şükela:  tümü | bugün
  • saat 16:00’da mecliste düzenlenecek cumhurbaşkanlığı yemin töreninde recep tayyip erdoğan’ın yemin etmesiyle türkiye cumhuriyeti, cumhurbaşkanlık hükümet sistemine resmi olarak geçmiş olacak ve başbakanlık makamı tarih olacak.

dünyanın pek çok ülkesinden devlet başkanları, başbakanlar ve hükümet yetkililerinin törene katılacağı belirtiliyor.

umarım bu yeni dönem vatan ve millet için hayırlı olur.
  • ırak kürt bölgesel yönetimi lideri olan barzo'nun da katılacağı törendir. *

ülkücü kardeşlerim kendisini uluyarak karşılasınlar.

(bkz: barzani bunun bedelini çok ağır ödeyecek)
    (bkz: ödemedi)

kaynak
  • 16 nisan referandum sürecinde ve 24 haziran seçim sürecinde defalarca yazdığım gibi bu yeni anayasanın cumhurbaşkanına verdiği yetkiler, kanuni esasi’nin padişah ikinci abdülhamit’e verdiği yetkilerden daha az değil. hoş geldin 1876! türkiye fiilen yeniden birinci meşrutiyete döndü. - - - sinan meydan

atatürk’ün kurduğu cumhuriyetin yeniden meşrutiyete (parlamentolu padişahlığa) çevrildiğini görmeyip, daha doğrusu görmez gibi yapıp, “atatürk ilkelerine bağlı kalacağına” yemin etmek nasıl bir garabettir? sırf merakımdan soruyorum, “sayın vekilim, bunu neden ve nasıl yapıyorsunuz?” - - - sinan meydan

yüzlerce televizyon ve radyo kanalı ile canlı yayınlanacak görkemli bir kutlama yapılacak ve tarihte geriye döndüğümüz günlerin başlangıcı olacaktır.

kötü günler geçti. şimdi sırada daha kötü günler var.
  • kemal sunal ın bir repligi geldi aklima nedense. neyse ben susuyorum başımiza iş açmayalım.