2017 diamond league
-
5 mayıs-1 eylül tarihleri arasında 14 şehirde yapılacak olan iaaf organizasyonu.
5 mayıs, qatar athletic super grand prix @ doha
13 mayıs, shanghai golden grand prix @ şangay
27 mayıs, prefontaine classic @ eugene
8 haziran, golden gala @ roma
15 haziran, bislett games @ oslo
18 haziran, stockholm bauhaus athletics, @ stockholm
1 temmuz, meeting areva @ paris
6 temmuz, athletissima @ lozan
9 temmuz, london grand prix @ londra
16 temmuz, `meeting international mohammed vı d'athlétisme de rabat` @rabat
21 temmuz, herculis @ monaco
20 ağustos, british grand prix @ birmingham
24 ağustos, weltklasse zürich @ zürih
1 eylül, memorial van damme @ brüksel -
doha ayağının sonuçları:
https://www.youtube.com/watch?v=qkwcclm2xuk
erkekler cirit atma
thomas röhler (almanya): 93.30 m (yılın en iyi derecesi, doha rekoru, diamond league rekoru, ülke rekoru, tüm zamanların en iyi 6. derecesi) (8 puan)
johannes vetter (almaya): 89.68 m (kariyer derecesi) (7 puan)
jakub vadlejch (çek cumhuriyeti): 87.91 m (6 puan)
tero pitkamaki (finlandiya): 84.26 m (5 puan)
ahmed bader magour (katar): 83.18 m (4 puan)
hamish peacock (avustralya): 82.97 m (3 puan)
julius yego (kenya): 81.94 m (2 puan)
kim amb (isveç): 80.15 m (1 puan)
https://www.youtube.com/watch?v=knv8ti8bshm
************************************************************************************
erkekler 100 m
akani simbine (güney afrika cumhuriyeti): 9.99 sn (8 puan)
asafa powell (jamaika): 10.08 sn (7 puan)
femi ogunode (katar): 10.13 sn (6 puan)
justin gatlin (amerika birleşik devletleri): 10.14 sn (5 puan)
andre de grasse (kanada): 10.21 sn (4 puan)
ben youssef meite (fildişi sahili): 10.21 sn (3 puan)
ronnie baker (amerikan birleşik devletleri): 10.24 sn (2 puan)
kim collins (saint kitts ve nevis): 10.33 sn (1 puan)
https://www.youtube.com/watch?v=unxtpkjb_uo
************************************************************************************
kadınlar 200 m
elaine thompson (jamaika): 22.19 sn (8 puan)
dafne schippers (hollanda): 22.45 sn (7 puan)
marie-josee ta lou (fildişi sahili): 22.77 sn (6 puan)
simone facey (jamaika): 23.00 sn (5 puan)
veronica campbell-brown (jamaika): 23.09 sn (4 puan)
blessing okagbare (nijerya): 23.15 sn (3 puan)
desiree henry (büyük britanya): 23.22 sn (2 puan)
joanna atkins (amerikan birleşik devletleri): 23.32 sn (1 puan)
https://www.youtube.com/watch?v=vag30sicnfi
************************************************************************************
kadınlar 800 m
caster semenya (güney afrika cumhuriyeti): 1:56.61 (yılın en iyi derecesi, doha rekoru) (8 puan)
margaret nyairera wambui (kenya): 1:57.03 (7 puan)
eunice jepkoech sum (kenya): 1:58.76 (6 puan)
habitam alemu (etiyopya): 1:58.92 (kariyer derecesi) (5 puan)
genzebe dibaba (etiyopya): 1:59.37 (4 puan)
charlene lipsey (amerika birleşik devletleri): 2:00.29 (3 puan)
malika akkaoui (fas): 2:01.13 (2 puan)
natoya goule (jamaika): 2:01.59 (1 puan)
https://www.youtube.com/watch?v=enhl6zr9v7g
************************************************************************************
kadınlar 100 m engelli
kendra harrison (amerika birleşik devletleri): 12.59 sn (8 puan)
cindy roleder (almanya): 12.90 sn (7 puan)
sharika nelvis (amerika birleşik devletleri): 12.91 sn (6 puan)
christina manning (amerika birleşik devletleri): 13.05 sn (5 puan)
megan simmonds (jamaika): 13.13 sn (4 puan)
phylicia george (kanada): 13.14 sn (3 puan)
cindy ofili (büyük britanya): 13.42 sn (2 puan)
nia ali (amerika birleşik devletleri): 14.34 sn (1 puan)
https://www.youtube.com/watch?v=5n5y4jgjc6w
************************************************************************************
kadınlar 3000 m su engelli
hyvin kiyeng (kenya): 9:00.12 (yılın en iyi derecesi, doka rekoru) (8 puan)
beatrice chepkoech (kenya): 9:01.57 (kariyer derecesi) (7 puan)
ruth jebet (bahreyn): 9:01.99 (6 puan)
celliphine chepteek chespol (kenya): 9:05.70 (diamond league u20 rekoru) (5 puan)
emma coburn (amerika birleşik devletleri): 9:14.56 (4 puan)
sofia assefa (etiyopya): 9:15.66 (3 puan)
gesa felicitas krause (almanya): 9:15.70 (ülke rekoru) (2 puan)
aisha praught (jamaika): 9:19.29 (ülke rekoru) (1 puan)
https://www.youtube.com/watch?v=htc_xcoa24u
************************************************************************************
erkekler 3000 m
ronald kwemoi (kenya): 7:28.73 (yılın en iyi derecesi) (8 puan)
paul chelimo (amerika birleşik devletleri): 7:31.57 (7 puan)
yomif kejelcha (etiyopya): 7:32.27 (6 puan)
caleb mwangangi ndiku (kenya): 7:33.36 (5 puan)
albert rop (bahreyn): 7:38.30 (4 puan)
muktar edris (etiyopya): 7:40.97 (3 puan)
jacob kiplimo (uganda): 7:43.73 (2 puan)
andrew butchart (büyük britanya): 7:45.36 (1 puan)
https://www.youtube.com/watch?v=r4bu6afeous
************************************************************************************
erkekler 1500 m
elijah motonei manangoi (kenya): 3:31.90 (yılın en iyi derecesi) (8 puan)
silas kiplagat (kenya): 3:32.23 (7 puan)
bethwell birgen (kenya): 3:32.27 (6 puan)
vincent kibet (kenya): 3:32.66 (5 puan)
timothy cheruiyot (kenya): 3:32.87 (4 puan)
robert biwott (kenya): 3:34.30 (3 puan)
ryan gregson (avustralya): 3:34.56 (2 puan)
aman wote (etiyopya): 3:34.81 (1 puan)
https://www.youtube.com/watch?v=tx8gjsbfb7m
************************************************************************************
erkekler 400 m
steven gardiner (bahamalar): 44.60 sn (8 puan)
lashawn merritt (amerika birleşik devletleri): 44.78 sn (7 puan)
tony mcquay (amerika birleşik devletleri): 44.92 sn (6 puan)
karabo sibanda (botsvana): 45.05 sn (5 puan)
vernon norwood (amerika birleşik devletleri): 45.41 sn (4 puan)
luguelín santos (dominik cumhuriyeti): 45.55 sn (3 puan)
pavel maslak (çek cumhuriyeti): 45.59 sn (2 puan)
liemarvin bonevacia (hollanda): 45.95 sn (1 puan)
https://www.youtube.com/watch?v=tlyy4vvexk0
************************************************************************************
erkekler yüksek atlama
mutaz essa barshim (katar): 2.36 m (yılın en iyi derecesi) (8 puan)
robbie grabarz (büyük britanya): 2.31 m (7 puan)
donald thomas (bahamalar): 2.29 (6 puan)
majed aldin ghazal (suriye): 2.29 m (5 puan)
luis castro rivera (porto riko): 2.26 m (4 puan)
erik kynard (amerika birleşik devletleri): 2.26 m (3 puan)
chris baker (büyük britanya): 2.26 m (2 puan)
andriy protsenko (ukrayna): 2.26 m (1 puan)
https://www.youtube.com/watch?v=3ypw7kxszbo
************************************************************************************
kadınlar sırıkla yüksek atlama
katerina stefanidi (yunanistan): 4.80 m (8 puan)
sandi morris (amerika birleşik devletleri): 4.75 m (7 puan)
yarisley silva (küba): 4.65 m (6 puan)
holly bradshaw (büyük britanya): 4.55 m (5 puan)
lisa ryzih (almanya): 4.55 m (4 puan)
katie nageotte (amerika birleşik devletleri): 4.45 m (3 puan)
kristen brown (amerika birleşik devletleri): 4.25 m (2 puan)
alysha newman (kanada): 4.25 m (2 puan)
https://www.youtube.com/watch?v=3qe3jq9bv_u
************************************************************************************
erkekler üç adım atlama
christian taylor (amerika birleşik devletleri): 17.25 m (8 puan)
omar craddock (amerika birleşik devletleri): 17.08 m (7 puan)
alexis copello (küba): 16.81 m (6 puan)
dong bin (çin halk cumhuriyeti): 16.76 m (5 puan)
troy doris (guyana)ç 16.58 m (4 puan)
john murillo (kolombia): 16.40 m ( 3 puan)
karol hoffmann (polonya): 16.13 m (2 puan)
rashid ahmed al mannai (katar): 15.52 m (1 puan)
https://www.youtube.com/watch?v=wmq78y8qzfa
************************************************************************************
kadınlar gülle atma
michelle carter (amerika birleşik devletleri): 19.32 m (8 puan)
anita marton (macaristan): 18.99 m (7 puan)
aliona dubitskaya (belarus): 18.90 m (6 puan)
yuliya leantsiuk (belarus): 18.22 m (5 puan)
cleopatra borel (trinidad ve tobago): 17.96 m (4 puan)
brittany smith (amerika birleşik devletleri): 17.84 m (3 puan)
noora salem jasim (bahreyn): 17.69 m (2 puan)
melissa boekelman (hollanda): 17.43 m (1 puan)
https://www.youtube.com/watch?v=pwnj8teo-lk
************************************************************************************
elmas puan vermeyen erkekler 400 m engelli yarışını 48.44 sn ile katarlı abderrahman samba kazandı. kerron clement, 49.40 sn ile 2. sırayı alırken, güney afrikalı lj van zyl, 49.49 sn ile 3. sırayı aldı.
