57 entry daha
  • velinin sosyal medyayı kullanıp mağdur edebiyatı çığırtkanlığı yaptığını düşündüğüm olay.

işin mevzuatını bilen arkadaşlar zaten yazmışlar. iki dönem parasını yatırmayan öğrencinin kaydı silinir diyormuş mevzuatta. okul müdürü yasanın gereğini yapmış. yapmasa yani kaydını silmese okul müdürü suç işlemiş olur.

veli madem o kadar çocuğunu düşünüyor, telefonunu satıp çocuğun 45 liralık katılım payını ödeyebilir. hadi onu da yapamadı diyelim.. git kaymakamlığa, kaymakamlıkta bu tür sosyal yardım işlerine bakan birimler var. oradan bir destek bulur.

hadi onu da yapamadı diyelim. okul aile birliğine haber verir. onlar bir şekilde hallederler. ama muhtemelen bunların hiçbirini yapmadığını düşünüyorum.

okul müdürüne yüklenirken kendinizi okul müdürü yerine koyun. hadi bir kişinin, iki kişinin parasını cebinizden ödersiniz. ama bu durum yaygınlaşırsa kaç kişinin parasını ödeyebileceksiniz? okul ücretini cebinizden yatırdığınız 5. ya da 6. kişiden sonra birinin parasını ödemeyip o çocuğun kaydı silinince yine aynen böyle linç edeceksiniz okul müdürünü.

okul müdürüne kızmak yerine mevzuata kızmak lazım. sen okul müdürü olsan, bundan farklı davranamazsın. çocuğunun okul taksitini ödemeyip akıllı telefon taşıyıp bununla kamera görüntüleri kaydedebilen bir kimsenin parasını da cebinden ödemek zorunda değilsin. çocuk yaparken bunları düşüneceksin. bakabileceğin kadar çocuk yapacaksın.
  • 90 tl için çocuğuna bunu yaşatan veli utanmalidir. kimse zirlamasin arkadaş 90 tl den bahsediyoruz burada binlerce liradan değil. bakamayacaksan çocuk yapma arkadaş bugün 90 tl veremiyorsun o çocuğun sağlıklı beslenmesini nasıl karsiliyorsun asıl devlet bunun hesabını sorsun.
  • ailenin de işgüzarlığının göz ardı edilmemesi gereken durum

lisedeyken 4 yıl boyunca da sınıfımda hiç kimse aidat vermedi! hepsi de " nasıl olsa bize bir şey olmaz, okuldan mı atacaklar, ister ister dururlar anca " derdi. ben okuluma olan saygı ve sevgimden, ailemden bu parayı talep ederdim ve ailem de seve seve verirdi

dört sene boyunca bu aidat vermeyen arkadaşlar bir güzel mezun oldular, özel üniversitelerde burssuz okudular

geçiniz
  • empati kurmayi öğrenemeyeceğiz, bugün bana yarin sana müdür bey.
    not: ya arkadas twitter kullanmıyorum hala ordan link atıyorsunuz. imgur bir bu iki
  • 2018 manzarası. vicdanı nasıl sızlamadan o müdür bu kadar kalpsizce kapıyı kapatıp adamı görmezden geliyor. hayat parası olana güzel he bir de sol yanı çalışmayanlara...
  • olayın aslında suriyelilerle ilişkilendirilmesi tuhaf..mağdur olduğumuz her alanda onların haklarına laf atıyoruz.asıl olan bizde mültecileşiyoruz.kendi ülkemizde mültecileşiyoruz.yarın başka bur ülkede suriyeliler gibi bir muamele görmeyeceğinizin garantisi yok.her şey boka gidiyor ama uyuyoruz..
  • yasal da olsa zerre etik değildir. 90 lira için çocuk mu atılır? ufacık çocuğun eğitim ve öğretim hakkını alırsa, böyle sistemin içine tükürürüm. bu ülkede paran varsa kralsın, yoksa 90 lira için bile küçücük çocuğu bile harcıyorlar. bu ülkede zerre adalet ve vicdan kalmamış.
  • 1)okul müdürüne gereksiz bir saldırı görüyorum. halbuki o kadın sadece işini yapıyor. belki biraz daha yardımcı olabilir borç falan verebilirdi ama genel olarak yaptığı şey yasal olarak yapması gereken şey.
    2)bir başka kesim ise müdürü direk aradan atıp direk devlete saldırıya geçmiş. sayın yazarlar anaokulu eğitimi ülkemizde zorunlu değildir. durumu olmayan insanlar çocuğunu anaokuluna göndermeme hakkına sahip.
    3)yüksek ihtimal şimdi anama küfür edilecek ama yazıcam. olayın babanın suçu olduğunu düşünüyorum. kimse kimsenin parasını cebinden ödemek zorunda değildir. çocuğunun 90 tl masrafını karşılayamayacaksan neden anaokuluna gönderip sonrasında kaçınılmaz son yaşandığında sosyal medyada sana çok büyük bir haksızlık yapılmış gibi davranıyorsun?
    ülkedeki insanların artık bunu anlaması gerek paralı olan bir şeye sahip olmak istiyorsan parasını ödeyeceksin.
    tabiki çocuğun böyle bir şey yaşamasına üzüldüm ama o çocuğun bunu yaşamasının sebebi babasından başkası değil.
  • gerçekten üzmüş olan durumdur, benim kişisel görüşüm devletin/gerekli kurumların bu durumdaki ailelere destek yapması gerektiğidir. ayrıca “anaokulu paralı ve zorunlu değil isteyen gitsin 5 yaşında çocuğunu 1. sınıfa başlatsın” diyen olmuş. arkadaşlar daha 5 yaşında motor becerileri yeni yeni oturmaya başlayan bir çocuğu hop diye okuma yazmaya zorlamanız pedagojik açıdan doğru değil. erken başlasın diye okula yollanan ve yaşı dolayısıyla yapamayıp okuldan nefret eden bir sürü çocuk var ve emin olun erken başlamak her zaman iyi değildir.
  • let the sosyal linç begin. kimisi bu örnek üzerinden ögretmenlere sallıyor, kimisi müdürü sallandırın diyor, kimisi malatyaya sallıyor.

aşırı uçları çok seviyoruz ülkecenek, değişik kafalar cidden
19 entry daha
hesabın var mı? giriş yap