2015 diamond league
-
trt ekranlarından izleyebileceğimiz iaaf organizasyonu. internetten link peşinde koşmamak güzel olacak.
-
15 mayıs-11 eylül tarihleri arasında yapılacak iaaf organizasyonu. yarış takvimi;
15 mayıs, qatar athletic super grand prix @ doha
17 mayıs, shanghai golden grand prix @ şangay
30 mayıs, prefontaine classic @ eugene
4 haziran, golden gala @ roma
7 haziran, british grand prix @ birmingham
11 haziran, bislett games @ oslo
13 haziran, adidas grand prix @ new york city
4 temmuz, meeting areva @ paris
9 temmuz, athletissima @ lozan
17 temmuz, herculis @ monaco
24-25 temmuz, aviva london grand prix @ londra
30 temmuz, dn galan @ stockholm
3 eylül, weltklasse zürich @ zürih
11 eylül, memorial van damme @ brüksel -
an itibariyle başlamış olan organizasyon. trt spor'dan canlı yayınla izleyebilirsiniz.
pedro pablo pichardo, 18.06 m ile uçarak üç adım atlamayı kazandı.
justin gatlin, uçarak, yılın ve kariyerinin en iyisi olan 9.74'lük derecesi ile 100 metreyi kazandı.
bersham jackson, 48.09 sn ile yılın en iyi derecesini yaparak 400 engelliyi kazandı.
francena mccorory, 50.21 sn ile 400 metreyi kazandı.
dawit seyaum, 4:00.96 ile yılın en iyi derecesini yaparak 1500 metreyi kazandı.
ayanleh souleiman, 1:43.78 ile yılın en iyi derecesini yaparak 800 metreyi kazandı.
allyson felix, 21.98 ile doha'nın ve yılın en iyi derecesini yaparak 200 metreyi kazandı.
jasmin stowers, 12.35'lik kariyer derecesi ve yılın en iyi derecesi ile 100 engelliyi kazandı.
virginia nyambura, 9:21.51'lik yılın en iyi derecesi ile 3000 su engelliyi kazandı.
hagos gebrhiwet, 7:38.08'lik yılın en iyi derecesi ile mo farah'ın önünde 3000 metreyi kazandı.
tero pitkamaki, 88.62 m'lik yılın en iyi derecesi ile cirit atmayı kazandı.
airine palsyte, 1.94 m'lik derecesi ile yüksek atlamayı kazandı.
tianna bartoletta, 6.99 m'lik derecesi ile uzun atlamayı kazandı.
sandra perkovic, 68.10 m'lik derecesi ile disk atmayı kazandı.
david storl, 21.51 m'lik derecesi ile gülle atmayı kazandı.
konstadinos filippidis, 5.75 m'lik derecesi ile sırıkla yüksek atlamayı kazandı.
güzel başladı be. -
an itibariyle şangay ayağını trt spor'dan canlı izleyebileceğiniz organizasyon. 21 derece, %60 nem, 5m/s rüzgar, parçalı bulutlu hava var şangay'da.
almaz ayana, kadınlar 5000 metreyi, tüm zamanların en iyi 3. derecesi olan 14:14.32 ile kazandı. tek başına muhteşem koştu.
caterine ibarguen, kadınlar üç adım atlamayı 14.85 m ile kazandı. alev alev yanıyor.
kirani james, erkekler 400 metreyi 44.66 sn ile rahat bir şekilde kazandı.
blessing okagbare, kadınlar 100 metreyi 10.98 sn ile kazandı.
mutaz essa barshim erkekler yüksek atlamayı 2.38 m'lik yılın en iyi derecesi ile kazandı.
kaliese spencer, kadınlar 400 m engelliyi 54.71'lik yılın en iyi derecesi ile kazandı.
silas kiplagat, erkekler 1500 metreyi 3:35.29'luk yılın en iyi derecesi ile kazandı.
alonso edwards, erkekler 200 metreyi 20.33 sn ile kazandı.
eunice jepkoech sum, kadınlar 800 metreyi 2:00.28 ile kazandı.
david oliver, erkekler 110 m engelliyi 13.17 sn ile kazandı.
nikoleta kiriakopoulou, kadınlar sırıkla yüksek atlamayı 4.73 m'lik yılın en iyi derecesi ile kazandı. ayrıca yeni ülke rekoru.
lijiao gong, kadınlar gülle atmayı 20.23 m'lik yılın en iyi derecesi ile kazandı.
aleksandr menkov, erkekler uzun atlamayı 8.27 m ile kazandı.