https://www.youtube.com/watch?v=c94ikbjayua -
şangay ayağının sonuçları:
https://www.youtube.com/watch?v=fbjyzcz7yhy
kadınlar 100 m
elaine thompson (jamaika): 10.78 sn (wl) (8 puan)-(toplam puanı 8)
tori bowie (amerika birleşik devletleri): 11.04 sn (7 puan)-(toplam puanı 7)
marie-josee ta lou (fildişi sahili): 11.07 sn (6 puan)-(toplam puanı 6)
michelle-lee ahye (trinidad ve tobago): 11.21 sn (5 puan)-(toplam puanı 5)
murielle ahouré (fildişi sahili): 11.22 sn (4 puan)-(toplam puanı 4)
veronica campbell-brown (jamaika): 11.23 sn (3 puan)-(toplam puanı 3)
morolake akinosun (amerika birleşik devletler): 11.24 sn (2 puan)-(toplam puanı 2)
christania williams (jamaika): 11.33 sn (1 puan)-(toplam puanı 1)
https://www.youtube.com/watch?v=kwhp-le6vgg
************************************************************************************
erkekler 200 m
noah lyles (amerika birleşik devletleri): 19.90 sn (=wl) (8 puan)- (toplam puanı 8)
lashawn merritt (amerika birleşik devletleri): 20.27 sn (7 puan)-(toplam puanı 7)
adam gemili (büyük britanya): 20.35 sn (6 puan)-(toplam puanı 6)
ameer webb (amerika birleşik devletleri): 20.39 sn (5 puan)-(toplam puanı 5)
xie zhenye (çin halk cumhuriyeti): 20.40 sn (4 puan)-(toplam puanı 4)
aaron brown (kanada): 20.41 sn (3 puan)-(toplam puanı 3)
churandy martina (hollanda): 20.62 sn (2 puan)-(toplam puanı 2)
brendon rodney (kanada): 20.63 sn (1 puan)-(toplam puanı 1)
https://www.youtube.com/watch?v=aoejnmkx_kk
************************************************************************************
kadınlar 400 m
shaunae miller (bahamalar): 49.77 sn (wl) (8 puan)-(toplam puanı 8)
natasha hastings (amerika birleşik devletleri): 50.74 sn (7 puan)-(toplam puanı 7)
olha zemlyak (ukrayna): 50.89 sn (6 puan)-(toplam puanı 6)
novlene williams-mills (jamaika): 51.45 sn (5 puan)-(toplam puanı 5)
anneisha mclaughlin-whilby (jamaika): 51.63 sn (4 puan)-(toplam puanı 4)
justyna swiety (polonya): 51.64 sn (3 puan)-(toplam puanı 3)
stephenie ann mcpherson (jamaika): 51.97 sn (2 puan)-(toplam puanı 2)
morgan mitchell (avustralya): 52.23 sn (1 puan)-(toplam puanı 1)
https://www.youtube.com/watch?v=ia4nozc80ya
************************************************************************************
kadınlar 1500 m
faith kipyegon (kenya): 3:59.22 (wl) (8 puan)-(toplam puanı 8)
dawit seyaum (etiyopya): 4:00.52 (7 puan)-(toplam puanı 7)
besu sado (etiyopya): 4:03.10 (6 puan)-(toplam puanı 6)
rababe arafi (fas): 4:04.94 (5 puan)-(toplam puanı 5)
malika akkaoui (fas): 4:05.83 (4 puan)-(toplam puanı 4)
angelika cichocka (polonya): 4:06.23 (3 puan)-(toplam puanı 3)
claudia mihaela bobocea (romanya): 4:06.33 (2 puan)-(toplam puanı 2)
katie mackey (amerika birleşik devletleri): 4:07.15 (1 puan)-(toplam puanı 1)
https://www.youtube.com/watch?v=9hmt6ns7d_m
https://www.youtube.com/watch?v=_mrant7_hjw&t=5s
************************************************************************************
kadınlar 5000 m
hellen onsando obiri (kenya): 14:22.47 (wl) (8 puan)-(toplam puanı 8)
senbere teferi (etiyopya): 14:31.76 (7 puan)-(toplam puanı 7)
letesenbet gidey (etiyopya): 14:36.84: (pb), (6 puan)-(toplam puanı 6)
margaret chelimo kipkemboi (kenya): 14:45.95 (5 puan)-(toplam puanı 5)
caroline chepkoech kipkirui (kenya): 14:51.87 (4 puan)-(toplam puanı 4)
sofia assefa (etiyopya): 14:56.37 (3 puan)-(toplam puanı 3)
sentayehu lewetegn (etiyopya): 15:08.57 (2 puan)-(toplam puanı 2)
mercyline chelangat (uganda): 15:09.45 (1 puan)-(toplam puanı 1)
https://www.youtube.com/watch?v=jg1iqpfc3-e
************************************************************************************
erkekler uzun atlama
luvo manyonga (güney afrika cumhur.): 8.61 m (dr,mr), (8 puan)-(toplam puanı 8)
gao xinglong (çin halk cumhuriyeti): 8.22 m (7 puan)-(toplam puanı 7)
huang changzhou (çin halk cumhuriyeti): (pb), 8.20 m (6 puan)- (toplam puanı 6)
zhang yaoguang (çin halk cumhuriyeti): (pb), 8.19 m (5 puan)- (toplam puanı 5)
rushwal samaai (güney afirka cumhuriyeti). 8.18 m (4 puan)-(toplam puanı 4)
jeff henderson (amerika birleşik devletleri): 8.03 m (3 puan)-(toplam puanı 3)
emiliano lasa (uruguay): 7.90 m (2 puan)- (toplam puanı 2)
godfrey khotso mokoena (güney afrika cumhu): 7.85 m (1 puan)-(toplam puanı 1)
https://www.youtube.com/watch?v=1yumqtfwu1a
************************************************************************************
erkekler 110 m
omar mcleod (jamaika): 13.09 sn (8 puan)-(toplam puanı 8)
orlando ortega (ispanya): 13.15 sn (7 puan)-(toplam puanı 7)
xie wenjun (çin halk cumhuriyeti): 13.31 sn (6 puan)-(toplam puanı 6)
hansle parchment (jamaika): 13.35 sn (5 puan)-(toplam puanı 5)
sergey shubenkov (tarafsız sporcu): 13.35 sn (4 puan)-(toplam puanı 4)
aries merritt (amerika birleşik devletleri): 13.36 sn (3 puan)-(toplam puanı 3)
gregor traber (almanya): 13.41 sn (2 puan)-(toplam puanı 2)
david oliver (amerika birleşik devletleri): 13.62 sn (1 puan)-(toplam puanı 1)
https://www.youtube.com/watch?v=icgmpxg1z8e
https://www.youtube.com/watch?v=wfuwe3jbdru
************************************************************************************
erkekler 400 m engelli
bershawn jackson (abd): 48.63 sn (mr), (8 puan)-(toplam puanı 8)
