şükela:  tümü | bugün
 • şüphesiz ki şimdiki halinden bin kat iyiydi. siyasiler , özellikle iktidardakiler baya baya eleştirilebiliyordu. siyasiler programlarda bir araya gelebiliyordu. siyasilerin kuklalarıyla programlar yapılırdı. olacak o kadar gibi programlar vardı mk. şimdi hani nerde? iktidara karşı çok izlenen tv kanallarının birinde en ufak bir eleştiri yapılamıyor. her şey çok çok farklı.
  90lı yıllarda halk çok daha bütünleşikti ama şu an çok fazla ayrışım var. malesef
 • eleştirilebilme olayı iyiydi güzeldi de o zaman da çok fazla ekonomik kriz, askeri müdahale ve yine terör vardı. zırt pırt hükümet değişirdi.

  o açıdan bakınca bu güne kıyasla iyi görünebilir ama özlenecek bir siyasi ortam da değil.
 • bir gün bir kit'e girdiğinizde kapıdaki güvenlik görevlisinin açık öğretim bitirir bitirmez bilmemne birimine müdür atandığı yıllardı. şu andakinden farklı değil. ilgili kit'in bakanlığı mhp'ye mi geçti? hooop 300 kişilik genel müdürlük norm kadrosu bir gecede 500 kişi olurdu.
  anap'a mı geçti? 500 oldu 750. dyp? oldu mu 900 kişi...
  ama kimse kimseye atar yapamazdı. sonuçta yarın kimin ne olacağı belli değildi...
 • azerbaycan'ın şimdiki siyasetini izleyin, aynısı.

  orada da şimdi şimdi yeni moda bir akım olarak kendi çıktığı kabuğu beğenmeyen programcılar konuşmacılar var. liboş liboş ve hatta boş boş güya hümanist ayaklarda geveleyenler türemiş. ulan ne işler ya, zaman makinesiyle türkiye'nin 90'larına gitmiş gibi oluyor insan şimdi onları dinlerken...