piotr malachowski, son hakkında 64.65 m atarak erkekler disk atmayı kazandı.
lu huihui, kadınlar cirit atmayı 64.08 m ile kazandı.
jairus kipchoge birech, erkekler 3000 m su engelliyi, 8.05.37'lik yılın en iyi derecesi ile kazandı.
hadi geçmiş olsun. 13 gün sonra eugene'de görüşürüz. -
2 güne yayılan eugene ayağının sonuçları:
piotr malachowski, erkekler disk atmada, son hakkında yaptığı 65.59 m'lik atışı ile ilk sırayı almış.
tianna madison, kadınlar uzun atlamada, 7.11 m'lik yılın en iyi atlayışı ile galip gelmiş. kanadalı christabel nettey, 6.99 m'lik atlayışı ile kanada rekoru kırarak 2. sırayı almış.
joe kovacs, erkekler gülle atmada, 22.12 m'lik atışı ile galip gelmiş.
erkekler 10000 metreyi, mo farah, 26:56.97'lik yılın en iyi derecesi ile kazanmış.
5000 metreyi, yomif kejelcha, 13:10.54'lük en iyi derecesi ile kazanmış.
2. gün
caterine ibarguen, kadınlar üç adım atlamayı son hakkında yaptığı 15.18 m'lik atlayışı ile kazandı. yılın en iyisi. alev alev yanmaya devam ediyor. ekaterina koneva, 15.04 m ile 2. oldu.
renaud lavillenie, sırıkla yüksek atlamayı 6.05 m'lik derecesi ile rahat bir şekilde kazandı. 6.16 m'yi üç hakkında da geçemedi.
justin gatlin, 200 metreyi 19.65 sn'lik kariyer derecesi ile kazandı. ayrıca yılın en iyi derecesi.
kirani james, 400 metreyi 43.95 sn'lik yılın en iyi derecesi ile kazandı. lashawn merritt, 44.51 sn ile ikinci oldu.
genzebe dibaba , kadınlar 5000 metreyi 14.19.76'lık kariyer derecesi ile kazandı. en iyi derecesini 9 sn civarı geliştirdi.
mutaz essa barshim, erkekler yüksek atlamayı 2.41 m'lik yılın en iyi derecesi ile kazandı. zhang guowei, 2.38'lik kariyer derecesi ile 2. olurken, erik kynard, 2.35'lik sezon en iyisi ile 3. oldu.
allyson felix, 400 metreyi 50.05 sn ile sanya richards'ın önünde kazandı.
shelly-ann fraser, murielle ahoure ile aynı dereceyei koştuğu 100 m a finalini kazandı. derecesi 10.81 sn. yılın en iyisi.
hem a, hem b finalinde güzel dereceler çıktı. murielle ahoure, ülke rekorunu kırdı. tori bowie, 10.82 koştu.
english gardner, kadın 100 m b yarışını 10.84 sn ile kazandı. elaine thompson da aynı dereceyi yaptı.
pascal martinot-lagarde, 100 metre engelliyi 13.06 sn'lik yılın en iyi derecesi ile kazandı. aries merritt, 13.12 sn ikinci, şangay'ın galibi david oliver, 13.14 sn ile üçüncü oldu.
johnny dutch, 400 metre engelliyi bershawn jackson'ın önünde 48.20 sn ile kazandı.
ezekiel kemboi, 3000 metre engelliyi 8:01.71'lik yılın en iyi derecesi ile jarius birch'in önünde kazandı.
tyson gay, 100 metreyi 9.88 sn ile mike rodgers'ın önünde kazandı.
mohammed aman, 800 metreyi 1:44.92 ile nijel amos'un önünde kazandı.
eunice jepkoech sum, 800 metreyi ajee' wilson'in önünde 1:57.82'lik yılın en iyi derecesi ile kazandı. ajee, 1:57.87 koştu.
christina obergföll, 63.07 m'lik atışı ile kazandı.
bowerman mile'ı geçen sene olduğu gibi ayanleh souleiman kazandı. derecesi 3:51.10. matthew centrowitz, 3:51.20 ile ikinci, asbel kiprop , 3:51.25 ile üçüncü.
jenny simpson, kadınlar 1500 metreyi, 4:00.98 ile mercy cherono ve sifan hassan'ın önünde kazandı.
kazananlar
hadi geçmiş olsun. eugene de oldukça keyifli geçti. 4 haziran'da roma'ya bekleriz. -
roma ayağının sonuçları:
liderler
justin gatlin, 9.75 sn ile erkekler 100 metreyi doha'dan sonra bir kez daha kazandı.