lj van zyl (güney afrika cum.): 49.35 sn (7 puan)-(toplam puanı 7)
rasmus magi (estonya): 49.38 sn (6 puan)-(toplam puanı 6)
kerron clement (abd): 49.43 sn (5 puan)-(toplam puanı 5)
javier culson (porto riko): 49.90 sn (4 puan)-(toplam puanı 4)
kariem hussein (isviçre): 50.02 sn (3 puan)-(toplam puanı 3)
annsert whyte (jamaika): 50.18 sn (2 puan)-(toplam puanı 2)
nicholas bett (kenya): 51.09 sn (1 puan)-(toplam puanı 1)
https://www.youtube.com/watch?v=h8csx-h8fwu
https://www.youtube.com/watch?v=bxe8alahywg
************************************************************************************
erkekler 800 m
kipyegon bett (kenya): 1:44.70 (8 puan)-(toplam puanı 8)
robert biwott (kenya): 1:45.15 (7 puan)-(toplam puanı 7)
ferguson cheruiyot rotich (kenya): 1:45.17 (6 puan)-(toplam puanı 6)
david rudisha 1:45.36 (5 puan)-(toplam puanı 5)
alfred kipketer (kenya): 1:45.40 (4 puan)-(toplam puanı 4)
adam kszczot (polonya): 1:45.45 (3 puan)-(toplam puanı 3)
marcin lewandowski (polonya): 1:45.87 (2 puan)-(toplam puanı 2)
brandon mcbride (kanada): 1:46.40 (1 puan)-(toplam puanı 1)
https://www.youtube.com/watch?v=s39azbmeune
https://www.youtube.com/watch?v=j1t2b4phgb8
************************************************************************************
erkekler sırıkla yüksek atlama
sam kendricks (amerika birleşik devletleri): 5.88 m (8 puan)-(toplam puanı 8)
renaud lavillenie (fransa): 5.83 m (7 puan)-(toplam puanı 7)
shawn barber (kanada): 5.60 m (6 puan)-(toplam puanı 6)
thiago braz (brezilya): 5.60 m (5 puan)-(toplam puanı 5)
konstantinos filippidis (yunanistan): 5.50 m (4 puan)-(toplam puanı 4)
raphael holzdeppe (almanya): 5.50 m (3 puan)-(toplam puanı 3)
stanley joseph (fransa): 5.40 m (2 puan)-(toplam puanı 2)
yao jie (çin halk cumhuriyeti): 5.40 m (1 puan)-(toplam puanı 1)
https://www.youtube.com/watch?v=yt3ioley6qe
https://www.youtube.com/watch?v=xwinob7noiy
************************************************************************************
erkekler yüksek atlama
mutaz essa barshim (katar): 2.33 m (8 puan)-(toplam puanı 16)
wang yu (çin halk cumhuriyeti): 2.30 m (7 puan)-(toplam puanı 7)
andriy protsenko (ukrayna): 2.27 m (6 puan)-(toplam puanı 7)
erik kynard (amerika birleşik devletleri): 2.24 m (5 puan)-(toplam puanı 8)
zhang guowei (çin halk cumhuriyeti): 2.24 m (5 puan)-(toplam puanı 5)
sylwester bednarek (polonya): 2.24 m (3 puan)-(toplam puanı 3)
robbie grabarz (büyük britanya): 2.20 m (2 puan)-(toplam puanı 9)
michael mason (kanada): 2.20 m (2 puan)-(toplam puanı 2)
majed aldin ghazal (suriye): 2.20 m (0 puan)-(toplam puanı 5 puan)
https://www.youtube.com/watch?v=ie9irv6ut8i
************************************************************************************
kadınlar disk atma
sandra perkovic (hırvatistan): 66.94 m (8 puan)-(toplam puanı 8)
dani stevens (avustralya): 66.47 m (7 puan)-(toplam puanı 7)
denia caballero (küba): 65.76 m (6 puan)-(toplam puanı 6)
nadine müller (almanya): 64.36 m (5 puan)-(toplam puanı 5)
yaimí perez (küba): 63.79 m (4 puan)-(toplam puanı 4)
su xinyue (çin halk cumhuriyeti): 62.87 m (3 puan)-(toplam puanı 3)
julia harting (almanya): 62.49 m (2 puan)-(toplam puanı 2)
melina robert-michon (fransa): 61.43 m (1 puan)-(toplam puanı 1)
https://www.youtube.com/watch?v=ye5hqf71zqo
************************************************************************************
erkekler disk atma
philip milanov (belçika): 64.94 m (8 puan)-(toplam puanı 8)
piotr malachowski (polonya): 64.36 m (7 puan)-(toplam puanı 7)
daniel stahl (isveç): 64.14 (6 puan)-(toplam puanı 6)
lukas weisshaidinger (avusturya): 63.71 m (5 puan)-(toplam puanı 5)
christoph harting (almanya): 63.47 m (4 puan)-(toplam puanı 4)
robert urbanek (polonya): 61.94 m (3 puan)-(toplam puanı 3)
daniel jasinski (almanya): 59.44 m (2 puan)-(toplam puanı 2)
martin kupper (estonya): 57.97 m (1 puan)-(toplam puanı 1)
************************************************************************************
kadınlar gülle atma
gong lijiao (çin halk cumhuriyeti): 19.46 m (8 puan)-(toplam puanı 8)
daniella bunch (amerika birleşik devletleri): 18.98 m (7 puan)-(toplam puanı 7)
anita marton (macaristan): 18.69 m (6 puan)-(toplam puanı 13)
bian ka (çin halk cumhuriyeti): 18.18 m (5 puan)-(toplam puanı 5)
brittany smith (amerika birleşik devletleri): 17.95 m (4 puan)-(toplam puanı 7)
melissa boekelman (hollanda): 17.83 m (3 puan)-(toplam puanı 4)
yuliya leantsiuk (belarus): 17.70 m (2 puan)-(toplam puanı 7)
cleopatra borel (trinidad ve tobago): 17.96 m (1 puan)-(toplam puanı 5)
************************************************************************************
elmas puan vermeyen erkekler 100 m yarışını çinli su bingtian, 10.09 sn ile kazandı. amerikalı michael rodgers, 10.13 sn ile 2. sırayı alırken, fildişi sahili'nden ben youssef meite, 10.15 sn ile 3. sırayı aldı.
https://www.youtube.com/watch?v=xcqcupevukm
https://www.youtube.com/watch?v=s4asohrej0u
kadınlar 3000 m su engelli yarışını bahreynliruth jebet, 9:04.78'lik şangay rekoru ile kazandı. kenyalı hyvin kıyeng, 9:00.12 sn ile 2. sırayı alırken, bir diğer kenyalı celliphine chepteek chespol, 9:07.08'lik derecesiyle 3. sırayı aldı.
