şükela:  tümü | bugün
  • şahsen iple çektiğim günün sabahıdır. gazi mustafa kemal atatürk'ün kurduğu güzel ülkeme olan umutlarımın ya yeniden yeşermesine ya da tamamen tükenmesine sebep olacak sabahtır.
    25 yaşındayım ben 9 yaşındayken tayyip erdoğan başbakan oldu yani demem o ki öncesiyle ilgili gözlemim olmadı fakat okudum, izledim ve araştırdım cidden zor günler olmuş hastane kuyrukları, başı kapalı kızların üniversiteye girememesi, ulaşım sıkıntıları vs.
    ama ben bunları pek de umursamıyorum, umursamamaktan kastım malum şahıs gitsin de sonrası nasıl olursa olsun değil. eğer ki akp giderse yeniden ilaç kuyrukları mı
    olacak ? metrolar kapatlıcak mı ? veya birilerinin eğitim hakkı ellerinden mi alınacak ? kimse kusura bakmasın ama buna ihtimal verenlerin gözümde tek bir beyin hücresi bile yoktur teknolojinin getirdiği bazı yenilikleri bütün varkılkarımızı satıp daha doğrusu peşkeş çekip, bizden kepçeyle alıp çay kaşığı ile verdiler diye birilerine minnettar kalacak değilim.
    benim umrumda olan ne mi ? ilk başta adalet, özgürlük ve kaliteli bir eğitim hakkı ben sahip olamasam bile kardeşim için, çocuklarım için.
    benim umrumda olan ne mi ? pasaportumun değerli olması, ülkemin dış siyasetinin kahveci ağızıyla yönetilmemesi, gürcistanlı ya da ukraynalı birinin vizesiz girebildiği ülkelere vize almak için sayfalarca belge toplamamak.
    benim umrumda olan ne mi ? herhangi bir teknolojik alete ya da ihtiyacım olan benzeri bir alete sahip olmak için başka ülke vatandaşlarının 8-10 katı çalışmak zorunda olmamak.
    benim umrumda olan ne mi ? ben yıllarca okul okuyup dil öğrenirken benden çok daha vazıfsız birinin siyasi bağlantılar kullanarak benim önüme geçmemesi.
    benim en çok umrumda olan ne mi ? cumhuriyetin kurucusu mustafa kemal atatürk'e birilerinin ağza alınmayacak hakaret etmesinin yanlarına kar kalması.
    daha çok fazla var ama hangi birinin anlatsam bilemedim.
  • ince ince gelen güzelliklerle mutluluktan dışarda sabahlayacağımın sabahı
  • hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağı bir sabah olacaktır.