şükela:  tümü | bugün
  • değinilen konu güzel ama örnekleme olmamış dediğim tanımlama. zira leon da ki 13 yaşında ki kızımızın hissettiği duygu aşk değil, baba figürünün eksikliğinden kaynaklanan duygu karmaşasıdır. hatta günümüzde bu olay liseli kızların öğretmenlerine aşık olmasıyla eşdeğer olarak gösterilebilir.

yanlışı düzelttikten sonra ana konuya gelirsek, ana fikir birebir popüler kültürle ilişkilidir. popüler olan şeyi övüp asla altında en ufak yanlış aramadığı gibi, yanlışları göze batan şeyleri de görmezden gelen insanlar, konu inanç olduğunda bu kadar nazik davranmıyorlar. özet olarak "michael jackson hayranı bir genç kızımız pedofili karışıtı olup, müslümanlar ufacık kızları evlendiriyorlar" gibi bir eleştiride bulunabilir. buda denildiği üzere algıda seçicilik oluyor.

edit: başlık sahibi kaçmış, başlık bana kalmış.
  • ailesi katledilmiş bir kız çocuğu ile ailesi olmayan bir kiralık katilin yaşamlarının kesişmesi neticesinde aralarında bir nevi baba-kız ilişkisinin oluşması üzerine, birinde saf hayranlıktan ve ötekini baba gibi görmekten, ötekindeyse, asla sahip olamadığı ama bir vesileyle kendi çocuğu gibi benimsediği çocuğu koruma-kollama duygusunun eşlik ettiği sevgiden ibaret olan durumu*, alakasız şeylerle ilişkilendirme çabası görülen bir başlıktır efendim.

sonradan gelen edit: başlık sahibi girisini silmiş!
  • aynı mantıkla düşünecek olursak bleach'teki zaraki kenpachi'nin kusajishi yachiru'yu bebekken evlat edinip büyütmesi de aslında aşk olarak ifade edilebilir. ki bu da saçma olur.
  • en iyisi leon' u türk televizyonlarında izlemektir. kafalara soruyu sormaya fırsat vermeyerek, törpülenmiş bir leon herseyi çözer. yaşasın sansür yaşasın rtük.
  • seat leon seviyordur.
  • demek leon'daki pedofili unsurunu temize çıkarmaya çalışıyoruz. hadi bakalım.

edit: milletin en iyi aşk filmleri listesine eklediği filmlerdendir leon, haberiniz vardır inş..

tabi yanlış anlaşılmasın, adamın dediğine katılmıyorum kesinlikle ama sırf sevdiğiniz film eleştiri oklarını üzerine aldığı için böyle bir unsuru temize çıkarmaya da uğraşmayın efendim.
  • leon'a pedofili filmi diyebilecek kadar ahlaksızları gösteren saçmalayan kadın. türkiyedeki en büyük leon hayranı olarak buraya bol bol döşeneceğim, işten yeni geldim az bekleyin.
  • pedofili çocukların yetişkinlere hayranlık duyması* değildir; yetişkinlerin çocukları cinsel obje olarak görebilmesidir.

tanım: çocukların evlendirilmesine karşı çıkan, aynı zamanda da leon filmini seven bir kadın.
  • liseli bir kızın öğretmenine aşık olması ile baba figürü eksikliği arasındaki ilişkiyi anlayan beri kaysın. siz kaç tane liseli, östrojen hormonları yeni salgılanmaya başlamış liseli bir kızın; kısa boylu, kel, tıknaz bir öğretmene aşık olduğunu gördünüz ? şahsen ben hiç görmedim. halbuki baba modeli türkiye' de budur. o tarz kızların alayı daha yeni üniversite mezunu, taze atanmış, genç delikanlı öğretmen avcısıdırlar. hiç kimse hikaye anlatmasın.
  • aynı leon'u mu izledik acaba diye sorduran başlıktır.
    yazar arkadaş filmdeki ana karakterin çocuk karaktere pedofili sayılabilecek bir hareketi olan sahneyi buraya koysun sonra tartışmaya başlayalım.