https://www.youtube.com/watch?v=x9w1cj-dz2q -
eugene ayağının sonuçları:
https://www.youtube.com/watch?v=csp-d8bwegq
erkekler 100 m
ronnie baker (amerikan birleşik devletleri): 9.86 sn
su bingtian (çin halk cumhuriyeti): 9.92 sn
chijindu ujah (büyük britanya): 9.95 sn
andre de grasse (kanada): 9.96 sn
justin gatlin (amerika birleşik devletleri): 9.97 sn
michael rodgers (amerika birleşik devletleri): 9.98 sn
adam gemili (amerika birleşik devletleri):10.03 sn
ben youssef meite (fildişi sahili): 10.04 sn
https://www.youtube.com/watch?v=1bigmliedxo
https://www.youtube.com/watch?v=68es7mkqoky
************************************************************************************
kadınlar 200 m
tori bowie (amerika birleşik devletleri): 21.77 sn (pb,wl)
shaunae miller uibo (bahamalar): 21.91 sn (pb)
elaine thompson (jamaika): 21.98 sn
dafne schippers (hollanda): 22.30 sn
allyson felix (amerika birleşik devletleri): 22.33 sn
marie-josee ta lou (fildişi sahili): 22.37 sn
jenna prandini (amerika birleşik devletleri): 22.54 sn
ivet lalova-collio (bulgaristan): 22.88 sn
https://www.youtube.com/watch?v=pittfbtcs4e
https://www.youtube.com/watch?v=dtbtcudgfqw
************************************************************************************
erkekler üç adım atlama
christian taylor (amerika birleşik devletleri): 18.11 m (wl)
will claye (amerika birleşik devletleri): 18.05 m
dong bin (çin halk cumhuriyeti): 17.27 m
https://www.youtube.com/watch?v=ddsnjpomp3o
https://www.youtube.com/watch?v=1h_dxxmrkf4
************************************************************************************
kadınlar yüksek atlama
maria lasitskene* (tarafsız sporcu): 2.03 m (pb,wl,dlr)
kamila licwinko (polonya): 1.95 m
vashti cunningham (amerika birleşik devletleri): 1.95 m
ruth beitia (ispanya): 1.92 m
https://www.youtube.com/watch?v=--whg2zuehw
https://www.youtube.com/watch?v=8tjoxq3goag
************************************************************************************
erkekler 400 m
lashawn merritt (amerika birleşik devletleri): 44.79 m
baboloki thebe (botsvana): 45.04 sn
vernon norwood (amerika birleşik devletleri): 45.05 sn
tony mcquay (amerika birleşik devletleri): 45.19 sn
pavel maslak (çek cumhuriyeti): 45.42 sn
paul dedewo (amerika birleşik devletleri): 45.79 sn
matthew hudson-smith (büyük britanya): 46.08 sn
karabo sibanda (botsvana): dnf
https://www.youtube.com/watch?v=ed4anwtbxkm
https://www.youtube.com/watch?v=005q72y9cfk
************************************************************************************
kadınlar 100 m engelli
jasmin stowers (amerika birleşik devletleri): 12.59 sn
queen harrison (amerika birleşik devletleri): 12.64 sn
dawn harper-nelson (amerika birleşik devletleri): 12.66 sn
christina manning (amerika birleşik devletleri): 12.66 sn
sharika nelvis (amerika birleşik devletleri): 12.68 sn
kristi castlin (amerika birleşik devletleri): 12.82 sn
nia ali (amerika birleşik devletleri): 12.90 sn
alina talay (belarus): 12.97 sn
https://www.youtube.com/watch?v=vgu5qwsiipk
https://www.youtube.com/watch?v=pg_kl7z8xqw
************************************************************************************
kadınlar 400 m engelli
ashley spencer (amerika birleşik devletleri): 53.38 sn
shamier little (amerika birleşik devletleri): 53.44 sn
georganne moline (amerika birleşik devletleri): 54.09 sn
zuzana hejnova (çek cumhuriyeti): 54.50 sn
dalilah muhammad (amerika birleşik devletleri): 54.53 sn
sara petersen (danimarka): 54.85 sn
kori carter (amerika birleşik devletleri): 54.98 sn
janieve russell (jamaika): 56.21 sn
https://www.youtube.com/watch?v=qwore-_b58o
https://www.youtube.com/watch?v=ugw47rzziua
************************************************************************************
kadınlar 800 m
caster semenya (güney afrika cumhuriyeti): 1:57.78
margaret nyairera wambui (kenya): 1:57.88
francine niyonsaba (burundi): 1:59.10
habitam alemu (etiyopya): 1:59.19
https://www.youtube.com/watch?v=cajgugit1f8
https://www.youtube.com/watch?v=lamuja3m9hk
************************************************************************************
erkekler 5000 m
mo farah (büyük britanya): 13:00.70 (wl)
yomif kejelcha (etiyopya): 13:01.21
geoffrey kipsang kamworor (kenya): 13:01.35
joshua cheptegei (uganda): 13:02.84
https://www.youtube.com/watch?v=qn2mxcbngww
************************************************************************************
erkekler sırıkla yüksek atlama
sam kendricks (amerika birleşik devletleri): 5.86 m
renaud lavillenie (fransa): 5.81 m
piotr lisek (polonya): 5.81 m
armand duplantis (isveç): 5.71 m
shawn barber (kanada): 5.71 m
https://www.youtube.com/watch?v=8fqbtu6kb3g
************************************************************************************
bowerman 1 mile yarışı
ronald kwemoi (kenya): 3:49.04
elijah motonei manangoi (kenya): 3:49.08
timothy cheruiyot (kenya): 3:49.64
https://www.youtube.com/watch?v=tba4ctom5ok
************************************************************************************
erkekler gülle atma
ryan crouser (amerika birleşik devletleri): 22.43 m (mr)
tom walsh (yeni zelanda): 21.71 m
joe kovacs (amerika birleşik devletleri): 21.44 m
darrell hill (amerika birleşik devletleri): 21.20 m
https://www.youtube.com/watch?v=xd-vx-yfqxq&t=2s
************************************************************************************
kadınlar uzun atlama
brittney reese (amerika birleşik devletleri): 7.01 m (wl)
tianna bartoletta (amerika birleşik devletleri): 6.83 sn
lorraine ugen (büyük britanya): 6.78 m
darya klishina (tarafsız sporcu): 6.70 m
************************************************************************************
kadınlar cirit atma
tatsiana khaladovich (belarus): 66.30 m
liu shiying (çin halk cumhuriyeti): 65.21 m
sara kolak (hırvatistan): 64.64 m
barbora spotakova(çek cumhuriyeti): 63.30 m
************************************************************************************
elmas puan vermeyen yarışlar:
kadınlar 1500 m
faith chepngetich kipyegon (kenya): 3:59.67
hellen obiri (kenya): 4:00.46
laura muir (büyük britanya): 4:00.47
https://www.youtube.com/watch?v=rd4stbrw5lq
https://www.youtube.com/watch?v=ve5vkt40dmo
************************************************************************************
kadınlar 5000 m
genzebe dibaba (etiyopya): 14:25.22
lilian kasait rengeruk (kenya): 14:36.80
sifan hassan (hollanda): 14:41.24
https://www.youtube.com/watch?v=x1b-vattnkm
************************************************************************************
kadınlar 3000 m su engelli
celliphine chepteek chespol (kenya): 8:58.78 (wjr)
beatrice chepkoech (kenya): 9:00.70
ruth jebet (bahreyn): 9:03.52
https://www.youtube.com/watch?v=lvk3gfnlb4q&t=6s -
roma ayağının sonuçları:
https://www.youtube.com/watch?v=9yelmftmnac
kadınlar 1500 m
sifan hassan (hollanda): 3:56.22 (wl,mr) (toplam puanı 8)
winny chebet (kenya): 3:59.16 (pb) (toplam puanı 7)
konstanze klosterhalfen (almanya): 3:59.30 (pb) (toplam puanı 6)
meraf bahta (isveç): 4:00.59 (pb) (toplam puanı 5)
gudaf tsegay (etiyopya): 4:01.42 (sb) (toplam puanı 4)
angelika cichocka (polonya): 4:01.84 (toplam puanı 6)
besu sado (etiyopya): 4:03.16 (toplam puanı 8)
https://www.youtube.com/watch?v=rcz6izagteo
https://www.youtube.com/watch?v=t_vkol7cvme
************************************************************************************
kadınlar 5000 m
hellen obiri (kenya): 14:18.38 (wl,pb,nr) (toplam puanı 16)
agnes jebet tirop (kenya): 14:33.09 (pb) (toplam puanı 7)
letesenbet gidey (etiyopya): 14:33.32 (pb) (toplam puanı 12)
yasemin can (türkiye): 14:36.82 (pb) (toplam puanı 5)
https://www.youtube.com/watch?v=jqafhb_n0ca
https://www.youtube.com/watch?v=twwohahfrtu
************************************************************************************
kadınlar 100 m
dafne schippers (hollanda): 10.99 sn (toplam puanı 8)
marie-josee ta lou (fildişi sahili): 11.03 sn (toplam puanı 13)
michelle-lee ahye (trinidad ve tobago): 11.07 (toplam puanı 11)
https://www.youtube.com/watch?v=sozhcmvdu64
https://www.youtube.com/watch?v=nkeyhuopxf0
************************************************************************************
erkekler 200 m
andre de grasse (kanada): 20.01 sn (toplam puanı 8)
christophe lemaitre (fransa): 20.29 sn (toplam puanı 7)
