şükela:  tümü | bugün soru sor
  • mevcut hükümet şartlarında yapılabilecek en mantıklı yatırım önerilerine açık yazar başlığı.faize verip aylık 2000 tl gelir elde etmek bu alternatifler arasında.
  • ev al. dolar al. altın al. faiz geliri çok az olur tavsiye etmem. özellikle kolay satılabilecek bir muhitten sıfır veya en fazla 2 yaşında 1+1 ev almak veya tadilat isteyen 2+1 ev almak mantıklı. bu aralar müteahhitler deli gibi indirim yapmak zorunda kalabiliyor. şimdiye kadar onlat milleti öptü birazda kendileri öpülsün.
  • bu parayla yapılabilecek en güzel yatırım arsa almaktır. hiç bir zaman değer kaybetmez, ortalama sene de en az %30 değer kazanır.
  • 10 bini bana geri kalanını bankaya yatırın
  • 12-13 tane prenses modeli gelinlik al ve 6-7 ay sotede bekle. bu sene kimse evlenmedi eyvallah ama seneye evlilik konusunda bir patlama olacağını düşünüyorum. 7.000’e aldığın gelinlikler, 5-6 ay içinde en az 15.000 tl. bir de araya 2-3 tane kına tahtı sıkıştırıp sattın mı, sırtın bir daha asla yere gelmez.
  • al-sat.
    çin'e git doldur bavulu gel.
  • su an en mantiklisi tl mevduat faizi ama yarin ne olur bilmem, ara ara dolar faizide iyi olabilir. uzun sureli bir yatirimsa altin. kisa surede zengin olmak veya 0 i gormek icin forex(sifilamak daha olasi her zaman kasa kazanir)
  • üstteki entry e ithafen gram altının faizi diye bir şey yoktur, ancak ziraat falan yüzde 2 hoşgeldin diye kampanya yapmıştı. altındaysan hiç bozdurma kalsın. yükselince satarsın şuan bayağı düşük.
  • 2019 başına doğru dolar almak, muhtemelen 5.50 civarı olacaktır. 2019 sonuna doğru en az 11-12 tl bekliyorum çöküş ile birlikte. ya da direk faiz ve beklemek. şu durumda bir iş veya farklı yatırım yapılmaz. ha para faizde dursa enflasyon yüzünden aslında değer kazanmaz ama en azından aynı seviyede duracaktır çünkü efektif enflasyon da gün geçtikçe artıyor.
  • kısa vade mevduat, uzun vade dolar tartışmasız.