şükela:  tümü | bugün
  • mecidiyeköy'den giderken karkuyusu, izzetpaşa, çağlayan duraklarına da uğrayan hattır.çok yoğundur.
  • çağlayan meydanı'nın trafiğe kapanması sebebiyle mecidiyeköy'den giderken artık trump towers önünden e5'e giren hat.
  • sekiz saat icinde iki kere binme zevkini yasayacagim otobus olacaktir kendileri. bu sekiz saatte de celik finaline hazirlanicam falan iste. zevkten zevke kosuyorum.

not:beni bu saate kadar ugrastirarak bu firsati yakalayabilmemi saglayan zemin raporuna da selam ederim,yirim. hepiniz iyi ki varsiniz.
  • özelleştireceğiz diye iyice içine sıçılmış iett hatlarından biridir müdürüm afedersin.

zamanında bu hatta öho ve iett otobüsleri çalışırdı. iett otobüslerinin hepsi körüklüydü üstelik. 2012 yazında burada çalışan körüklü man'ları yeni gelen mercedes conecto'larla değiştirdiler, mutlu olduk. arada askere gittim, geldim de ne göreyim? bizim körüklüler uçmuş yerine ioaş'ın solo otobüsleri gelmiş. artık iett araçları çalışmıyor bu hatta.
    zaten hafta içi akşamları köprü trafiği yüzünden otobüsler mecidiyeköy'e zor geliyordu, bu yüzden de o durakta acayip yolcu birikmesi oluyordu, körüklü otobüsler, sololar ile değişince iş iyice içinden çıkılmaz hale gelmiş. artık otobüsler ayvansaray durağına uğramıyor bile!
    ulan bari hattı özelleştirecektiniz, o zaman niye körüklü otobüs ihalesi yapmadınız ioaş için? bu kadar mı sorumsuzluk ve plansızlık olur, pes artık!
  • sabahları bazen işe giderken bu hattı kullanıyor(d)um. aslında bağcılar hattı olmasına rağmen ben esenler * atışalanı dolaylarında biniyorum mühitim olmasından mütevellit. dolayısıyla tıklım tıklım oluyor, ayakta tutunabilecek bir direk bulursan ne ala.

lafı fazla dolandırmadan direk konuya gireceğim, arkadaş ben böyle leş bi hat daha görmedim ömrü hayatımda. aslında hattın bir suçu yok tabi, hattı hat yapan insanlarda suç var. sabahın köründe osuran mı ararsın, bayılanı ayıltmaya çalışanı mı, otobüsün içi sıcak diye şoföre hallenmeye çalışanını mı, tutunma direğine adeta bir striptizci edasında sarılanını mı, kapıya götünü sıkıştıranını mı. kısacası her telden insan var. lan herif sabahın köründe otobüste osuruyo, aracın içi leş gibi oldu artık camı açmaya çalışan adamı sikmeye yeltendi birisi. bu haftadan beri kullanmıyorum, buna alternatif daha güzel 146m, 141m,97im hatlarını kullanacağım artık.
  • her bindiğimde kavga ettiğim hat. şimdi yine kavga ederek okmeydanı durağında indim.

efendim kavga sebebi ablanın birinin burnunu silip silip peçeteyi ayağımın tam üstüne atması. sabır diyip kibarca uyardım.

ikinci fazda ise yarım saattir ağzında olan kürdanı yine aynı yere tam isabetle attı. eğilin alın onu oradan dedim. tiksiniyormuş. keşke alıp yedirseydim kendisine.

kullanan herkesi öldürseler zerre üzülmeyeceğim hat.
  • akşam 17.00 gibi mecidiyeköy durağına giderken ayvansarayda yeterli indirmeyi yapmayıp okmeydanı çağlayan trafiğinde ayakta gitmenize neden olur.