şükela:  tümü | bugün
  • http://www.hepsisony.com/…ksek-cozunurluklu-walkman

altın kaplama oksijensiz bakır kaplama içinde imiş. video oynatma modu yok bu arada. 33 saat dinleme süresi var.

japonlar yapmış abi.

9999 liras !

sony walkman.. anılar canlanıyor..

sene 1991. üniversiteye gireli birkaç ay olmuş bir tıfıl tıp öğrencisiyim. henüz ingilizce hazırlık yılı. devlet kredisi bile çıkmamış. sadece türk eğitim vakfından aldığım burs var. öğretmen emeklisi anne babadan para isteyemiyorum. aylarca aylık bursumdan kenara para koyarak bir aiwa walkman almışım. sony mi alsam aiwa mı diye günlerce kafa yormuşum..

(bkz: aiwa ile sony walkman'i kıyaslamış efsane nesil)

aylardan kasım ayı. walkmani ilk aldığımda koşa koşa queen-greatest hits kasedini aldım. yurt odamda defalarca üst üste aynı kasedi dinliyorum. sevdiğim şarkılarda pil bitmesin diye kasedi çıkartıp içine kurşun kalem sokup geri çevirerek tekrar dinliyorum. ama yine pil azalıyor. kasedi çevirmeye gücü yok.

günlerden 24 kasım. dışarı çıkıp jeton satın alıyorum. ankesörlü telefonla annemi arayıp öğretmenler gününü kutluyorum. walkman için pil alacak para kalmıyor

radyoyu açıyorum pil anca yettiği için. fm radyoların devri o yıllar. sansürsüz, denetimsiz tam özgürlük var.

şansa bak ! kasedi dinleyemediğim için hayıflanırken "show must go on" çalıyor radyoda. o bitiyor arkasından innuendo

arkasından spiker konuşmaya başlıyor. "freddie mercury, britanyalı rock grubu queen'in efsanevi solisti hayatını kaybetti. onun anısına şimdi de bohemian rhapsody " ...

...

...

yani üç nokta işte.. ne diyebilirim ki.

gözlerimden bir damla yaş süzülüyor.

"goodbye, ev'rybody, ı've got to go,
    gotta leave you all behind and face the truth..
    mama, ooh, ı don't want to die.."

derken walkman'in pili artık radyoyu bile çalamayacak kadar azalıyor ve devamını dinleyemiyorum..

sony walkman

sadece 9999 lira..

33 saat dinleme süresi varmış.

hemen gidip alayım....

-----------------------------------------
    edit dolar değil liraymış pardon. bir anda çok ucuzladı yeminle. 3 tane alabilirim o zaman. başlığın değiştirilmesi ricasıyla.
  • walkman'den öte fuckman'dir. ayakta skiyolar yeminle.
  • sony şirketinin trinitron televizyonlardan sonra en fazla kar ettiği ürün sanırım walkman'ler olmalı. tahtakale'den bir tane de ben almıştım, pili bitene kadar ve vapurdan indirilene kadar bankta oturup cem karaca dinlemiştim.

(bkz: terk etmedi sevdan beni)
  • walkman = kaset calar degildir.

su an kullandigim muzik calar su mesela. (kulakliklar sagdakilerle ayni)

high resolution (hi-res) audio oynatabilmesi de en buyuk albenisi zaten.