pedro pablo pichardo, 17.96 m ile üç adım atlamayı kazandı. doha'dan sonra 2'de 2 yapmış oldu. çok formda.
renaud lavillenie, sırıkla yüksek atlamayı 5.91 m'lik atlayışı ile erkekler yüksek atlamayı kazandı. eugene'den sonraki 2. galibiyeti.
ruth beitia, 2 metrelik yılın en iyi derecesi ile kadınlar yüksek atlamayı kazandı. blanca reis 1.97 m ile ikinci sırada kaldı.
jenny simpson, kadınlar 1500 metreyi, 3:59.31'lik yılın en iyi derecesi ile galip geldi. harika taktik ile son 50 metrede yaptığı atak ile galip geldi. eugene'den sonraki 2. galibiyeti.
vitezslav vesely, 88.14 m'lik atışı ile erkekler cirit atmayı kazandı.
francena mccorory, 50.36 sn'lik derecesi ile kadınlar 400 metreyi kazanarak doha'dan sonraki 2. galibiyetini aldı.
yomif kejelcha, 5000 metreyi 12:58.39'luk yılın en iyi derecesi ile kazandı. eugene'den sonra 2'de 2 yaptı.
hyvin kiyeng, 9:15.08'lik yılın en iyi derecesi ile kadınlar 3000 su engelliyi kazandı. doha'da 3. olmuştu. doha'nın galibi virginia nyambura, ikinci sırayı aldı. doha'nın ikincisi hiwot ayalew ise üçüncü sırayı aldı.
sharika nelvis, 12.52'lik derecesi ile kadınlar 100 engelliyi kazandı. doha'da 2. olmuştu.
mohammed aman, 800 metreyi 1:43.56'lık yılın en iyi derecesi ile nijel amos'un önünde kazandı. eugene'de de yine aman amos'un önünde kazanmıştı. harika mücadele.
jeneba tarmoh, 22.77 sn ile kadınlar 200 metre yarışını kazandı.
johnny dutch, 48.13 sn ile eugene'den sonra yine erkekler 400 metre engelliyi kazandı.
david storl, 21.46 m'lik atışı ile erkekler gülle atmayı jordan clarke'ın önünde kazandı. doha ayağını da kazanmıştı.
darya klishina, 6.89 m'lik atlayışı ile kadınlar uzun atlamayı kazandı.
sandra perkovic, 67.92 m'lik derecesi ile kadınlar disk atmayı kazandı. daha ayağını da kazanmıştı.
puan vermeyen mücadelelerden, erkekler 110 metre engelliyi 13.23 sn ile sergey shubenkov kazandı. erkekler 200 metreyi 20.09 sn'lik kariyer derecesi ile stadyum rekorunu kıran lykourgos-stefanos tsakonas kazandı. kadınlar 400 engelli yarışını ise 54.47 sn ile georganne moline kazandı.
kadınlar 100 metre engelli
kadınlar 200 m
kadınlar 400 m
kadınlar 1500 m
kadınlar 3000 engelli
kadınlar uzun atlama
kadınlar disk atma
erkekler 100 m
erkekler 400 engelli
erkekler 800 m
erkekler 5000 m
erkekler gülle atma
hadi geçmiş olsun. 7 haziran'da birmingham'da görüşmek üzere. -
5. ayak, yani birmingham ayağının sonuçları:
jeneba tarmoh, 22.29 sn ile roma'dan sonra kadınlar 200 m yarışını yine kazandı. allyson felix, aynı derece ile ikinci oldu. dina asher-smith, 22.30'luk kariyer derecesi ile üçüncü oldu.
puan durumu
marvin bracy, erkekler 100 m finalini 9.93 (pb) sn ile kazandı. adam gemili, 9.97'lik (pb) derecesi ile 2. sırayı aldı.
puan durumu
kaliese spencer, şangay'dan sonra kadınlar 400 m engelliyi 54.45'lik derecesi ile kazandı.
puan durumu
dawn harper nelson, 12.58 sn'lik sezon en iyisi ile kadınlar 100 m engelliyi kazandı. roma'da ikinci olmuştu. jasmin stowers, hatalı çıkış nedeniyle diskalifiye oldu.
puan durumu
vitezslav vesely, roma'dan sonra, 88.18 m'lik sezon en iyisi atışı ile erkekler cirit atmayı yine kazandı. julius yego 91.30 m'lik harika bir atış yaptı ama minicik bir farkla dışarıda olduğundan geçersiz sayıldı.
