şükela:  tümü | bugün
  • mehmet şimşek var mı yok mu ?
    bildiğin ülke de yatırım yapmak iddia oynamak gibi oldu, adam yoksa dolar yarın şahlanır gider vallaha. adam türkiye'nin elektrik sigortası gibi görünüyor dışardan.

edit: şalter attı artık berat bu şalteri tamir eder mi edemez mi onu izleyeceğiz.
  • yeni sistemin işleyişi ve ülkenin geleceği için önemli olan açıklamadır. en az 3 müsteşar veya genel müdürün bakan yapılacağını tahmin ediyorum. alışılmışın aksine siyasi değil bürokrat ağırlıklı bir liste olması şaşırtmasın. özellikle milli savunma, sağlık ve ulaştırma bürokrat veya siyaset dışından birisi olabilir.
  • mehmet simsek olacaktir. bence sirf bu yuzden mv olmadi ki akp mecliste daha da eksilmesin. bana gore fix isimler sunlar:

- mehmet buyukeksi
    - ibrahim kalin
    - mehmet simsek
    - en az 1 tane mhpli
    - suleyman soylu
    - yusuf tekin
    - bekir bozdag
  • çok güçlü ve siyasetten uzak isimlerin açıklanmasını beklediğim, durum.

umarım herkesi memnun edecek isimlerden oluşur.

edit:

cumhurbaşkanı yrd. fuat oktay
    adalet bakanı: abdülhamit gül
    çalışma ve sosyal hizmetler bakanı: zehra zümrüt selçuk
    çevre ve şehircilik bakanı: murat kurum
    dış ileri bakanı: mevlüt cacuşoğlu
    enerji ve tabii kaynaklar bakanı: fatih dönmez
    gençlik ve spor bakanı: mehmet kasapoğlu
    hazine ve maliye bakanı: berat albayrak
    iç işleri bakanı: süleyman soylu
    kültür ve turizm bakanı: mehmet ersoy
    milli eğitim bakanı: prof. dr. ziya selçuk
    milli savunma bakanı: hulusi akar
    sağlık bakanı: dr fahrettin koca
    sanayi ve teknoloji bakanı: mustafa varank
    tarım ve orman bakanı: bekir pakdemirli
    ticaret bakanı: ruhsar pekcan
    ulaştırma ve alt yapı bakanı: mehmet cahit turan

not: en büyük bomba hulusi akar olmuştur. ikincisi ise berat albayrakın ekonominin başına geçmesi.
  • (bkz: 9 temmuz 2018 yeni kabinenin açıklanması)

3 5 tane daha açalım.
  • boşuna beklemeyin * sanayi -ekonomi - tarım - eğitim vs aynı başarısızlık - vizyonsuzluk devam edecek - dünden bu yana birşey değişmedi , kafa aynı kafa -ahmet gitmiş mehmet gelmiş değişmez , kaç senedir öğrenemediniz mi ?
  • içişleri bakanı olarak süleyman soylu.
    (bkz: biz daha iğrencini bulana kadar en iğrenci bu)
  • ankara kuşu twitter'dan açıkladı bile. eminim yayabilirsiniz diyor. göreceğiz bakalım.
  • berat albayrak ekonomi bakanı olmuş:

https://twitter.com/…tatus/1016358116370329600?s=21

ne desem boş umarım yanlış yalan iddaadır.
  • açıklansa ne olur açıklanmasa ne olur. zaten adamların elinde yetki kalmamış gibi bir durum söz konusu. çocuğun eline şeker tutturmak gibi iki üç şeye yetkileri var gerisi tayyib efendide. o yüzden çok da umrumda değil. rastgele adam seçsin yine aynı. sürpriz yapıp beni bile bakan yapabilir, aynı hesaba çıkıyor.