• yazarların hayatlarında %99 emin oldukları fakat elinde kanıt olmadığı için kanıtlayamadığı şeylerdir.

mesela örnek vermek gerekirse telefon hattı şirketleri biz fark etmeden her ay tüm üyelerine 0,1 tl takıyor. düşünsenize hangimiz telefon faturası 50 tl değilde 50,10 tl geldiğinde açıp da hakkını aramaya çalışır? tenezzül bile etmeyiz ama bunu milyona vurduğunuz zaman deli paralar yapıyor.

bir de bence bu hayvanlar kendi aralarında bizim hakkımızda konuşuyor abi. kesin. ah bir duysam.

edit: aynı konuyu burada açmak neden çalmak oluyor onu anlamış değilim. bir de hazine bulmuş gibi seviniyorlar. millet favori ve şuku meraklısı olmuş :) 1 seneden fazla reddit'te yazarım, çizerim ve bir sürü konunun aynısı burada tartışılır. hiç de ses etmem. eksileyin. vurun. kabahat konu açanda.

edit 2: yazılarımı okuyanlar bilir. hep kaynak belirten biriyim ve bu sefer vermeyi unuttum. adamlar küfür ediyor. sanki bunun üstüne kitap yazıp para kazandık. cok değişik bir milletiz.

kaynak: reddit
  • iş veya okul arkadaşlarından birinin aptal olduğu gerçeği.
  • zaten emin olup kanıtlayamadığımız şeyleri burada nasıl kanıtlayalım fakat genel olarak beynimizin mantık dahilinde bize emin olma komutu gönderdiği halde kimi insanların bunu dil olayına veya yazıya dökme konusunda yetersiz kalışı.
  • adam redditteki başlığı almakla yetinmemiş. best comment olan yazıyı da almış.

bu da link:
    https://www.reddit.com/…_of_but_you_just_dont_have/

edit: prf quirrel uyardı. best comment değişmiş. yukarıdaki entryye ikinci link olarak: bu iki
  • yüzdüğün havuza birilerinin işemiş olabileceği gerçeği.
  • derdimi sikmeyin ama benim için hadise'nin murat boz'dan hoşlanmasıdır bu.

yıllardır düşünürüm ama kanıt yok.
  • elektriğin ağırlığı olduğunu bilip tartamıyoruz mesela..
  • yaratıcın varlığından emin olmak.
    yaratacının var olmadığından emin olmak.
  • benim yüzde 99 emin olduğum bir şey yok. kendimden şüphe ettim septikte değilim ama hiçbir olgu bulamadım.
  • (bkz: delilik)
hesabın var mı? giriş yap