393 entry daha
  • pokemon
  • bazı arkadaşların yaşının küçüklüğüne veriyorum yazdıklarını.

voltron ve thundercats dışındakiler en fazla üçüncülük için yarışır.
  • bir 90'lar çocuğu olarak space adventure cobra çizgi filminin yeri bende apayrıdır.

hafızasını yitirmiş ve eski benliğini arayan bir uzay korsanının hikayesidir cobra. karizmanın vücut bulmuş haliyle hayranlıkla takip ederdim o dönemler bölümlerini.

animelerin şahıdır bir zamanlar. 8 ciltlik bir kitaptan uyarlanarak sunulması ise kendisinin derinliğini ve felsefesini ortaya koyuyor. ne kadar şanslı bir nesiliz ki çizgi filmlerin kallavilerini çocukluğumuza sığdırmışız.
  • trt' deki he-man, redkit kuşaklarını iple çekerken 90' lı yıllarda inter star tv' nin kurulması ile tiny toons serisi bizi bizden almıştı. işin kötü tarafı artık büyümeye başlamıştık ve çizgi filmler yerini kırmızı nokta kuşağına bırakmıştı....
  • çizgi film seyretmeyi çok seven 35 yaşında bir çocuk olarak; seçim yapmak gerçekten çok zor.

90'lara bu kadar özlem duymamizin en onemli nedeni; istediğin şeylere ulaşmak için çaba göstermek zorunda olmaktı. yani thusubasa'yi izlemek istiyorsan 6'da kalkman gerekirdi. bir şeylerden hep fedakarlık etmen gerekirdi. o zamanda tadı çok daha güzel olurdu.

kanal d çizgi film kuşağının jenerik müziği hala kulaklarımda. güzel günlerdi. seçim yapmak zor. ama ben thusubasa ve scooby doolar ve gerçek kötülerin yarıştığı çizgi filmi çok severdim. adı aklıma gelmedi şimdi.
  • cobra: uzay korsanı'dır.

(bkz: https://images.app.goo.gl/wnbwurppqvl99ynl7)
  • jet giller
  • gijoe, genk, heman.
  • sözlükte okuduğunu anlayamayan yazarları ortaya çıkarmış olan başlık.

“90’ların en efsane çizgi filmi” isteniyor. çoğul eki yok, yani çizgi filmleri demiyor.

adam gelmiş ne var ne yok yazmış.

bence pokemon’dur. 150 pokemonu da sayabilirdik. hatta hangisi hangisine dönüşüyor, en etkili saldırıları hangisi onları da sayardık. manyak gibi ezberlemiştik .

1-pikaçu
    2-rayiçu
    3-balpazar

diye “ enaa innaa “ diye kafa sallaya sallaya 150 ye kadar saydığımı hatırlıyorum*

"elektrik saldırıları yapan pokemonlar toprak grubuna karşı güçsüzken, su grubuna karşı üstünlük sağlıyor" vs. diye bilimsel (!) açıklamalar yapıyorduk kendi aramızda.

edit: pokemon 2000 yılında yayına girmiş. yani konu dışında kaldım. *

o zaman cevap tsubasa.

onu izledikten sonra da topu elimize almadan dolaşmaya çalışıyorduk.
227 entry daha
hesabın var mı? giriş yap