• yeğenimle konuşuyorum. 5 yaşında koyu beşiktaşlı... çok cool.

  -sedef sen artık galatasaraylı olacaksın tamam mı?
  -tamam.
  -o zaman sorunca hangi takımlıyım diyeceksin?
  -beçiktaş

  -ama hani galatasaraylı olacaktın?
  -tamam aytık olucam.
  -peki o zaman hangi takımlısın?
  -beçiktaş.

  -sana sorulunca galatasaraylıyım diyeceksin.
  -tamam
  -hangi takımlısın sedef?
  -beçiktaş.

  her beçiktaş dediğinde biraz daha kavurmaya benziyor. "sonra beni niye ısıydın?"

 • ben. korktuğumdan da, çekindiğimden de veya öyle bir sebepten dolayı da değil.

  üşeniyorum abi, içimden gelmiyor ki. kızın birini gördüm. tanışması başka dert, flört etmesi başka dert, teklif etmesi başka dert. sadece geçmişten bugüne böyle geldiği için aptal aptal prosedürlerden geçmekten o kadar nefret ediyorum ki.

  ya misal başka bir fakültede bir kız gördüm, beğendim. ama gidip kıza bir şey diyemiyorum. neden ? çünkü apaçi, abaza gibi damgalar yeme ihtimalim hayli yüksek. çünkü bu işler böyle yürümüyor. önce ortak bir arkadaş bulmam lazım, onun bizi tanıştırması lazım. sonra internette bir platformda günlerce sohbet etmemiz lazım, ardından telefon numarası istemem lazım, ardından bir kaç kere daha yüz yüze görüştükten sonra teklifte bulunmam lazım...

  ohooooooooo. ben buna harcadığım zamanda gider yeni bir dil falan öğrenirim, ne bileyim, gider hayatımda bana faydası olacak bir iş yaparım.

  yani beğendiğim bir kızın yanına gidip ''bir kahve içebilir miyiz ?'' diye soramıyorum. yani gider sorarım ama, sonucun ne olacağı bariz. alt tarafı bir kahve ulan. bu kadar büyütülmesine ne gerek var ?

  yıllardır çabalamıştır ve bıkmıştır muhtemelen.

  dipnot : şimdi burada bir ironi varmış gibi. aslında ben bu kadar saçma buluyorsam bu toplumun koyduğu yazısız kuralları, benim istediğim kadının da saçma bulması lazım. aksi halde o kadın bana göre bir kadın değildir. yani gidip direk kahve içme teklif ettiğimde kız benim ''apaçi'' veya ne bileyim ''fırlama'' olduğumu düşünüyorsa ve hayır diyorsa öyle bir kadınla benim zaten işim olmaz ve bu durumda kaybedecek bir şeyim yok demektir. ama adımı da çıkarabilirler tabii. karışık be abi...