şükela:  tümü | bugün
  • 80 'li yılların etkisinden sıyrılmış olanların milenyum kılıfının heyecanına bürünmeleri ve yaşamalarıdır. hiçbirşeyin eskisi gibi olmadığı zamanlardır. yakın bir zaman dilimi gibi gözükmektedir. oysa üzerinden yıllar geçmeye başlamıştır ve görülecektir ki 80 lerin sonunda 90 ların başında çocuk olmak nasıl etkiler bırakmışsa bu da aynı etkileri bırakacak, yıllanmış şarap sıfatını üstüne alacaktır.

90 ların sonunda 2000 lerin başında çocuk olmak, efes pilsenin koraç kupasını kazanmasına şahit olup, yıllarca biriken basketbol coşkusunun patlama anını yaşamaktır. 28 şubat sürecini görmektir. 17 ağustos depremini yaşamak, hayatta kalanlar için ölümün nefesini hissedebilmektir. 2001 krizinde ülkenin %10 küçülmesine bakıp, nasıl bunların altından kalkılabileceğine kafa yormaktır. cem yılmaz efsanesinin doğuşuna tanıklık edip gülme krizlerine girmeye başlamamızdır.

7 ay sonra gelen edit : bu başlığı açtığım sırada facebook üzerinden de araştırma yapmıştım aynı isimde bir grup var mı diye ve henüz böyle bir grup açılmadığını görmüştüm. daha sonraki zaman diliminde facebook da 2 tane bu isimde grup açıldığını ve bir tanesinin ise an itibari ile 6.000 üyeyi aştığını farkettim. sözlüğün bir yol haritası olma özelliği her zaman ki gibi kendini göstermişti.
  • an itibarıyla hala çocuk olmak demektir. nostalji yapmaları için en az 2020 civarlarını beklemeleri gerekmektedir.
  • "biz de ileyide nostalji kuyacağız" diyebilmektir.
  • hala ortaokula, liseye gitmektir be.
  • cocuk oyunlarının büyük bi kısmını bilmemektir.
  • high school musical le coşmaktır.*
    zöe; biz 80 sonu 90 başıyız ironiyi anlamayan matureler, ironiyi anlayan liseliler.
  • şu sıralar ergen olmaktır. sivilce sıkmaktır.
  • tansaş'ta satılan scooterla gezilir,
    go girl ve milliyet gazetesinin salsa dergisi okunurdu.
    (bkz: pokemon)
    (bkz: taso)
    (bkz: ricky martin)
    (bkz: kerim tekin)
    (bkz: baby one more time)
    (bkz: burak kut)
    (bkz: hakan peker)
    (bkz: macarena)
    (bkz: korukent bowling)
  • sanırım boktan bişeydir.
  • bazı şarkıları bilmemektir.

(bkz: büyü de gel)