şükela:  tümü | bugün
  • kendisini inanılmaz bir türk kitle takip ediyor şu sıralar. yorumlara baktığınız da bu insanların yüzde doksana yakını bir üniversite network'üne kayıtlı. facebook ile yorum gönderme sistemi de beni acayip rahatsız ediyor bu arada.

duygularımı nasıl ifade edebilirim bilmiyorum ama, 9gag benim kendimi bulduğum gizli yerimdi. bu kadar popülerleşmesi, hayatınızda hiç bir görüşünü paylaşmayacağınız kişilerin facebook'ta 9gag linkleri paylaşması falan çok üzücü şeyler bu açıdan. benim için uykusuz'un başına gelen umarım 9gag'in başına gelmez diye temenni edebiliyorum sadece.
  • an itibariyle ana sayfasinda tadim aycekirdegi paketi barindiran bir calisma bulunduran. not sure if bakisi attim hemen.
  • tadım çekirdek falan görmeye başladım ben bu sitede yaw!! ben geldiğimde buralar dutluktu vay anasını!!

http://9gag.com/gag/240424
  • 6 yaşımdan beri takip ediyordum ama zannedersem amele dolmuş artık. ıyk.
  • kendine özgü bir dilin kolektif olarak yerleştiği sitelerden biri. (bkz: why u no) (bkz: that awkward moment)
    fakat ekşi'yle falan kıyaslandığında bu dil sanki emekleme çağında. bu tarz bir dil kullanımını ingilizce bir sitede takip etmek keyifli.
    kullanılan ortak görseller de site aidiyetini güçlendiriyor. özellikle şu sonlara koydukları gölgeli yüzlü kızgın adama çok gülüyorum. bir de kafası karışık kertenkele var.
    fark ettiğim temel ortak değerler: twilight ve justin bieber'le dalga geçme, pokemonve star wars fanlığı. cinsiyetçi işlerin çokluğu böyle bir duyarlılığınız varsa rahatsız edici olabiliyor. gf tespitleri oldukça komik ama.
    başında saatler geçirilebiliyor bu sitenin. geçen gün baktım 100 sayfa gezmişim.

edit: cahillik işte. meme diye bir şey varmış, ortalığı yıllardır kasıp kavuruyormuş ben daha ortak dil hede hödö falan diyorum. bir kimse de çıkıp uyarmıyor arkadaş işin aslı böyle böyle diye. "galiba bırak bunlar daha genç zamanla öğrenirler" matığıyla madara edilmedim. diğer bir olasılık da kimse beni sallamıyor.
  • internet meme'lerin toplandığı/bir yerlerden araklandığı ve /b/ içeriğinin "temiz" halinin sunulduğu elit bir ortam. bu kadar çok bilinir hale gelmesi de sanırım bu yüzdendir. (site tasarımı ve kullanım kolaylığı dışında) ayrıca, mordor modu baya güzeldir.
  • ayrica sciencedaily'e akli yetmeyenlerin takildigi site. ne de olsa bir yerde takilmak icin baska bir yere aklinizin yetmiyor olmasi gerekiyor, degil mi ?
    baska bir arkadasim ise komple internet sitelerine akli yetmedigi icin google'da takiliyor. bi logo, bi arama cubugu, hic kafa karistirici degil. gunde 2-3 saat bakip cikiyormus.
    (bkz: bir arkadas ekolu)
  • bu site hakkinda konusurken bi arkadasim, "olm en zekisi benim, 4chan'de takiliyorum ben. bi de $ey, ek$i'de yazarim ben, troll gibi boyle looool" demistir.

lan insan egosu ne gerizekali bisey lan. inanilmaz bi sey.
  • ülkemin dalyaraklarının kıyaslama yapmazsa ölür hastalığına kapıldıklarını gözler önüne sermiş süper oluşum.

illa kıyaslayacaksın değil mi bir şeylerle? illa bok atacaksın? senin kullandığın bir şey süper, kullanmadığın da özenti ergenlere ait şeyler değil mi? en iyisi en güzeli senin söylediğin, senin bildiğin? yürü git adamın asabını bozma.
  • 4chan'de takılan bazı summerfag'lerin popüler olana saldırma mantalitesi sonucu saldırıp aşağıladığı site. hayır 4chan nere, 9gag nere? biri ahlak ayrımı yapmadan her türlü güldürme yoluna izin verirken, bir diğeri hafif seksüalite bulunan çalışmalara bile nsfw damgasını basmaktadır.

bu iki siteyi karşılaştırmak bile saçma. gülün geçin, neyin karşılaştırmasını yapıyorsunuz yahu?

velhasıl kelam 9gag gerçekten çok güzel çalışmalara sahiplik ediyor, internet üzerinde gerçekten tek olmadığınız hissettiriyor.

edit: 4chan yılların 4chan'i, sözüm; 4chan üzerinden kendini tatmin edip, ertesinde sağa sola umarsızca saldıran tiplere. 4chan'i hor gören de ayrı düşe.