puan durumu
edit: itiraz kabul edildi. 91.39 m'lik korkunç derecesi ile julius yego cirit atmayı kazandı.
yeni puan durumu
greg rutherford, 8.35 m'lik sezon en iyisi ile erkekler uzun atlamayı kazandı.
puan durumu
thomas pkemei longosiwa, 13:07.26 ile 5000 m yarışını kazandı.
puan durumu
virginia nyambura, doha'dan sonra, 9:24.02'lik derecesi ile kadınlar 3000 m engelliyi kazandı.
puan durumu
nijel amos, 1:46.77 ile erkekler 800 metreyi kazandı.
puan durumu
sifan hassan, 4:00.30 ile kadınlar 1500 metreyi kazandı.
puan durumu
stephenie ann mcpherson, kadınlar 400 metreyi 52.14 sn ile kazandı.
puan dururmu
christian taylor, üç adım atlamayı 17.40 m ile kazandı.
puan durumu
sandra perkovic, doha ve roma'dan sonra birmingham'da da kadınlar disk atmayı kazandı. 69.23 m'lik birmingham rekoru ile galip geldi.
puan durumu
christina schwanitz, 19.68 m'lik derecesi ile kadınlar gülle atmayı kazandı.
puan durumu
kamila licwinko, 1.97 m'lik derecesi ile kadınlar yüksek atlamayı kazandı.
puan durumu
fabiana murer, 4.72 m ile kadınlar yüksek atlamayı kazandı.
puan durumu
puan dağıtmayan yarışlar:
eunice jepkoech sum, şangay ve eugene'den sonra bir kez daha kadınlar 800 metreyi kazandı. derecesi 1:59.85.
daniel ortega, erkekler 110 m engelliyi 13.20 sn ile kazandı.
james kiplagat magut, 1500 metreyi 3:37.61 ile kazandı.
erkekler cirit atma
erkekler 100 m
kadınlar 100 engelli
erkekler uzun atlama
3 adım atlama
sırıkla yüksek atlama
erkekler 1500 m
kadınlar 1500 m
hadi geçmiş olsun. 11 haziran'da oslo'da görüşmek üzere. -
julius yego'nun 91.39 metrelik çılgın cirit atma derecesi ile genelde tatmin etmeyen birmingham ayağına tat geldi. hakemler dışarıda olduğunu söyledi ama yaptığı itiraz sonucu hakkını aldı yego'muz.
-
oslo ayağının sonuçları:
murielle ahoure, kadınlar 100 m'yi 11.03 sn'lik derecesi ile kazandı. eugene'de ikinci olmuştu.
puan durumu
kaliese spencer, şangay ve birmingham ayağından sonra kadınlar 400 m engelliyi 54.16'lik yılın en iyi derecesi ile yine kazandı.
puan durumu
genzebe dibaba, eugene'den sonra, kadınlar 5000 metreyi, 14.21.29'luk derecesi ile kazandı.
puan durumu
christophe lemaitre, 20.21 sn'lik derecesi ile erkekler 200 metreyi kazandı.
puan durumu
laura muir, 4:00.39'luk derecesi ile kadınlar 1500 metreyi kazandı.
puan durumu
steven gardiner, erkekler 400 metreyi 44.64 sn'lik kariyer derecesi ile kazandı.
puan durumu
jasmin stowers, 12.84'lik derecesi 100 m engelliyi, doha'dan sonra yine kazandı. dawn harper nelson'ı gerilerden gelip yakaladı ve aynı dereceyi yaptı.
puan durumu
zhang guowei, 2.36 m'lik derecesi ile erkekler yüksek atlamayı kazandı.
puan durumu
jairus kipchoge birech, şangay'dan sonra erkekler 3000 m su engelliyi 8:05.63'lük derecesi ile yine kazandı.
puan durumu
caterine ibarguen, kadınlar üç adım atlamayı 14.68 m ile yine kazandı.
puan durumu
marharyta dorozhon, 64.56 m ile israil rekorunu kırarak kadınlar cirit atmayı kazandı.
puan durumu
greg rutherford, birmingham'dan sonra erkekler uzun atlamayı, 8.25 m'lik derecesi ile yine kazanmayı başardı.
puan durumu
robert urbanek, erkekler disk atmayı 63.85 m ile kazandı. piotr malachowski, 2 galibiyetten sonra bu sefer 3. sırada kaldı.
