şükela:  tümü | bugün
  • bixi cola
    ediboğlu gazoz
  • ülker king top (3'lü)
    lays çeşni (yeşil paket)
    cingöz sakız
    kolalı topitop
    shock sakız
    panda mr.pan dondurma (kirmizi şapkalı)
    lezzo oralet
    party dövmeli sakız
    ruffles wave
    7 up
  • okul çıkışı pamuk şeker satan amcalar, şaka yüzüğü ile beraber emzik şeker de satarlardı. bu emzik şekerler ne hikmetse çok popüler ve cool şeylerdi. çok değil 1 sene sonra falan emzik kolyeler de çocuklar arasında moda oldu.

bir de ismini hatırlayamadığım bir sakız vardı. sakızın paketi kartondan, yassı bir şeydi. paketi açınca içinden katlanmış, birbirine bitişik ve yırtmak için kenarında tırtıkları olan bir sürü futbolcu kartı çıkardı. çoğu zaman aynı paket içinden ufak bir kolye ucu da çıkardı. katlanmış kartonların arasında yassı, kare haline getirilmiş, dünyanın en sert ve dandik sakızı olurdu. felaket bir şeydi ama paket o kadar cazip gelirdi ki tekrar tekrar alır, kartları biriktirirdik.
  • tombi fıstıklı.
  • eti portakallı bisküvi tek geçerim.
  • iki kareden oluşan, ortası kenarlarına göre daha ince olan, kırmaya çalışınca kırılmayıp lastik gibi esneyen, diğer markalara göre daha ucuz olan bir çikolata vardı. ismini hatırlamıyorum, hatırlamak için çabalıyorum ama nafile. tadı aklıma her geldiğinde inanılmaz bir özlem duyuyorum. ekşi ahalisinden her kim bu çikolatayı biliyorsa lütfen yeşillendirsin ve özlemime son versin.
  • karingo
  • (bkz: center fresh) sakız.
  • (bkz: calippo)