kimyasal gözümde ctp ile aynı kefedededir.

edit 2: bu parti ürünlerin balkan süt ürünleri sanayi izmir torbalıda üretildiğini öğrendim ve firma ile iletişime geçtim binlerce kez özür dileyerek şikayet kaydımı aldılar ve az sora yöneticilerinin beni arayacağını söylediler. yaklaşık 30 dakikadır yöneticilerinin aramasını bekliyorum. özür dilemek çözüm değil çünkü insan hayatı bu kadar ucuz değil.

edit3: firma beni aradı resimlerin hepsini onlara da gönderdim. ankara şubeleri ile iletişime geçmişler pazartesi evime bir ekip gelip inceleme yapacak ve mağduriyetimin giderileceğini söylediler.

edit4: saat 6 gibi başka bir firma yetkilisiyle görüştüm. adam bana dedi ki bu işçi süikasti. müdürüne kızıyor, patrona mızıyor, üstüne kızıyor dışarıdan getirip yoğurdun içine atıyor dedi.
  • birşah’dan sonrasını okumadığım rezalet.
  • "günlerce yemişsiniz bir şey olmamış demek ki zararlı değilmiş işte" diyecekler şikayette bulununca.adım gibi eminim öyle diyecekler. valla bak aynı bu cümleyi kullanacaklar
  • bu seride silikon yeterince çözünmemiş demek ki.
  • ooo buraları değerlenir.

keşke resimlerdeki cismi daha bakımlı, manikürlü ellerle paylaşsaydın be ablam. cisim ile tırnaklar arasında gidip geldim. cisimden daha çok, tırnaklar bence sorun gibi.
  • o yoğurda para vereceğinize doğrudan paranın kendisini yeseniz daha sağlıklı olacağını düşündüğüm olay.

3 kuruş az ödemek için gidip adı sanı belli olmayan markalar tüketilirse böyle sonuçlarla karşılaşılabilir.

büyük geçmiş olsun.

(bkz: ucuzdur vardır illeti pahalıdır vardır hikmeti)
  • arkadas birsah yogurt nedir yahu almayin iste. yapin evde kendiniz.
  • --- spoiler ---

gıda hattını aradım ama kullanıcı hatası falan filan dedi.
    --- spoiler ---

yoğurdun kullanım talimatı falan mı varmış da haberimiz yok? ya yersin ya da ayran yaparsın işte.
  • "ablaya silikon tabancası gönderelim" diyeceğim ama olmayacak şimdi.

rezalet gibi rezalettir.
  • bim'in dost yoğurduna şirk koşanların başına gelen olay.

şaka bi yana rezalet gibi rezalettir. yoğurdunu evde yap, x marka alma y marka al, o paraya yoğurt mu olur? gibi saçmalıklarla gelmeyin. devletin bütün gıda firmalarını denetlemesi lazım.