• orada çalışan işçileri nerden buluyorlar sanıyordunuz? evet artık biliyorsunuz.

 • lan allah belamı versin topuklu ayakkabıdan bahsettiğini entryleri okuyunca anladım. içimin bu kadar fesat olduğunu bilmiyordum. kız çok fena gaf yapmış yalnız, yazık.

 • bu başlığa ara ara denk geliyorum. yazılanları okuyorum. şunu görüyorum ki hala boşanmış kadınların iffetine dil uzatanlara laf anlatmaya çalışan çok güzel insanlar var burada. aynı ortamda sizinle birlikte yazarlık yapmak bana mutluluk veriyor. iyi ki varsınız.

  konuya gelelim. (umarım devamını okuyayıma tıklamışsınızdır. *)

  ben boşanmış bir kadınım. 29 yaşındayım. boşandığım için kendimi hiç kirli hissetmedim. zaten biraz çocuksu biriyim, böyle düşünceler aklıma bile gelmez benim. rahmim kirliymiş öyle demişler. bunu da hiç düşünmemiştim. çünkü rahmim kirli değil. ben temiz bir beden, temiz bir zihin taşıyorum. her insan gibi inişler çıkışlar yaşıyorum. hayatımdaki insanı mutsuz edersem bu benim karakterimle ilgili olur, boşanmış olmamla ilgili değil.

  eski evliliğimle ilgili konuşmaktan pek hoşlanmıyorum. ama bu başlıkta yazınca bahsetme ihtiyacı duyuyorum. çok sorumsuz bir adamla evliydim. hani hep diyorsunuz ya, siz muhafazakar insanlar böyle diyorsunuz, erkek eve para getirir, kadın çocuklara bakar, benim eski eşim eve hiç para getirmedi. evi de ben geçindirdim, ev işlerini de ben yaptım (çocuk olmadı neyse ki). şimdi beni kirli ilan edenlere soruyorum, boşanmayıp ne yapacaktım? adam iliğimi kemiğimi kurutmuştu, evli kalmaya devam etsem ailesinin borçlarını ödemek için ev eşyalarım bile gidecekti, allah aşkına ne yapmalıydım ya? kirli olmamak için evli mi kalmalıydım? kalmadım, kararımdan da bir gün bile pişman olmadım! beni ve benim gibileri istediğiniz kadar eleştirin, hakaret edin, ötekileştirin. benim bulunduğum konumdan bakınca dehşet verici miktarda gerizekalı görünüyorsunuz.

  insanların böyle düşünceleri açık açık yazmasını ve konuşmasını destekliyorum. içlerinde tutmasınlar ki benden, benim gibilerden uzak dursunlar. ikinci kez hayal kırıklığı yaşamak istemiyorum. iyi kalpli bir adamla olmak istiyorum ben. belki de kimseyle olmam, hiç belli olmaz. başıma gelebilecek en kötü şey böyle bir adamın bana aşık olması olurdu herhalde. kendi düşüncelerini açık açık söylerse benim gibi biriyle de işi olmaz, kimsenin başını yakmaz. o yüzden lütfen böyle insanlara laf anlatmaya çalışmayın.

  boşanmış bir erkekle evlenmekten farkı olmayan eylemdir. bir insanla evlenmekten de farklı değildir.

  imza; boşanmış ve tertemiz bir kadın.

  debit: hayatımda ilk kez debe editi yapıyorum. destek mesajları yağıyor, herkese çok teşekkür ederim. ne güzel insanlarsınız. var olun.

 • şöyle bir edebi eser. bütün nesillere yayılsın asla kaybolmasın isterim.

  esnaf lokantasına giden harbi adamsın
  köfteyi pul bibere en çok banansın
  plazada real genius, sokakta yamansın
  zekanla bizi yak #beyazyakalı

  bodrum apaçi doldu, olimpos bitti
  senden duyan yüzbinler hep kaş'a gitti
  bozcaada on yıl önce pek yiğitti
  tatil trendlerini yaz #beyazyakalı

  eyçar, faynens, edmin köpeğin olsun
  yıl sonu cebin bonusla dolsun
  internal meetinglerde sen bir idolsün
  bunu dayına anlat #beyazyakalı

  sünnet çocuğu gibi kol düğmelerin
  işi gücü bırakıp kaş'a gitmelerin
  staj için gelen yeni yetmelerin
  beynini business planla ye #beyazyakali

  kahve bağımlılığıyla övüneceksin
  kimsenin bilmediği balığı sen bileceksin
  ölürsen alaçatı'ya gömüleceksin
  toplantı schedule et #beyazyakali

