• nick beyin the bad seeds ekürisini de getirdiği hatta sahne arkasında pj harvey'in de "acaba henry lee'ye girer mi" diye beklediği muazzam konser. bakınız anılar yazılmış maillerden neler anlatıyor:

"saat 9.29 falanken daha kimse oturmamisti. millet yerine yerlesmek yerine naaber napiyosunla uurasiyodu ve 9.30da isiklar lök diye söndü ve elemanlar cikti sahneye .. nick siyah pantolon siyah ayakkabılar siyah ceket giymisti icinde tisort gibi dar
    bisi vardi adam cok yakisikli bi herif.. ve o kadar uzun boylu ki gorsen inanmazsin. incecik bi de inanilmaz ince. vucut hareketleri ahenk dolu kendisinin baya güzel hareketleri var ayrica.. mukemmle bir adam yani. ve basci casey abi stagger lee ile girdi konsere... ben delirdim koltuk falan teptim sevincten.. butun kufurleri saydirdi tabi sarki geregi.. mick harvey falan baya yasli duruyodu.. blixa bargeld inanilmaz sakin bi herif ama stagger lee de ööle bi cigliklar atti ki sagir etti. cok sakin caliyo genelde.. bu arada weeping song'un o kisimlarini ileri surdugum uzere blixa söylüyor konserde de gördük.. stagger lee'den sonra yine basci yapti yapacagini ve do you love me'ye girdi. ben koltuk iriyordum.. sonrasinda yine girdi o basci ve farkettim ki nick cave sarkilarinda bas megersem ne kadar önemliymis bu sefer de lime tree arbor. bi kemancisi var adamin o da warren ellis olur dirty threenin kemanistiydi. o da kopuk bi karakter. nick arada gelip bunun sırtına ittiriyodu bam diye bu da onu depti bi kaç kez.. kaç kişi vardi sahnede ya, kalabaliklardi baya.. blixa, mick, nick, warren ellis, conway savage, wydler, perküsyonist, casey 8 ki,şi falan yani, bol bol son albumden caldilar, arada weeping song, mercy seat, papa won't leave you henry (ki bunda da deli gibi kudurdum..), ship song, da vardi. seyirci benim bakis acimdan fena diyildi aslinda.. genç kizlar durmadan baariyodu o kötüydü. bi de durmadan sarki aralarinda onu cal bunu cal diye yirtiniyordu millet ona cok uyuz oldum ve sanirim nick bey de bayaa uyuz oldular, bi buçuk saat anca olduydu adam gitti. sonra bis'e geldi ilk albumden bilmedigim kötü bi sarki caldi, sonra yavas bisiler daha caldi diye hatirliyorum son albumden, sonra ikinci biste tek bi sarki caldi ama ne caldi simdi hatirlayamadim into my arms'i caldi galiba son olarak.."
  • bir bakıma hayatımı siken konser. yine de, tercih hakkı verseler yine bu konsere giderdim. hayatım her gün sikiliyor nasılsa.
hesabın var mı? giriş yap