ameer webb (amerika birleşik devletleri): 20.33 sn ( toplam puanı 11)
https://www.youtube.com/watch?v=dqrfnqaqkuc
https://www.youtube.com/watch?v=aup_dwtcc6y
************************************************************************************
erkekler 110 m engelli
aries merritt (amerika birleşik devletleri): 13.13 (toplam puanı 11)
orlando ortega (ispanya): 13.17 (toplam puanı 14)
sergey shubenkov (tarafsız sporcu): 13.21 sn (toplam puanı 10)
https://www.youtube.com/watch?v=tcpq5f5fa-m
https://www.youtube.com/watch?v=ou7tvu_da0g
https://www.youtube.com/watch?v=eqawbr-xjiy
************************************************************************************
kadınlar 400 m yarışı
natasha hastings (amerika birleşik devletleri): 50.52 sn (toplam puanı 12)
novlene williams-mills (jamaika): 51.04 sn (toplam puanı 12)
olha zemlyak (ukrayna): 51.08 sn (toplam puanı 12)
https://www.youtube.com/watch?v=xytqm35yxxo
https://www.youtube.com/watch?v=1k4cxuq9tcs
************************************************************************************
erkekler 800 m
adam kszczot (polonya): 1:45.96 (toplam puanı 11)
kipyegon bett (kenya): 1:46.00 (toplam puanı 15)
donavan brazier (amerika birleşik devletleri): 1:46.08 (toplam puanı 6)
https://www.youtube.com/watch?v=91ldnmmsy-i
************************************************************************************
erkekler 3000 m engelli
conseslus kipruto (kenya): 8:04.63 (yılın en iyi derecesi) (toplam puanı 8)
soufiane elbakkali (fas): 8:05.17 (pb) (toplam puanı 7)
jairus kipchoge birech (kenya): 8:07.84 (toplam puanı 6)
https://www.youtube.com/watch?v=071ohpxljj0
************************************************************************************
kadınlar sırıkla yüksek atlama
ekaterini stefanidi (yunanistan): 4.85 m (wl) (toplam puanı 16)
yarisley silva (küba): 4.75 m (toplam puanı 13)
eliza mccartney (yeni zelanda): 4.75 m (toplam puanı 6)
lisa ryzih (almanya): 4.65 m (toplam puanı 9)
anzhelika sidorova (bağımsız sporcu): 4.65 m (toplam puanı 5)
https://www.youtube.com/watch?v=vrw2mpedkhk
************************************************************************************
kadınlar üç adım atlama
yulimar rojas (venezuela): 14.84 m (toplam 8 puan)
caterine ibargüen (kolombiya): 14.78 m (toplam 7 puan)
olga rypakova (kazakistan): 14.64 m (toplam 6 puan)
https://www.youtube.com/watch?v=vixnspvsni8
https://www.youtube.com/watch?v=iz0td25v4r8
************************************************************************************
erkekler cirit atma
thomas röhler (almanya): 90.06 m (toplam puanı 16)
johannes vetter (almanya): 88.15 m (toplam puanı 14)
keshorn walcott (trinidad ve tobago): 86.61 m (toplam puanı 6)
jakub vadlejch (çek cumhuriyeti): 86.37 m toplam puanı 11)
tero pitkamaki (finlandiya): 83.84 m (toplam puanı 9)
https://www.youtube.com/watch?v=5o9xhn-plgm
************************************************************************************
kadınlar yüksek atlama
mariya lasitskene (bağımsız sporcu): 2.00 m (toplam puanı 16)
kamila licwinko (polonya): 1.96 m (toplam puanı 14)
yuliya levchenko (ukrayna): 1.94 m (toplam puanı 6)
morgan lake (büyük britanya): 1.91 m (toplam puanı 5)
************************************************************************************
kadınlar gülle atma
gong lijiao (çin halk cumhuriyeti): 19.56 m (toplam puanı 16)
daniella bunch (amerika birleşik devletleri): 18.95 m (toplam puanı 14)
michelle carter (amerika birleşik devletleri): 18.86 m (toplam puanı 14)
anita marton (macaristan): 18.55 m (toplam puanı 18)
************************************************************************************
elmas puan vermeyen yarışlar:
erkekler 100 m
kadınlar 400 m engelli -
oslo ayağının sonuçları:
https://www.youtube.com/watch?v=panvihftdcw&t=6s
https://www.youtube.com/watch?v=_xwbdgayl_e
erkekler 400 m engelli
karsten warholm (norveç): 48.25 sn (nr) (toplam puanı 8)
yasmani copello(türkiye): 48.44 sn (sb) (toplam puanı 7)
thomas barr (irlanda): 48.95 sn (sb) (toplam puanı 6)
mamadou kasse hann (fransa): 48.97 sn (toplam puanı 5)
rasmus magi (estonya): 49.10 sn (toplam puanı 10)
kariem hussein (isviçre): 49.37 sn 49.37 sn (toplam puanı 6)
lj van zyl (güney afrika cum.): 49.89 sn (toplam puanı 9)
kerron clement (abd): 49.40 sn (toplam puanı 6)
https://www.youtube.com/watch?v=jewc676ca1w
************************************************************************************
erkekler yüksek atlama
mutaz essa barshim (katar): 2.38 m (mr,wl) (toplam puanı 24)
bohdan bondarenko (ukrayna): 2.29 m (toplam puanı 7)
derek drouin (kanada): 2.25 m (toplam puanı 6)
https://www.youtube.com/watch?v=qjkaik3m7he
************************************************************************************
erkekler 100 m
andre de grasse (kanada): 10.01 sn (toplam puanı 17)
chijindu ujah (büyük britanya): 10.02 sn (toplam puanı 13)
ben youssef meite (fildişi sahili): 10.03 sn (toplam puanı 10)
https://www.youtube.com/watch?v=bi8ra5sogay
************************************************************************************
kadınlar 200 m
dafne schippers (hollanda): 22.31 sn (toplam puanı 20)
murielle ahoure (fildişi sahili): 22.74 sn (toplam puanı 7)
simone facey (jamaika): 22.77 sn (toplam puanı 11)
https://www.youtube.com/watch?v=xppfc4yj7hi
https://sport.sfr.fr/…depart-schippers-deroule.html
************************************************************************************
erkekler 400 m
baboloki thebe (botsvana): 44.95 sn (toplam puanı 15)
matthew hudson-smith (büyük britanya): 45.16 sn (toplam puanı 9)
pavel maslak (çek cumhuriyeti): 45.52 sn (toplam puanı 12)
https://www.youtube.com/watch?v=tcar1ode8v4
************************************************************************************
kadınlar 800 m
caster semenya (güney afrika cumhuriyeti): 1:57.59 (toplam puanı 24)
francine niyonsaba (burundi): 1:58.18 (toplam puanı 13)
margaret nyairera wambui (kenya): 1:59.17 (toplam puanı 20)
https://www.youtube.com/watch?v=ydqrxibod0i
************************************************************************************
erkekler 1500 m
jake wightman (büyük britanya): 3:34.17 (pb) (toplam puanı 8)
elijah motonei manangoi (kenya): 3:34.30 (toplam puanı 22)
marcin lewandowski (polonya): 3:34.60 (toplam puanı 6)
https://www.youtube.com/watch?v=r6texof7zvy
************************************************************************************
kadınlar 100 m engelli
pamela dutkiewıcz (almanya): 12.73 sn (toplam puanı 8)
kristi castlin (amerika birleşik devletleri): 12.75 sn (toplam puanı 10)
isabelle pedersen (norveç): 12.75 sn (toplam puanı 6)
https://www.youtube.com/watch?v=1xeyviuvdeo
************************************************************************************
kadınlar 3000 m su engelli
norah jeruto (kenya): 9:17.27 (toplam puanı 8)
sofia assefa (etiyopya): 9:17.34 (toplam puanı 10)
fabienne schlumpf (isviçre): 9:21.65 (toplam puanı 6)
https://www.youtube.com/watch?v=c2yh9olotlc
************************************************************************************
kadınlar sırıkla yüksek atlama
yarisley silva (küba): 4.81 m (toplam puanı 21)
anzhelika sidorova (bağımsız sporcu): 4.75 m (toplam puanı 12)
lisa ryzih (almanya): 4.65 m (toplam puanı 15)
************************************************************************************
kadınlar uzun atlama
tianna bartoletta (amerika birleşik devletleri): 6.79 m (toplam puanı 15)
darya klishina (tarafsız sporcu): 6.75 m (toplam puanı 12)
claudia rath (almanya): 6.63 m (toplam puanı 6)
************************************************************************************
kadınlar disk atma
sandra perkovic (hırvatistan): 66.79 m (toplam puanı 16)
yaimi perez (küba): 66.24 m (toplam puanı 11)
denia caballero (küba): 63.29 m (toplam puanı 12)
nadine müller (almanya): 62.90 m (toplam puanı 10)
melina robert-michon (fransa): 59.88 m (toplam puanı 5)
julia harting (almanya): 59.02 m (toplam puanı 5)
************************************************************************************
erkekler disk atma
daniel stahl (isveç): 68.06 m (toplam puanı 14)
fedrick dacres (jamaika): 67.10 m (toplam puanı 7)
philip milanov (belçika): 66.39 m (toplam puanı 14)
63.70 m ile 7. olan piotr malachowski, 9 puanda.