  bebek, arnavutköy, mangerie, lucca
  erkek acetobalsamico'cu kızlarsa
  pucca cabarnet savignon'a yeter mi cukka
  hesabını bilmedin #beyazyakalı

  limonata 13 lira, adres house kafe
  şarap dev kadehte, önce kokla sonra şerefe
  kız olursa ada, erkekse efe
  fena klişesin #beyazyakalı

  aaa o mekanın fajitası çok güzel
  baban o paraya depo fuller (dizel)
  herkes sana vurgun, herkes seni süzer
  hortumla dövülesi #beyazyakalı

  arkadaş arasında mekan översin
  sonra mekana gider garson döversin
  dev salatayı nar ekşili seversin
  ciddi bir problemsin #beyazyakalı

  hendıl edersin ingilizcen çoktur
  skecyul işinde üstüne yoktur
  maaşın yarısını fitness'e kaptır
  ömrünü forvırdla #beyazyakal ı

  gym'ler, spa'lar salaklığına minettar
  stajyere gider yap, vendor'a atar
  bizde maaşlar 29'unda yatar
  kölenin dibisin #beyazyakalı

  kadınsan dev çanta, erkekte pabu ç parlak
  günün yarısı goygoy, yarısı laklak
  bir akşam hep birlikte fasıl mı yapsak?
  nereye kadar #beyazyakalı

  one shot espresso, latte, moccha
  kızlar kurşun kalemi yapıyor toka
  sözde büyük alemcisin meze, rakı, roka
  dengen izanın yok #beyazyakalı

  business, smart casual, free friday
  giysiye harcadığını duysa dövecek peder
  raporu görünce yönetim ne der
  küçük dünyada kaldın #beyazyakalı

  makarnaya vermişsin 23,5 lira
  maaşın yarısı kredi kartı, yarısı kira
  mojito çıktı çıkalı içmez artık bira
  ömrün geçti triple #beyazyakal ı

  karaköy'de yeni bir mekan açılmış
  menüsünde ahtapot taşşağı varmış
  makarnalarını şiliden ısımarlarlarmış
  hayatın antin kuntin #beyazyakalı

  sen de bi gün yapacaksın kendi işini,
  senelerdir kuruyorsun bunun hayalini,
  sermayen olsa affetmezsin tabi
  yoksulluğunu seveyim #beyazyakalı

  mailler birikmiş deyu ağlarım
  haftasonu trekking scuba bağlarım
  junior eleman görsem döver çağlarım
  naçar yakam beyazdır dostlar

  tatilden sonra ada överim
  pazartes'leri benden bekleme verim
  müdüre head, toplantıya meeting derim
  naçar yakam beyazdır dostlar

 • şimdi ekpe'nin burada kendini bulması, basketbolunu geliştirmesi, avrupa'nın en değerli uzununa dönüşmesi, gördüğü ilgi vs kendisi açısından büyük kazanımlardır. bu konuda minnettar olduğuna eminim.

  ayrıca bu sadece ekpe'nin kazancı da değildir. fenerbahçe açısından da win/win durumu söz konusudur. euroleague şampiyonluğunda en büyük paylardan biri ekpe'ye aittir.

  dolayısıyla hiç birimizin ekpe'ye niye gidiyorsun demeye hakkı da yoktur. zira;

  1-adamın içinde yüksek sıra draftı olmasına rağmen nba'de tutunamaması ukde olarak kalmıştır. kendini kanıtlama çabası en az bir rookie kadardır -hatta kötü hatıralar düşünüldüğünde daha fazladır-.

  2-avrupa basketbolu bakımından tatmin olmuştur. hem euroleague şampiyonu hem finaller mvp'sidir. motivasyonu geçen sene başında olduğu kadar yüksek olmayabilir. (hatırlarsanız geçen sene yaz döneminde yeni kontratını alır almaz #feneryear hashtagi açmış, tüm yaz boyunca kimsenin çalışmadığı kadar çalışmıştır)

  3-burada çılgınlar gibi sevilse de sadece amerika'da yaşamak istediği için dahi ayrılmak istiyor olabilir.

  yukarıdaki tüm unsurlara saygı duyuyorum, kaldı ki aşağıda yazacağım konularda da ekpe'yi çok sevdiğim ve başarılı olmasını arzu ettiğim için kararına yönelik eleştirilerimi sıralayacağım. zira müstakbel bu ayrılık her halükarda bizleri çok üzecekti, ancak en azından ekpe'nin kendisi için çok daha iyi şartlarla ayrılmasını isterdim. nedenlerine gelince;

