şükela:  tümü | bugün
 • bu kadar materyale (şarkı,şov programları,resimler,çizgi filmler...) nasıl ulaştığını gerçekten merak ettiğim bir admine sahip über güzel facebook grubu. severek takip ediyoruz.
 • admini sözlük yazarı mıdır değil midir bilmem ama ben severim kendisini.

  ayrıca hiç de bahsedildiği gibi yanlışlarını söyleyince tekme atan biri değildir. şahsen bir kere bağlaç olan de'yi ayrı yazmadığını söyledim, teşekkür etti. onun dışında da henüz bir yanlışına rastlamadım zaten.

  ben hissediyorum, üyeleriyle arasında özel bir iletişimi var.

  bilgisayarında sağlam bir 90'lar arşivi olmasını isteyen arkadaşlara yardımı dokunabilir.
 • müdavimi olduğum harika bir grup. hatta bir iki radyo yayınımı 90lara ayırdığımda listemi bu grup sayesinde belirlemiştim. müzikler, resimler, oyunlar. yakında dizilere de el atmasını istiyorum.
 • içimizdeki umarsız çocukluğumuzu uyandırıp devamlı aşaa top oynamaya çağıran gizemli admin şöyle bir not yayınlanmış. sözlükte hakkında yazanlara da teşekkür etmiş notunda. biz teşekkür ederiz. *
 • belki de facebook'un en faydalı, en güzel grubu. facebook'ta yüzlerce sayfa var 90'lı yıllar anısına açılmış, o günlerde kalanlara hizmet eden. fakat bir türk'ün açtığı bu grup, 107 bin kişiyi bir çatı altında toplamayı başarmış.. grubun açıldığı ilk günden beri takip ediyorum, müthiş işler var. o yıllarda kalan herşey bir tık uzakta klişesi işte burada can buluyor..

  http://www.radyo90s.com/ gibi bir güzelliği de oluşturmuş bünyedir aynı zamanda.
 • http://img189.imageshack.us/img189/4126/90lar.png adresindeki deşifre üslübu hiç de hoş olmayan, söz konusu şahsa sanal linç girişiminde bulunan, kitlelere oynayan admin.. şahsın yaptığı hiç hoş bir olay değil fakat bence bu yapılan haklıyken haksız duruma düşmektir gruptan çıkarıp engelleyebilirsiniz böyle bir davranışta bulunan birini, mesaj attığı kişiler de engeller ya da cevap vermez, bu kadar basit.. bu şekilde bir yorum yapıp, "ıyy nasıl insanlar var burada böyle ama ben superman hepinizi korudum" gibi bir yaklaşımda ben "sevmedim" linkini tıklamak istiyorum..
 • severdim bu sayfayı. taa ki adminin gerçek yüzünü gördüğüm bugüne kadar.

  bu facebook sayfasının sahibi umut sarıkaya'nın bile yıllardır ekmeğini yediği doksanlar konseptini kullanarak yüzbin küsür insanı toplamayı kendi başarısı zannetmiş olacak ki, kendisi hakkında en ufak espriyi bile kaldıramıyor zat-ı muhterem. admin hazretlerine "admoşş" dediğim için banlanmış bulunmaktayım :)

  havan kime aslanım, facebook çalışanlarının kafası güzel olduğu bi vakitte siliverirler +150 bin'lik sayfanı. sonra "sayfamız 150 bin iken kapandı yeniden kurduk, destek için arkilerini davet et" diye ağlama sakın.
 • bende ki falcon boardli premium yıllardır kırmızı ışık vermemiştir.gül gibi oynamaktayım.şu an da görmekteyim ki bu kırmızı ışık işi tamamen şans işi.
 • bu sayfanın ilk hayranı olduğumda -ki o zamanlar hayran sayısı 20 binlerdeydi*- gerçekten güzel bir ortamı vardı. olgunluk bakımından gerçekten de doksanlarda çakılıp kalmış olan admin efendi her paylaşımda espri yapacağım, şuna ayar vereceğim diye kasmazdı. yaptığı paylaşımların altına da "yandım admin, bittim admin" diye muttasıl şekilde, bıktırırcasına aynı yorumları bırakıp duran güruh da o zamanlar yoktu.

  sonra hayran sayısı arttı, arttı, arttı... ve iki yüz binlere ulaştı. tabii hayran sayısı arttıkça, admin'deki değişimi fark etmemek imkansızdı. artık "burası benim sayfam, beğenmeyen çekip gider" deme hakkını -hayran sayısının çokluğuna güvenerek- kendinde buluyordu. bir de adına "uuu admin'i seviyoruz" gibi gruplar açılınca, iyice arşa değdi arkadaşın mâlum yeri.

  neyse efendim, bir gün bir teşhir olayı patlak verdi. adamın biri bir kıza mesaj atmış, admin bey de çözümü elemanın profilini o zamanlar yaklaşık yüz bin hayranı olan bir sayfada paylaşarak adeta "alın, linç edin" demekte bulmuş. aman tanrım, yorumlara baktıkça çileden çıkıyorum. kendini bir şey sanan, sokakta görseniz yüzüne bakmayacağınız, ilgi için çırpınan bir avuç zavallı "ayyhh bu abaza beni de ekledi", "adminimmmm ellerine sağlık, bunlara böyle yapmak lazım", "bu erkekler hep böyle" diyip durmasın mı? sayın ablalarım, abilerim... istemediğiniz kişiler sizi ekliyorsa bunun birden fazla çözümü var; en basitinden gidip sizi ekleyen kişiyi engellersiniz. olmadı arkadaş teklifi gönderilemeyecek şekilde ayarlarsınız profilinizi, kimse sizi eklemez. siz istediğinizi eklersiniz. tabii amaç ilgi çekmek olunca... oha, konu sapmış baya. geri dönelim, konuya.

  yetmemiş, o zavallılardan biri gitmiş sayfanın duvarına yazmış. dayanamayıp kızı biraz alaya alınca, kızların kahramanı rolündeki admin bey tarafından sayfadan uzaklaştırıldım. ki zaten öyle bir olaydan sonra öyle bir sayfada daha fazla durulamazdı.
 • 90lara dair çok güzel paylaşımlar yapan facebook grubu. birde adminin kendi sayfası var. john milton. seçtiği karakterlde de beni benden alan bir admine sahip kısaca. john eğer ki okuyorsan, çok özletme kendini öle bir daha. zira paylaşımlarınla daha güzel geçiyor günler.
hesabın var mı? giriş yap