************************************************************************************
elmas puan vermeyen yarışlar:
u20 bir mil erkekler
https://www.youtube.com/watch?v=htpsypjqnkw -
diamond league'in 6. ayağı olan stockholm ayağının sonuçları:
https://www.youtube.com/watch?v=vnme_f0lj5u
erkekler 100 m
andre de grasse (kanada): 9.69 sn (+4.8'lik rüzgar desteği) (toplam puanı 25)
ben youssef meite (fildişi sahili): 9.84 sn (toplam puanı 17)
ryan shields (jamaika): 9.89 sn (toplam puanı 6)
https://www.youtube.com/watch?v=0e-nr7usvly
https://www.youtube.com/watch?v=1zxqmyag980
************************************************************************************
erkekler 400 m engelli
karsten warholm (norveç): 48.82 sn (toplam puanı 16)
rasmus magi (estonya): 49.16 sn (toplam puanı 17)
yasmani copello(türkiye): 49.18 sn (toplam puanı 13)
https://www.youtube.com/watch?v=ni-3fnfknl0
************************************************************************************
kadınlar 200 m
murielle ahoure (fildişi sahili): 22.68 sn (toplam puanı 15)
crystal emmanuel (kanada): 22.69 sn (pb) (toplam puanı 7)
rebekka haase (almanya): 22.76 sn (pb) (toplam puanı 6)
ivet lalova-collio (bulgaristan): 22.82 sn (toplam puanı 6)
https://www.youtube.com/watch?v=o6xi-sdbhdu
https://www.youtube.com/watch?v=8iigiknr5w0
************************************************************************************
erkekler 1500 m
timothy cheruiyot (kenya): 3:30.77 (wl) (toplam puanı 20 puan)
alsadik mikhou(bahreyn): 3:31.49 (toplam puanı 7)
aman wote (etiyopya): 3:31.63 (toplam puanı 7 puan)
https://www.youtube.com/watch?v=drx6o0mu7nc
************************************************************************************
erkekler 110 m engelli
orlando ortega (ispanya): 13.09 (toplam puanı 22)
sergey shubenkov (tarafsız sporcu): 13.10 sn (toplam puanı 16)
shane brathwaite (barbados): 13.25 sn (toplam puanı 6)
https://www.youtube.com/watch?v=ao70oiricdg
https://www.youtube.com/watch?v=hzniys5hj7g
************************************************************************************
erkekler 400 m
steven gardiner (bahamalar): 44.58 sn (toplam puanı 16 puan)
baboloki thebe (botsvana): 44.99 sn (toplam puanı 22)
kevin borlee (belçika): 45.47 sn (toplam puanı 11)
https://www.youtube.com/watch?v=fgruzt_-ar0
https://www.youtube.com/watch?v=xe9zpcnhsrw
************************************************************************************
kadınlar 800 m
francine niyonsaba (burundi): 1:59.11 (toplam puanı 21)
lovisa lindh (isveç): 1:59.41 (toplam puanı 12)
selina büchel (isviçre): 1:59.66 (toplam puanı 10)
melissa bishop (kanada): 1:59.70 (toplam puanı 12)
https://www.youtube.com/watch?v=9kduhounmz8
************************************************************************************
erkekler 3000 m su engelli
soufiane elbakkali (fas): 8:15.01 (toplam puanı 15)
yemane haileselassie (eritre): 8:18.29 (toplam puanı 11)
nicholas kiptanui bett (kenya): 8:21.98 (toplam puanı 6)
https://www.youtube.com/watch?v=tg-ngbnqf5a
************************************************************************************
kadınlar yüksek atlama
maria lasitskene (bağımsız sporcu): 2.00 m (toplam puanı 24)
kamila licwinko (polonya): 1.97 m (toplam puanı 21)
sofie skoog (isveç): 1.94 m (pb) (toplam puanı 6)
yuliya levchenko (ukrayna): 1.94 m (toplam puanı 11)
************************************************************************************
erkekler uzun atlama
luvo manyonga (güney afrika cumhuriyeti): 8.36 m (toplam puanı 16)
rushwal samaai (güney afirka cumhuriyeti). 8.29 m (toplam puanı 11)
radek juska (çek cumhuriyeti): 8.09 m (toplam puanı 6)
https://www.youtube.com/watch?v=x9kjjfgnyn4
************************************************************************************
kadınlar sırıkla yüksek atlama
nicole büchler (isviçre): 4.65 m (toplam puanı 10)
angelica bengtsson (isveç): 4.65 m (toplam puanı 12)
robeilys peinado (venezuela): 4.65 m (nr) (toplam puanı 6)
anzhelika sidorova (bağımsız sporcu): 4.55 m (toplam puanı 17)
yarisley silva (küba): 4.55 m (toplam puanı 25)
michaela meijer (isveç): 4.40 m (toplam puanı 3)
lisa ryzih (almanya): 4.40 m (toplam puanı 18)
************************************************************************************
erkekler disk atma
fedrick dacres (jamaika): 68.36 m (toplam puanı 15)
daniel stahl (isveç): 68.13 m (toplam puanı 21)
andrius gudzius (litavanya): 67.29 (toplam puanı 11)
philip milanov (belçika): 67.05 m (toplam puanı 19)
robert harting (almanya): 66.20 m (toplam puanı 8)
piotr malachowski (polonya): 64.60 m (toplam puanı 12)
christoph harting (almanya): 61.78 m (toplam puanı 9)
https://www.youtube.com/watch?v=elejaeaegbu
************************************************************************************
kadınlar disk atma
yaimi perez (küba): 67.92 m (toplam puanı 19)
sandra perkovic (hırvatistan): 67.75 m (toplam puanı 23)
nadine müller (almanya): 65.74 m (toplam puanı 16)
melina robert-michon (fransa): 61.91 m (toplam puanı 10)
denia caballero (küba): 60.48 m (toplam puanı 16)
julia harting (almanya): 58.90 m (toplam puanı 8)
https://www.youtube.com/watch?v=mk5jgop7-us -
7. ayak paris'in sonuçları:
https://www.youtube.com/watch?v=t0ljgrcsojc
erkekler 200 m
ramil guliyev (türkiye): 20.15 sn (toplam puanı 8)
churandy martina (hollanda): 20.27 sn (toplam puanı 10)
rasheed dwyer (jamaika): 20.45 sn (toplam puanı 6)
ameer webb (amerika birleşik devletleri): 20.48 sn (toplam puanı 16)
https://www.youtube.com/watch?v=a_jaaxd7rzw
************************************************************************************
kadınlar 100 m
elaine thompson (jamaika): 10.91 sn (toplam puanı 16 puan)
marie-josee ta lou (fildişi sahili): 10.96 sn (toplam puanı 20)
blessing okagbare (nijerya): 11.09 sn (toplam puanı 6 puan)
https://www.youtube.com/watch?v=c5dmjhdr5qa
https://www.youtube.com/watch?v=3oms4zyt3dy
************************************************************************************
elmas puan vermeyen erkekler 100 m yarışı
ben youssef meite (fildişi sahili): 9.99 sn
yunier perez (küba): 10.05 sn (pb)
churandy martina (hollanda): 10.23 sn
https://www.youtube.com/watch?v=msxiheh51g8
https://www.youtube.com/watch?v=aqdec7mk-nc
************************************************************************************
erkekler 110 m engelli
ronald levy (jamaika): 13.07 sn (pb) (toplam puanı 8)
andrew pozzi (büyük britanya): 13.14 sn (pb) (toplam puanı 12)
garfield darien (fransa): 13.15 sn (pb) (toplam puanı 6)
sergey shubenkov (tarafsız sporcu): 13.18 sn (toplam puanı 22)
https://www.youtube.com/watch?v=elvie9qq4bm
https://www.youtube.com/watch?v=h1nsmxbunqe
************************************************************************************
kadınlar 400 m
novlene williams-mills (jamaika): 51.03 sn (toplam puanı 20)
courtney okolo (amerika birleşik devletleri): 51.19 sn (toplam puanı 7)
shericka jackson (jamaika): 51.91 sn (toplam puanı 6)
https://www.youtube.com/watch?v=aphtf_cmauk
https://www.youtube.com/watch?v=k5yfzignnos
************************************************************************************
erkekler 800 m
nijel amos (botsvana): 1:44.24 (toplam puanı 8)
kipyegon bett (kenya): 1:44.36 (toplam puanı 22)
ferguson cheruiyot rotich (kenya): 1:44.37 (toplam puanı 12)
robert biwott (kenya): 1:45.05 (toplam puanı 12)
https://www.youtube.com/watch?v=xgp74mkelz8
https://www.youtube.com/watch?v=9t0o-nc0y0m
************************************************************************************
kadınlar 1500 m
sifan hassan (hollanda): 3:57.10 (toplam puanı 16)
faith kipyegon (kenya): 3:57.51 (toplam puanı 15)
gudaf tsegay (etiyopya): 3:59.55 (pb) (toplam puanı 10)
angelika cichocka (polonya): 4:01.61 (pb) (toplam puanı 11)
rababe arafi (fas): 4:01.81 (toplam puanı 9)
winny chebet (kenya): 4:03.55 (toplam puanı 10)
https://www.youtube.com/watch?v=ukn2wkpd114
************************************************************************************
erkekler 3000 m
muktar edris (etiyopya): 7:32.31 (pb) (toplam puanı 11 puan)
ronald kwemoi (kenya): 7:32.88 (toplam puanı 14 puan)
yomif kejelcha (etiyopya): 7:33.37 (toplam puanı 19 puan)
joshua cheptegei (uganda): 7:34.96 (toplam puanı 10)
https://www.youtube.com/watch?v=--avryhk2li
https://www.youtube.com/watch?v=chvwradn_7o
************************************************************************************
kadınlar 3000 m su engelli
beatrice chepkoech (kenya): 9:01.69 (toplam puanı 15 puan)
hyvin kiyeng (kenya): 9:06.00 (toplam puanı 15 puan)
celliphine chepteek chespol (kenya): 9:07.54 (toplam puanı 11 puan)
ruth jebet (bahreyn): 9:10.95 (toplam puanı 15 puan)
https://www.youtube.com/watch?v=hz70jgltm9y
https://www.youtube.com/watch?v=gmyzr3zloxi