  1-gittiği takım gordon hayward'ın takımdan ayrılmasıyla, neredeyse playoff iddiası dahi olmayan bir takıma dönüşmüştür (free agent döneminin bitmesini ve utah'ın olacaksa diğer hamlelerini beklemekte fayda olduğundan yine de temkinli yaklaşıyorum)

  2- daha önemlisi takımın elinde kalan tek franchise player (bu arada franchise playerlığı da son derece tartışmalıdır, bana göre değildir) rudy gobert. şimdi bu uzun arkadaş 25 yaşında. yıllık $21,224,719'dan başlayan giderek artan ve 2020/2021 sezonu sonunda bitecek bir kontrata sahip. oyunun bir çok alanında ham bir oyuncu olmasına ve bana göre ekpe'nin oldukça altında olmasına rağmen, nba'in evrildiği son dönem için korkunç bir fiziğe ve defansif becerilere sahip. dolayısıyla utah'ta ilk beşe yazılacak ilk isim konumunda. bu uzun arkadaş geçen sezon ortalama 34 dakika süre almış.

  ekpe'nin nba'da 4 numara oynayabilmesi imkansız. yani kendisine maksimum kalan süre 14 dakika, hadi diyelim biraz dakika çaldı yine de 20 dk ortalamayı bulabilmesi dahi çok zor. (kaldı ki daha jeff whithey'den tut, boris diaw ve derrick favors'da uzun rotasyonun içindeler)

  3- udoh nba'de ne yapabilir? bir kere fiziğinin hem kısa hem zayıf olması (nba ölçülerinde) ve sırtı dönük oyuncuları savunmadaki zaafiyetinin nba'de büyük dezavantaj yaratacağı aşikar. ekpe avrupa'daki gibi korkunç bir çember savunucu olamayacak nba'de. yine ribauntlarda da sıkıntı yaşayacak.

  ancak avrupa'da özellikle işin hücum kısmında kendisini pas dahil bir çok konuda geliştirdiği için, yine de nba'de 20-25 dk şans bulan iyi bir rotasyon oyuncusu olabilir. doğru bir takımda ve organizasyon'da 6. adam dahi olabilir (ya da ilk beş başlayan ama 25 dk civarı olan bir oyuncu da olabilir)

  şimdi bu tip bir oyuncunun nba'de özellikle yayın gelirlerinin inanılmaz boyutlara ulaşmasıyla yıllık olarak kazandığı paralara 10 örnekle bakalım:
  1- joakim noah -$17,765,000
  2- ian mahinmi -$16,661,641
  3- timofey mozgov - $15,280,000
  4- robin lopez - $13,788,500
  5- miles plumlee - $12,500,000
  6- ömer aşık - $10,595,505
  7- meyers leonard - $9,904,494
  8- kosta koufos - $8,393,000
  9- cole aldrich - $7,300,000
  10- boban marjanovic - $7,000,000

  şimdi ekpe'nin kazanacağı para bu isimlerin yanında oldukça komik kalıyor.

  gelelim sonuca kendisine tercihinde saygı duyduğum sebepleri de eleştirilerimi de sıraladım. şöyle bir sonuç çıkarabiliyorum sadece utah ve nba seçiminde: salt lake city küçük bir yer. bir çok hikayeden (ve özellikle mehmet okur'dan) kolej havası olduğunu, oyuncuların taraftarlarla ilişkilerinin çok yoğun olduğunu, bir ekol olduğunu, basketbolun oradaki en önemli şeylerden biri olduğunu biliyoruz.

  sanıyorum ekpe nba hayaline tekrar kavuşmak isterken buradaki özellikle saha dışındaki etkileşimi de sağlayabileceği bir yer seçmek istedi (adamın kitap kulübü filan var bildiğiniz gibi)

  kendisi için çok daha iyi şartlarda ayrılmasını isterdim. yerini hem sportif hem de insani anlamda doldurmak çok zor olacak. ancak kararına eleştirilerime rağmen saygı duyuyorum. seni çok sevdik ekpe umuyorum hem çok mutlu hem de çok başarılı olursun.

 • pijama ile bakkala giden kaldı mı yahu uzun zamandır görmedim. sabahları ekmek almaya gidiyorum bütün kızlar günlük kıyafetlerini çoktan giymişler. ayrıca makyaj yapanlar bile var.altı üstü bakkala gidiyosunuz kokonalar nolcak. ben pijamalıya bakarım abi kim ne derse desin.

 • rusya'da pilav çok tüketilmediğinden yer tespitinin zor olmadığını düşündüğüm baskın.

  - sergey, sen ordan bize 30 kilo baldo tart bakem..

 • dünyanın 2.4 katı büyüklüğündedir. o yerçekiminde değil hatun çükünü kaldıramazsın.