• dunkirk- margot robbie- denzel washington -christopher nolan ödül alacak rez alın
  • mehmet açar'ın nokta atışı güzel yorumları ve hafif yamuk takılmış kravatının bir gelenek olduğu ödül törenlerinden bu yıl olanı.

üç bilboard silip süpürür.
  • o değilde şu yekta kopan senelerdir yanına muhabbeti alıp götürecek programın seviyesinin altında kalmayacak bir partner bulamadı ya!

sözlükten fanatik bir yazarı çıkartıp oturtsalar vallaha muhabbet başka bir yere evrilecek ama off off.
    not: 3 misuri çıkışı
  • ülkenin bir eksiğini daha yüzümüze vurduğu törendir, izleyemiyoruz ve yine bir adım geriden takip ediyoruz en basitinden bir sinema ödül törenini bile.
  • oscar ödüllerinin değerini tartışmakla birlikte, geçmiş yıllarda mümkün olduğunca aday filmleri izleyerek, bira eşliğinde töreni izlediğim günleri özlettirdi bana.

bu yıl hiçbir aday filmi izlemedim. onun için töreni izlemenin benim için pek bir olayı kalmadı. yine de bu sene tek hakim olduğum konu ;nolan ödülü alabilecek mi sorusu? neyse televizyon açık dayanabildiğim yere kadar seyrederim. bira da 10 lira oldu be akademi!
  • en iyi yönetmen ödülünü italyan olan alsın.

parayı ona bastık.

gerisi ipimde değil.
  • izlediğim kadarıyla birkaç alanda ben de ödüllerimi yazayım:

en iyi film: three bilboards (itirazım var o uzun ismi yazmaya) plase dunkirk
    en iyi erkek: gary oldman
    en iyi kadın: frances mcdormand
    yönetmen: del toro (daima nolan'cıyım ama üzgünüm)
    senaryo: three bilboards ama eğer en iyi filmi alamazsa. ikisini birden alamaz, birini alır.

gerisini de bilmem işte. çok da anlamam zaten amaan verin birilerine popüler olsunlar sonra bitsin.
  • hande doğandemir'in gögüslerinin güzelliği nedeniyle konuşmalara odaklanamadığım 90. akademi ödülleri.
  • bu gay filmlerinden ve siyahız mağduruz edebiyatından gına geldi üstüne geçen seneki moonlight saçmalığından ötürü tadı tuzu kaçtı ama yine de gönlümüzden geçenler.

film: shape of water
    yönetmen: guillermo del toro
    animasyon: coco
    kadın: sally hawkins
    erkek: daniel kaluuya
    sinematografi: dunkirk
    kostüm: phantom thread
  • 3 bilboard damga vurur sam rocwell sonunda hak ettigi oscari alir gerisi de traş çokda iyi filmler yoktu bu sene.
    umarim bir supriz olur ve gary oldman en iyi erkek oyuncu oscarini almaz, en azindan biraz renkli geçmis olur sikeyim çörçilide senide
hesabın var mı? giriş yap