puan durumu
christina schwanitz, kadınlar gülle atmayı, birmingham ayağından sonra 20.14 m ile yine kazandı.
puan durumu
eugene'de 1 mil yarışını 3. sırada tamamlayan asbel kiprop, 3:51.45'lik derecesi ile oslo'da galip geldi.
puan durumu
kaçıranlar için:
kadınlar 100 m
kadınlar 400 m engelli
erkekler 200 m
kadınlar 5000 m
kadınlar 1500 m
kadınlar 100 engelli
erkekler 400 m
erkekler 3000 m su engelli
1 mil yarışı
hadi geçmiş olsun. 2 gün sonra new york'ta görüşmek üzere. -
new york ayağının sonuçları:
usain bolt, elmas puan vermeyen 200 m yarışını 20.29 sn'lik derecesi ile zorlanarak kazandı.
david rudisha, 1:43.58'lik (sb) derecesi ile erkekler 800 metre yarışını kazandı. aman'ın en iyi derecesine çok yakın.
puan durumu
david oliver, 13.19 sn'lik derecesi ile 110 metre engelli yarışını kazandı. şangay'dan sonraki 2. galibiyetini aldı.
puan durumu
pedro pablo pichardo, 17.56 m'lik derecesi ile erkekler üç adım atlamayı kazanarak doha ve roma'dan sonraki 3. galiniyetini almış oldu.
joe kovacs, 21.67 m'lik derecesi ile erkekler gülle atmayı kazandı.
ajee wilson, kadınlar 800 metreyi 1:58.83'lük derecesi ile kazandı. eugene'de 2. olmuştu.
tyson gay, 10.12 sn'lik derecesi ile erkekler 100 metreyi kazandı.
tori bowie, 22.23 sn'lik (sb) derecesi ile kadınlar 200 m yarışını kazandı.
elmas puan vermeyen kadınlar 100 m engeli yarışını, roma ayağını da kazanmış olan sharika nelvis, 12.65'lik derecesi ile kazandı.
ben true, 13:29.48'lik derecesi ile erkekler 5000 m yarışını kazandı.
francena mccorory, 49.86 sn'lık yılın en iyi derecesi ile kadınlar 400 metreyi kazanarak doha ve roma'dan sonraki 3. galibiyetini aldı.
doha'nın ikincisi, roma'nın üçüncüsü hiwot ayalew, 9:25.26'lık derecesi ile kadınlar 3000 m su engelli yarışını rahat kazandı. doha ve birmingham'ın birincisi, roma'nın ikincisi virginia nyambura ise vize problemleri nedeniyle katılacağı ny ayağına katılamadı.
fabiana murer, 4.80 m'lik (sb) derecesi ile kadınlar sırıkla yüksek atlamayı kazandı. nikoleta kiriakopoulou, aynı derece ile yunanistan rekorunu egale ederek ikinci sırayı aldı.
javier culson, 48.48 sn'lik derecesi ile erkekler 400 m engelli yarışını kazandı.
ruth beitia, roma'dan sonra, 1.97 m'lik (mr) derecesi ile kadın yüksek atlamayı kazandı. aynı dereceyi yapan blanka vlasic, 2. sırada kaldı.
wayde van niekerk, erkekler 400 m yarışını 44.24 sn ile güney afrika rekorunu kırarak kazandı.
english gardner, 11.00 sn ile kadınlar 100 metreyi kazandı.
vitezslav vesely, roma'dan sonra, 83.62 m'lik atışı ile erkekler cirit atmanın ny ayağını da kazandı.
christabel nettey, 6.92 m'lik atlayışı ile kadınlar uzun atlamayı stadyum rekoru kırarak kazandı.
sandra perkovic, doha ve roma ve birmingham'dan sonra, 68.44 m'lik derecesi ile kadınlar disk atmanın ny ayağını da kazanmış oldu.
puan durumu
deedee trotter, 400m b yarışını 51.96 sn ile kazandı.
erkekler 200 m
erkekler 800 m
erkekler 110 m engelli
kadınlar 100 m engelli
kadınlar 200 m
erkekler 100 m
kadınlar 800 m
kadınlar 400 m
kadınlar 400 m
kadınlar 3000 m su engelli
hadi geçmiş olsun, 4 temmuz'da paris'te görüşmek üzere.
ekşi sözlük kullanıcılarıyla mesajlaşmak ve yazdıkları entry'leri
takip etmek için giriş yapmalısın.
hesabın var mı? giriş yap