şükela:  tümü | bugün soru sor
 • özellikle bugünlerde kendilerini gösteren efsanevi nesildir. direnin!!!

  (bkz: 28 mayıs 2013 taksim gezi parkı işgali)
 • zorla politize edilmiştir. belki de hayatında ilk defa sokağa çıkmanın hazzını yaşıyordur.
 • gta'da polis dövmüş nesildir. sataşmamak gerekir. *
 • hic suphesiz en efsane nesil olma yolundadir, 68'lilerle beraber.
 • sevgili çocuklarımız,
  sizi bizler dünyaya getirdik, iyi mi ettik kötü mü ettik bilmiyoruz(tabiiki iyi ettik ama dünyayı temizleyemedik maalesef) ama sizleri çok seviyoruz, canımızsınız, ciğerimizsiniz, yüreğimizsiniz, her şeyimizsiniz. oyunlar oynadık, hayatı öğrendik beraber sonra size öğrettik, geceleri birlikte uyumadık bazen, sabah uykusuz işe gittik, yemedik yedirdik, giymedik giydirdik, sizinle hüzünlendik sizinle güldük, her işi birlikte yaptık, hatta birlikte büyüdük derler ya hepsi doğrudur, bizim için çok çok değerlisiniz. şimdi saldık sizi meydanlara, hakkımız, özgürlüğümüz, geleceğimiz diye, lütfen galeyana gelmeyin, provoke olmayın, akıllı olun, dikkatli olun.elbette düşüncelerinizi söyleyin ama usulünce, elbette sokaklarda bağırın,direnin özgürlüğümüzü elde edeceğiz derken başkalarının özgürlüklerini tüketmeyin.saygıyı önemseyin, çok sesliliği bizim bir rengimiz olarak görün, şiddete eğilmeyin, hoş görüyü her zaman sizinle taşıyın ve kendinizi her daim güncelleyin, karşı olsanız bile her fikre açık olun.yaptıklarınızı destekliyoruz ama çözüm her zaman meydanlarda değildir, herkes meydana inerse diğer işleri kim yapacak.işinizi, derslerinizi,ailenizi, sevdiklerinizi düşünün, sizi kışkırtanlara mahal vermeyin, birbiriniz kollayın, gereksiz yere kimsenin ekmeğine yağ sürmeyin.bir de unutmayın ki bizler her zaman sizin yanınızdayız, hem de her koşulda, bazen sessiz kalsak bile.bu sessizliğimiz bile sizin iyiliğiniz içindir unutmayınız!
  haaa efsane olmak lafına gelince, daha biz efsane olmadık ki, kendinizi söylüyorsunuz,sıranızı bekleyin zamanla ve sırayla.
  söylediklerimi lütfen kulak arkası yapmayın, hepinizin sevgiyle kucaklıyorum.
  efsane olacak neslin ebeveyni
 • 28 mayıs 2013'e kadar küçümsediğim hatta aşağıladığım nesil idi. şimdi mi önlerinde saygıyla eğildiğim nesildir. adınızı tarihe altın harflerle yazdınız çocuklarımıza sizlerin efsaneliğinizi anlatacağız bilesiniz.
 • türk memleketinde ebeveynlerince en kötü yetiştirilmiş, en yetersiz ergenlerden oluşan, iğrendiğim nesildir.

  3 haziran 2013'e kadar yaşananlar bu konudaki yargımın doğruluğunu onlarca kez teyit etmiştir.
 • şu anda en büyüğü 1923 yaşında olan nesil.

  bi bitmediniz.

  hani genci, yaşlısı, ırkı, cinsiyeti sağı solu gözetilmeden meydanlardaydık. bayrakları renkleri takımları kenara bırakmıştık. dininiz inancınız doğduğunuz yer kökeniniz sizin olsun. sen çıkıp "efsaneyim" dersen biri çıkar "kim onlar bana göster" der. sen etiket meraklısı olursan böyle biri çıkar "üniversiteli gençler" deyince "onların ideolojisi yok mu?" der. sen kendini ayırmaya kalkarsan elinde bir bayrakla resim çeker amacı buymuş derler. "bizimde evlerde zorla tuttuğumuz %50" diye başlar efsanevi nesil diye devam ederler.

  akıllanın artık. ya doğduğunuz yıldan, çıktığınız semtten soyutlanın ya da hiç yapmayın. bırakın tek ortak paydası "vatandaş" olan "etiketsiz" adamlar dirensin. halk dirensin.

  vazgeçin pay çıkarmaktan. vazgeçin kendinize paha biçmekten. bitin artık. kendi çıkarları için şakşakçılık yapanlardan, pay sahibi olduğu için sus pus olanlardan farkınızı ortaya koyun...

  bitin artık.
 • benim de dahil olduğum, ön saflarda direnen nesildir.
 • içinde bulunmaktan gurur duyduğum nesil.