2017 dünya kuzey disiplini kayak şampiyonası
-
22 şubat - 5 mart tarihleri arasında lahti, finlandiya'da gerçekleştirilecek şampiyona.
http://www.lahti2017.fi/en
kayaklı koşu:
https://data.fis-ski.com/…tails.html?event_id=39372
kayakla atlama:
https://data.fis-ski.com/…tails.html?event_id=39357
kuzey kombine:
https://data.fis-ski.com/…tails.html?event_id=39356
~ linklerin yeni hali:
kayaklı koşu:
https://www.fis-ski.com/…ntid=39372&seasoncode=2017
kayakla atlama:
https://www.fis-ski.com/…ntid=39357&seasoncode=2017
kuzey kombine:
https://www.fis-ski.com/…ntid=39356&seasoncode=2017 -
madalyalar:
---- kayaklı koşu ----
-- erkekler --
sprint
1- federico pellegrino
2- sergey ustiugov
3- johannes hösflot klaebo
30 km skiathlon
1- sergey ustiugov
2- martin johnsrud sundby
3- finn haagen krogh
takım sprint
1- rusya (nikita kriukov - sergey ustiugov)
2- italya (dietmar nöckler - federico pellegrino)
3- finlandiya (sami jauhojarvi - iivo niskanen)
15 km klasik
1- iivo niskanen
2- martin johnsrud sundby
3- niklas dyrhaug
4x10 km takım
1- norveç (didrik tönseth - niklas dyrhaug - martin johnsrud sundby - finn haagen krogh)
2- rusya (andrey larkov - alexander bessmertnykh - alexey chervotkin - sergey ustiugov)
3- isveç (daniel richardsson - johan olsson - marcus hellner - calle halfvarsson)
50 km toplu çıkış serbest
1- alex harvey
2- sergey ustiugov
3- matti heikkinen
-- kadınlar --
sprint
1- maiken caspersen falla
2- jessica diggins
3- kikkan randall
15 km skiathlon
1- marit björgen
2- krista parmakoski
3- charlotte kalla
takım sprint
1- norveç (heidi weng - maiken caspersen falla)
2- rusya (yulia belorukova - natalia matveeva)
3- abd (sadie bjornsen - jessica diggins)
10 km klasik
1- marit björgen
2- charlotte kalla
3- astrid uhrenholdt jacobsen
4x5 km takım
1- norveç (maiken caspersen falla - heidi weng - astrid uhrenholdt jacobsen - marit björgen)
2- isveç (anna haag - charlotte kalla - ebba andersson - stina nilsson)
3- finlandiya (aino-kaisa saarinen - kerttu niskanen - laura mononen - krista parmakoski)
30 km toplu çıkış serbest
1- marit björgen
2- heidi weng
3- astrid uhrenholdt jacobsen
---- kayakla atlama ----
-- erkekler --
normal tepe
1- stefan kraft
2- andreas wellinger
3- markus eisenbichler
geniş tepe
1- stefan kraft
2- andreas wellinger
3- piotr zyla
geniş tepe takım
1- polonya (piotr zyla - dawid kubacki - maciej kot - kamil stoch)
2- norveç (anders fannemel - johann andre forfang - daniel andre tande - andreas stjernen)
3- avusturya (michael hayböck - manuel fettner - gregor schlierenzauer - stefan kraft)
-- kadınlar --
normal tepe
1- carina vogt
2- yuki ito
3- sara takanashi
-- karışık takım --
normal tepe
1- almanya (carina vogt - markus eisenbichler - svenja würth - andreas wellinger)
2- avusturya (daniela iraschko-stolz - michael hayböck - jacqueline seifriedsberger - stefan kraft)
3- japonya (sara takanashi - taku takeuchi - yuki ito - daiki ito)
---- kuzey kombine ----
normal tepe/10 km
1- johannes rydzek
2- eric frenzel
3- björn kircheisen
takım normal tepe/4x5 km
1- almanya (björn kircheisen - eric frenzel - fabian riessle - johannes rydzek)
2- norveç (magnus hovdal moan - mikko kokslien - magnus krog - jörgen graabak)
3- avusturya (bernhard gruber - mario seidl - philipp orter - paul gerstgraser)
geniş tepe/10 km
1- johannes rydzek
2- akito watabe
3- françois braud
takım sprint geniş tepe/2x7.5 km
1- almanya (eric frenzel - johannes rydzek)
2- norveç (magnus hovdal moan - magnus krog)
3- japonya (yoshito watabe - akito watabe)
ekşi sözlük kullanıcılarıyla mesajlaşmak ve yazdıkları entry'leri
takip etmek için giriş yapmalısın.
hesabın var mı? giriş yap