şükela:  tümü | bugün
  • bir haftadır taciz eder gibi internet satmaya çalışan, olur olmadık zamanda arayan telefon numaraları.

bir reklam mesajları iki bunlar... telefon kullanıyoruz diye rahat vermeyeceklerini düşünüyorlar sanırım.
  • bu şerefsizler beni de arıyor. istemiyorsan falancı tuşa (genelde 2) bas diyor. 2 ye basınca başka bir numaradan arıyor yine aynı robot.
    ellerinde onlarca belki de yüzlerce numara var rasgele arıyorlar. her yer bu numaralardan şikayet edenlerle dolu ama sorunu çözen yok.
  • kolayi var, 2 dakikanizi ayirin tiss.gtb.gov.tr’ye sikayet edin.

edit: adres uyarisi icin tesekkurler.
  • beni de arıyorlardı ama hiç açmadım telefonu ama bu kadar sık rahatsız etmeleri beni de gerdi. bunları nasıl şikayet edebiliriz üstteki arkadaş anlatmış teşekkür ederim.
  • az önce beni de arayan numara. devlet destekli internet bilmem ne diye zırvalıyorlar amk. engelledim numarayı.

edit : düzeltme yapıldı
  • sağol kardeşim bizim kendi dolandiricimiz var.
  • bizim de dolandırıcımız var teşekkür ederim. nasıl denk getirdiyse telefonla konuşurken arkadan arıyor. hayır binde bir telefonla konuşurum. iki binde bir aradığım bir dostumdu. nasıl becerdiyse.
  • biraz önce +90 (850) 484 17 29 numaradan arayan dolandırıcı.

'bir daha aranmak istemiyorsanız 2'yi tuşlayın' diyen gereksizcesine neşeli sese uyarak 2'yi tuşladım.

bilin bakalım ne dedi: "dialed undefined button"

bu hatlar satın alınırken kontrol olmadığı için işi o kadar da zor değil.
  • bugün arandığım numara. dolandırıcılık hattıymış. kim bilir hangi yavşak firma datalarımızı sattı.