• benzer bir durum benimde başıma geldi. tesisatçı 200 tl dedi. dedim kendim yaparım.

  10 tl ye silikon aldım ,
  20 tl ye su geçirmez bant aldım

  sonuç;

  yapamadım. hala akıtıyor.

 • yarın bir gün fenerbahçe hatalı bir penaltıyla puan kaybettiğinde -bak mağlup olduğunda değil- ağzını açıp, kafasını hafif yatırarak sallaya sallaya;

  "bu maçın tekniğini, taktiğini konuşmaya gerek yok güntekin! gökhan'ın, caner'in emeğine yazık. fenerbahçeli futbolcu müthiş bir emek verdiler. belki iyi oynamadılar takım olarak ama emek sarf ettiler ve bir hakem çıktı bu çocukların emeğini çöpe attı"

  tipinde ağlarsa, kendisini en hasından ettirgen çatılı şekilde seyahate göndermek farzdır.

 • turk biliminin yetistirdigi nadide bir bilim adami, simdi amerika'da. sasirdik mi, hayir. nobele aday olabilecek vatandasimiz. circadian clock die tabir edilen biyolojik saat ve dna tamiri hakkinda takdire sayan calismalari var. gecmis bir zamanda turkiye'ye calismis ama laborantlik yapmak bayinca yurt disina geri donmus.

  bakteride isiga tepki veren proteinlerden biri uv isiginin dna uzerindeki hasarini gidermeye yarar. ilginctir, ayni bu proteinin cok benzeri insan hucrelerinde de cok dusuk oranda mevcuttur. cok yogun olara retinada bulunur, tabi ki yeni bir islevle. aziz sancar inailmaz bvir yaraticilik gostererek bu proteninin yeni islevini biyolojik saate baglamistir. bu protein artik mavi isiga (ki gunun ilk saatlerinde baskindir) tepki vererek bedenin biyolojik saatini ayarlamaktadir.