şükela:  tümü | bugün
 • 09.07.2019 tarihinde migros sanal market üzerinden yaptığımız siparişte aldığımız tat marka mısırdan sanıyorum larva halinde bir böcek çıktı. mısırı süzerken farkettiğimiz için mısırın içindeki halinin fotoğrafı yok ne yazık ki.

  böceği farkettikten sonra böceği ayrı bir kap içine alıp tat yetkilileri ile iletişime geçtim. kendilerine durumu anlattım. numune evinizden alınıp incelenecek ardından size geri dönüş yapılacak dendi.

  ertesi gün tekrar arandım, böyle bir olayın mümkün olmadığı dolayısıyla herhangi bir incelemeye gerek olmadığı söylendi. böyle bir şeyin nasıl olabileceğini sorduğumda ya siz içine düşürmüşsünüz ya da taşımada olmuştur gibi bir cevap aldım.

  bu cevap karşısında sakinliğimi korumaya çalışsam da telefonda görüştüğüm yetkili de olayın saçmalığının farkında olacak ki bana sus payı olarak "özür manasında" bir hediye yollayacağını söyledi. ketçap, mayonez ve kavanozda mısır.

  taşımada ya da depoda vs. böyle bir olayın bile olmaması gerekirken, velev ki oldu, bu konuyu hiç ciddiye almayıp, en basitinden çıkan böcek nedir diye bile bakmayıp suçu başkalarına atmak benim gözümde büyük rezalet.

  fotoğraflar:
  https://eksiup.com/p/tv516875f47r
  https://eksiup.com/p/q251688d7fju
 • adamlar tüketicisini düşünüp fazladan protein koyuyor ama nafile ekşici nankörlere yaranmak zor..
 • böceğe acıdım ben.
 • (bkz: tat)
  rezalet puanı vereceksek eğer 9/10
  hazır gıda gibi sağlık ve hijyen konusunda en hassas konularda ihmal kabul edilemez.

  supangle içinden 10luk somun çıktığından beri güvenim yok hazır gıdalara.
 • (bkz: dinleniyorsun)
 • taylandlılar bunu beğendi.

  eğer gerçekse sağlam bir rezalettir. 10/10 veririm hatta. başlık sahibi kanıtlarsa olaylar büyük olur kanımca.
 • rezillik.
 • rezalet gibi rezalettir. arkada emzik görüldüğüne göre evde bebek var. bebeğin olduğu eve hazır gıda sokmayın gözünüzü seveyim.

  biz eve uzun süredir hazır gıda sokmuyoruz. bende çölyak dışı gluten hassasiyeti var. o yüzden almak zorunda kaldığımız ürünlerin de etiketini okumadan almıyoruz. gluten, glukoz şurubu, monosodyum glutamat vs içermemesine özen gösteriyoruz. piyasadaki neredeyse tüm paketli ürünlerde bunlardan en az bir tanesi var. bu sebeple açıkçası bu haberleri duyunca ne kadar doğru bir karar aldığımızı fark ediyorum.

  her şeyi evde kendiniz yapın. çalışsanız da evde hazırlayın bir şeyler. en azından ayda bir kere bir pazar gününüzü ayırsanız buzluğunuzu doldurursunuz. tam mevsimi şimdi; mısırı alın, haşlayın, ayıklayın, buzluğa atın. bezelyeyi alın, ayıklayın, atın buzluğa. ya da ne bileyim sağlığınız neye elveriyorsa bir şeyler yapıp atın buzluğa. ya da çalışmıyorsanız, vaktiniz varsa daha güzel. taze taze tüketin evde yapıp. turşuyu da, yoğurdu da, kefiri de ellerinizle yapın. hatta dışarıdan alacağınız paketli abur cuburların bile artık tarifleri var internette. çoluğa çocuğa yedirmeyin zehirleri.

  biliyorum, başta çok zor gelecek sağlıklı beslenmeye çalışmak ama bir alışınca ağzınıza bir daha paketli gıda sokamayacaksınız isteseniz de.