• vedat ozan ile ufkun 2 katı’nın yeni bölümünde, "acı" ile "biber"in duyusal, coğrafi ve kültürel hikâyesine doğru yola çıkıyoruz.
  bir köri yemeği olan vindaloo’nun kıtalararası yolculuğundan coğrafi keşiflerin gıda saklama ve lezzet algısının gelişimine etkisine, biberin rengine göre isimlendirilmesindeki etimolojik bozukluktan acının ölçeklendirilmesine, bitter acı ve yakıcı acı tanımlarına kadar pek çok ilgi çekici ayrıntı bu videoda.

  videoyu izlemek için: https://youtu.be/wqwpsu1t1pa

 • yeni meyveleri gördün mü, yaz meyvelerine şöyle bir baksaydın derken göğüslerini gösterir gibi yaptı sanırım :) hangi meyveleri?

  adam erik dedi ya. kütür kütür :)

 • babamdan gelen yorum kendisi hakkında:

  tayyip için herşeyi yapar bunlar. şuna bak nasıl yırtıyor kendini. altına bile yatar bunlar tayyip'in. şerefsizler. kapat şunu oğlum sesine tahammül edemiyorum bu zavallının.

  edit: gelen mesajlar üzerine söylemek isterim ki; gg olacak diye babama otosansür uygulayacak değilim. gg olacaksa önce sözlükte troll adı altında yazan neidüğü belirsiz hesaplar olsunlar. bu entry de gg oluyorsa olsun anasını satayım. olacaksa bu olsun. hala özür dilemem diyor tipini s..min kadını.

  debe editi: gg olur derken debe olması şaşırtıcı oldu. cidden beklemiyordum. her ne kadar bir sinir harbini barındırsa da böyle hakaret içerikli bir entry'min debe oluşu beni çok da mutlu etmedi sözlük. yine de aynı şeyleri düşündüğümüz insanların olduğunu bilmek çok güzel. hepinize selam olsun.