************************************************************************************
erkekler yüksek atlama
mutaz essa barshim (katar): 2.35 m (toplam puanı 32)
bohdan bondarenko (ukrayna): 2.32 m (toplam puanı 14)
majed aldin ghazal (suriye): 2.32 m (toplam puanı 11 puan)
https://www.youtube.com/watch?v=ggzrhz56k8m
************************************************************************************
erkekler sırıkla yüksek atlama
sam kendricks (amerika birleşik devletleri): 5.82 m (toplam puanı 24)
renaud lavillenie (fransa): 5.62 m (toplam puanı 21)
shawn barber (kanada): 5.62 m (toplam puanı 16)
************************************************************************************
erkekler cirit atma
johannes vetter (almanya): 88.74 m (toplam puanı 22)
jakub vadlejch (çek cumhuriyeti): 88.02 m (pb) toplam puanı 18)
thomas röhler (almanya): 87.23 m (toplam puanı 22)
tero pitkamaki (finlandiya): 85.34 m (toplam puanı 14)
https://www.youtube.com/watch?v=viy6f_wknzi
************************************************************************************
erkekler üç adım atlama
christian taylor (amerika birleşik devletleri): 17.29 m (toplam puanı 24 puan)
will claye (amerika birleşik devletleri): 17.18 m (toplam puanı 14 puan)
max hess (almanya): 17.07 m (toplam puanı 8 puan)
pedro pablo pichardo (küba): 17.05 m (toplam puanı 5 puan)
alexis copello (azerbaycan): 16.96 m (toplam puanı 15 puan)
***********************************************************************************
kadınlar gülle atma
gong lijiao (çin halk cumhuriyeti): 19.14 m (toplam puanı 24)
anita marton (macaristan): 18.48 m (toplam puanı 25)
yuliya leantsiuk (belarus): 18.28 m (toplam puanı 16)
aliona dubitskaya (belarus): 18.23 m (toplam puanı 15) -
8. ayak lozan'ın sonuçları:
https://www.youtube.com/watch?v=wa0aigkjxhg
kadınlar yüksek atlama
maria lasitskene (bağımsız sporcu): 2.06 m (dr,mr,wl) (toplam puanı 32)
kamila licwinko (polonya): 1.93 m (toplam puanı 28)
sofie skoog (isveç): 1.93 m (pb) (toplam puanı 12)
morgan lake (büyük britanya): 1.93 m (toplam puanı 10)
https://www.youtube.com/watch?v=696y-od41e8
************************************************************************************
kadınlar cirit atma
sara kolak (hırvatistan): 68.43 m (wl,mr,nr) (toplam puanı 14)
barbora spotakova(çek cumhuriyeti): 67.40 m (toplam puanı 12)
kathryn mitchell (avustralya): 66.12 m (pb) ( toplam puanı 10)
kelsey-lee roberts (avustralya): 64.06 m (=pb)( toplam puanı 5)
tatsiana khaladovich (belarus): 62.29 m (toplam puanı 12)
sunette viljoen (güney afrika cumhuriyeti): 61.38 m ( toplam puanı 3)
madara palameika (letonya): 60.35 m (toplam puanı 5)
https://www.youtube.com/watch?v=bbp4o0-slm8
https://www.youtube.com/watch?v=5unlslzdwqs
************************************************************************************
erkekler sırıkla yüksek atlama
sam kendricks (amerika birleşik devletleri): 5.93 m (mr) (toplam puanı 32)
pawel wojciechowski (polonya): 5.93 m (=mr,nr) (toplam puanı 13)
renaud lavillenie (fransa): 5.87 m (toplam puanı 27)
************************************************************************************
erkekler 400 m
wayde van niekerk (güney afrika cumhuriyeti): 43.62 sn (dlr,mr,wl) (toplam puanı 8 puan)
baboloki thebe (botsvana): 44.02 sn (pb) (toplam puanı 29)
isaac makwala (botsvana): 44.08 sn (toplam puanı 22)
vernon norwood (amerika birleşik devletleri): 44.47 sn (toplam puanı 6 puan)
michael cherry (amerika birleşik devletleri): 44.66 sn (pb) (toplam puanı 4 puan)
tony mcquay (amerika birleşik devletleri): 45.28 sn (toplam puanı 14 puan)
liemarvin bonevacia (hollanda): 45.61 sn (toplam puanı 3)
https://www.youtube.com/watch?v=zrqjvvrj-eg
https://www.youtube.com/watch?v=53zjqi9ntwi
************************************************************************************
erkekler 100 m
justin gatlin (amerika birleşik devletleri): 9.96 sn (toplam puanı 17 puan)
ben youssef meite (fildişi sahili): 9.98 sn (toplam puanı 24)
akani simbine (güney afrika cumhuriyeti): 9.99 sn (toplam puanı 14 puan)
isiah young (amerika birleşik devletleri): 10.00 sn (toplam puanı 5 puan)
https://www.youtube.com/watch?v=kh9_flxtkuu
https://www.youtube.com/watch?v=5_2aqmo1ft0
************************************************************************************
kadınlar 200 m yarışı
dafne schippers (hollanda): 22.10 sn (toplam puanı 20)
marie-josee ta lou (fildişi sahili): 22.16 sn (nr) (toplam puanı 9 puan)
kyra jefferson (amerika birleşik devletleri): 22.34 sn (toplam puanı 6)
jenna prandini (amerika birleşik devletleri): 22.65 sn (toplam puanı 7)
kimberlyn duncan (amerika birleşik devletleri): 22.67 sn (toplam puanı 4)
https://www.youtube.com/watch?v=a3ctsrxnjj8
https://www.youtube.com/watch?v=z254825-f_8
************************************************************************************
kadınlar 100 m engelli
sharika nelvis (amerika birleşik devletleri): 12.53 sn (toplam puanı 18 puan)
jasmin stowers (amerika birleşik devletleri): 12.57 sn (toplam puanı 15 puan)
christina manning (amerika birleşik devlet): 12.58 sn (pb) (toplam puanı 16 puan)
nia ali (amerika birleşik devletleri): 12.61 sn (toplam puanı 8 puan)
kristi castlin (amerika birleşik devletleri): 12.61 sn (toplam puanı 14 puan)
dawn harper-nelson (amerika birleşik devletleri): 12.75 sn (toplam puanı 9)
https://www.youtube.com/watch?v=tbaj_4xa2cu
https://www.youtube.com/watch?v=fg7-acakggu
************************************************************************************
kadınlar 400 m engelli
ashley spencer (amerika birleşik devletleri): 53.90 sn (toplam puanı 16)
lea sprunger (isviçre): 54.29 sn (pb) (toplam puanı 7)
eilidh doyle (büyük britanya): 54.36 sn (toplam puanı 6)
sara petersen (danimarka): 54.49 sn (toplam puanı 8)
zuzana hejnova (çek cumhuriyeti): 54.69 sn (toplam puanı 9)
shamier little (amerika birleşik devletleri): 53.44 sn (toplam puanı 10)
https://www.youtube.com/watch?v=nz7szaxfosi
https://www.youtube.com/watch?v=rvnpoqldz8y
************************************************************************************
kadınlar 800 m
francine niyonsaba (burundi): 1:56.82 (toplam puanı 21)
charlene lipsey (amerika birleşik devletleri): 1:57.38 (pb) (toplam puanı 10)
eunice jepkoech sum (kenya): 1:57.78 (toplam puanı 12 puan)
sifan hassan (hollanda): 1:58.13 (pb) (toplam puanı 5 puan)
laura muir (büyük britanya): 1:58.69 (toplam puanı 4 puan)
https://www.youtube.com/watch?v=yfoobe3ymja
https://www.youtube.com/watch?v=ngfdtx3wnx8
************************************************************************************
erkekler 1500 m
aman wote (etiyopya): 3:32.20 (toplam puanı 15 puan)
charles cheboi simotwo (kenya): 3:32.59 (pb) (toplam puanı 7 puan)
silas kiplagat (kenya): 3:32.96 (toplam puanı 15 puan)
vincent kibet (kenya): 3:33.34 (toplam puanı 15 puan)
filip ingebrigtsen (norveç): 3:34.38 (toplam puanı 10 puan)
https://www.youtube.com/watch?v=azwa-chxsd0
https://www.youtube.com/watch?v=rw9kbgq-rzy
************************************************************************************
erkekler 5000 m
muktar edris (etiyopya): 12:55.23 (wl,mr) (toplam puanı 19 puan)
selemon barega (etiyopya): 12:55.58 (pb) (toplam puanı 7 puan)
joshua cheptegei (uganda): 12:59.83 (toplam puanı 16)
yenew alamirew (etiyopya): 13:06.81 (toplam puanı 6 puan)
https://www.youtube.com/watch?v=_srhe9pywcu
************************************************************************************
kadınlar uzun atlama
ivana spanovic (sırbistan): 6.79 m (toplam puanı 8)
shakeela saunders (amerika birleşik devletleri): 6.68 m (toplam puanı 7)
tianna bartoletta (amerika birleşik devletleri): 6.65 m (toplam puanı 21)
darya klishina (tarafsız sporcu): 6.64 m (toplam puanı 17)
lorraine ugen (büyük britanya): 6.61 m (toplam puanı 13)
************************************************************************************
erkekler üç adım atlama
pedro pablo pichardo (küba): 17.60 m (toplam puanı 13 puan)
christian taylor (amerika birleşik devletleri): 17.49 m (toplam puanı 31 puan)
will claye (amerika birleşik devletleri): 17.12 m (toplam puanı 20 puan)
alexis copello (azerbaycan): 16.98 m (toplam puanı 20 puan)
https://www.youtube.com/watch?v=-camebyklkw
************************************************************************************
erkekler gülle atma
ryan crouser (amerika birleşik devletleri): 22.39 m (mr) (toplam puanı 16)
tom walsh (yeni zelanda): 21.97 m (toplam puanı 14)
tomas stanek (çek cumhuriyeti): 21.36 m (toplam puanı 6)
stipe zunic (hırvatistan): 21.17 m (toplam puanı 5)
david storl (almanya): 21.17 (toplam puanı 8)
************************************************************************************
elmas puan vermeyen kadınlar 1 mil yarışını genzebe dibaba kazandı. 4:16.05 ile diamond rekorunu, lozan rekorunu kırdı, yılın en iyi derecesini yaptı.
