*

şükela:  tümü | bugün
 • http://9gag.com/gag/apdbkzk

  3 sorum var.

  dünyanın adaleti ne zaman kayboldu?
  türk kızımız niye öyle bir kıyafet giydi?
  onlar kpss kitapları mı? lütfen olmasın çünkü.

  not:
  bayanların odalarının fotoğrafları olacaktı ama sınıra takıldı.

  edit:
  http://tureng.com/tr/turkce-ingilizce/lady

  2018 eylül editi: lady kelimesi hanımefendi ve günümüz kullanımında bayan iken ne zaman kadın oldu ilginç. sözlük yönetimi netflix'e döndü. insan diye de değiştirebilirlerdi, çünkü çok cinsiyetçi bir başlık açmışım.
 • bir an için yukarıdaki yunan ablayı bizim kız ile karıştırdığım fotoğraflardır. ardından hemen alttaki kezbanı gördüm ve tanıdım.
 • kpss çalışırken aniden beliren evlenme isteği. o giydiği de bindallı olsa gerek. yaa nasip.
 • (bkz: kadın)
 • ulan kiminin odası dağınık, kimininkinde etnik esintiler var, kimisi mayoyla poz vermiş vs. herkeste ilgi çekici, şahsına münhasır bir şeyler var kısacası. bizimki odasında tek başına halk oyunu oynayacak sanki. bu kadar kasıntı olacak ne vardı?

  debe editi: (bkz: bayan değil kadın)
 • ya hay sikeyim insanlar yarın gelip gerçekten kadınlar öyle mi giyiniyor diyecek amına koyayım 9gag
 • odada sadece dolap ve yatak olmasıyla elin fakir ülkelerinden bile daha düz bir oda yaratmayı başarmış hanım kızımızdır aynı zamanda. artık odadan nasıl sıkıldıysa kıyafetiyle bir patlama yaşamış.
 • bir brezilyalı kızın içinde yaşadığı zenginliğe baktım, bir de hemen altında haitili kızın yaşadığı yokluğa baktım.. hangisi daha mutlu acaba diye düşündüm.

  [http://i.hizliresim.com/1m7jmp.jpg http://i.hizliresim.com/1m7jmp.jpg]

  bu arada haitili kızın gardrobu sol üst köşede, dikkatinizi çekmemiştir muhtemelen.
 • çalışmada neden adaletsizlik vurgusu dengesiz yapılmış anlamadım açıkçası. tamam, evet; kötü durumda olan ülkelerin kızlarının yaşam standardı, ailesinin ona sunabildiği kısıtlı zaten eyvallah, iyi vurgulanmış o durum diğerleri ile kıyaslanınca ama neden diğerlerini aşırı uç sergilemişler? özellikle sanki çin'de herkes zenginmiş gibi ya da amerika'daki tüm kızlar derli toplu, asil bir yaşam sürüyormuş gibi veyahut türk kızı her an baba evinden ayrılabilecek cinslikte bir hangi kültüre, olaya, geleneğe bağlı olduğunu bilmediğim bir kıyafetle odası da aşırı sade şekilde gösterilmiş? mesela bana içlerinde en normal gelen oda ve kız, ilk yunan kız. hani birçok kız o şekilde olabilir veya daha az postersiz, yapıştırmasız lakin bir ton ıvır zıvır ile dolu bir odaya sahip, standart bir yaşam sürüyor olabilir. genelleme çok sikko yapılmış geldi bana. rio'daki kız misal? ulan gören de rio'nun tüm ailelerinin durumu iyi sanacak. ya da çin? hatta tayland, özellikle de gidip bangkok seçilmiş. amaç ne allah aşkına dünyadaki adaletsizliği bu denli dengesiz ve aşırı saçma genellenmiş, örneklendirilmiş şekilde sergilemek mi? böyle mi sergilenir aq?

  mesela türkiye'de özel bir üniversitede okuyup da üniversitenin bulunduğu şehirde kendi evi olan, tek yaşayan bir mankenimsi kızımızın da odasını çekebilirdi. ya da tam tersi.. veyahut şu an lise son olan bir tumblr kızımızı da çekebilirdi, düşün sen artık o odayı. enteresan çalışma. beğenmedim açıkçası. dengesiz bir adalet çalışması.
 • okumadan geçerken colombialının odasını gaziosmanpaşalı odası sandığım fotoğraflar.