https://www.youtube.com/watch?v=z92i9_1urxs
https://www.youtube.com/watch?v=7z1y4zb-gkg
elmas puan vermeyen erkekler 400 m engelli yarışını 48.79 sn ile kariem hussein kazandı.
https://www.youtube.com/watch?v=z6eeqy27bbw
https://www.youtube.com/watch?v=jkjw-xvgv54
kadınlar 4x400 m yarışını 42.53 sn ile isviçre kazandı. -
9. ayak londra'nın sonuçları:
erkekler 400 m engelli
kerron clement (amerika birleşik devletleri): 48.02 sn (toplam puanı 14)
kyron mcmaster (britanya virjin adaları): 48.12 sn (toplam puanı 7)
yasmani copello (türkiye): 48.24 sn (toplam puanı 19)
https://www.youtube.com/watch?v=fyaudq0d_ng
************************************************************************************
kadınlar 100 m finali
elaine thompson (jamaika): 10.94 sn (toplam puanı 24 puan)
dafne schippers (hollanda): 10.97 sn (toplam puanı 15)
blessing okagbare (nijerya): 10.99 sn (toplam puanı 12 puan)
https://www.youtube.com/watch?v=kb-xwxpbzi8
************************************************************************************
kadınlar 100 m engelli
kendra harrison (amerika birleşik devletleri): 12.39 sn (toplam puanı 16 puan)
sally pearson (avustralya): 12.48 sn (toplam puanı 7)
sharika nelvis (amerika birleşik devletleri): 12.62 sn (toplam puanı 24 puan)
christina manning (amerika birleşik devlet): 12.65sn (toplam puanı 21 puan)
https://www.youtube.com/watch?v=_ug_au5uklq
https://www.youtube.com/watch?v=itrwwhcfdia
************************************************************************************
erkekler 110 m engelli
aries merritt (amerika birleşik devletleri): 13.09 sn (toplam puanı 19 puan)
milan trajkovic (kıbrıs): 13.25 sn (nr) (toplam puanı 14 puan)
shane brathwaite (barbados): 13.27 sn (toplam puanı 12)
https://www.youtube.com/watch?v=dvhzkmojtue
************************************************************************************
kadınlar 400 m
allyson felix (amerika birleşik devletleri): 49.65 sn (wl) (toplam puanı 8)
courtney okolo (amerika birleşik devletleri): 50.29 sn (toplam puanı 7)
shamier little (amerika birleşik devletleri): 50.40 sn (toplam puanı 6)
novlene williams-mills (jamaika): 50.60 sn (toplam puanı 25)
https://www.youtube.com/watch?v=qs4eihrl3cu
************************************************************************************
erkekler 800 m
nijel amos (botsvana): 1:43.18 (toplam puanı 16)
donavan brazier (amerika birleşik devletleri): 1:43.95 (toplam puanı 13)
asbel kiprop (kenya): 1:44.43 (toplam puanı 6)
https://www.youtube.com/watch?v=uggbaa3hz4m
https://www.youtube.com/watch?v=-bfw-ozdgzi
************************************************************************************
erkekler 200 m yarışı
ameer webb (amerika birleşik devletleri): 20.13 sn (toplam puanı 24)
fred kerley (amerika birleşik devletleri): 20.24 sn (pb) (toplam puanı 7)
isiah young (amerika birleşik devletleri): 20.24 sn (toplam puanı 6 puan)
https://www.youtube.com/watch?v=ehub0e6ljy4
************************************************************************************
kadınlar 1 mil yarışı
hellen obiri (kenya): 4:16.56 (mr,nr) (toplam puanı 8)
laura muir (büyük britanya): 4:18.03 (pb) (toplam puanı 7 puan)
winny chebet (kenya): 4:19.55 (toplam puanı 16)
angelika cichocka (polonya): 4:19.58 (toplam puanı 16)
https://www.youtube.com/watch?v=mlah8dygbri
************************************************************************************
kadınlar uzun atlama
tianna bartoletta (amerika birleşik devletleri): 7.01 m (mr) (toplam puanı 29)
ivana spanovic (sırbistan): 6.88 m (toplam puanı 15)
brooke stratton (avustralya): 6.79 m (toplam puanı 6)
katarina johnson-thompson (büyük britanya): 6.75 m (toplam puanı 5)
https://www.youtube.com/watch?v=p6jdicgyrxe
************************************************************************************
kadınlar cirit atma
barbora spotakova (çek cumhuriyeti): 68.26 m (mr) (toplam puanı 20)
sara kolak (hırvatistan): 67.83 m (toplam puanı 21)
martina ratej (slovenya): 64.85 m (toplam puanı 6)
https://www.youtube.com/watch?v=pgvx9lpl3be
************************************************************************************
kadınlar yüksek atlama
mariya lasitskene (bağımsız sporcu): 2.00 m (toplam puanı 40)
vashti cunningham (amerika birleşik devletleri): 1.97 m (toplam puanı 13)
erika kinsey (isveç): 1.94 m (toplam puanı 9)
michaela hruba (çek cumhuriyeti): 1.94 m (=pb)toplam puanı 5)
sofie skoog (isveç): 1.94 m (=pb) (toplam puanı 17)
ruth beitia (ispanya): 1.90 m (toplam puanı 11)
morgan lake (büyük britanya): 1.90 m (toplam puanı 12)
mirela demireva (bulgaristan): 1.85 m (toplam puanı 10)
https://www.youtube.com/watch?v=cz-stdsuias
************************************************************************************
kadınlar sırıkla yüksek atlama
katerina stefanidi (yunanistan): 4.81 m (toplam puanı 24 puan)
nicole büchler (isviçre): 4.73 m (toplam puanı 17)
michaela meijer (isveç): 4.65 m (toplam puanı 9)
sandi morris (amerika birleşik devletleri): 4.65 m (toplam puanı 15 puan)
yarisley silva (küba): 4.55 m (toplam puanı 29)
************************************************************************************
erkekler disk atma
daniel stahl (isveç): 66.73 m (toplam puanı 29)
fedrick dacres (jamaika): 66.66 m (toplam puanı 22)
philip milanov (belçika): 66.65 m (toplam puanı 25)
https://twitter.com/…chat/status/884428358272069632
************************************************************************************
elmas puan vermeyen erkekler 100 m yarışını 10.02 sn ile chijindu ujah kazandı.
erkekler 400 m yarışını 45.02 sn ile michael cherry kazandı.
kadınlar 800 m yarışını 1:59.43 ile charlene lipsey kazandı.
erkekler 1500 m yarışını 3:34.75 ile chris o'hare kazandı.
erkekler 3000 m yarışını 7:35.15 ile mo farah kazandı.
https://www.youtube.com/watch?v=obfhaa1nxks
ekşi sözlük kullanıcılarıyla mesajlaşmak ve yazdıkları entry'leri
takip etmek için giriş yapmalısın.
hesabın var mı? giriş yap