hesabın var mı? giriş yap

 • televizyondan;

  muhabir; servet, gecen hafta magazin basınında cıkan resimlerin bayan hayranlarını oldukca üzdü.
  servet; sanmıyorum bayan hayranım oldugunu .

 • bu taksici kesiminin uber karşısındaki tek savunması kazançlarının vergisini ödedikleri, uberin ise vergisiz kazanç sağladığı iddiasıdır. bu tabi ki koca bir yalandır ve tamamen devleti kendi tarafına çekme amaçlıdır.

  taksiler, basit usulde vergi mükellefidir. göstermelik olarak üç kuruş vergi ya öderler ya ödemezler. gider göstermek için istedikleri tamirci ya da akaryakıt istasyonundan istedikleri kadar fatura kestirirler. her ay kdv beyannamesi vermezler mesela. kestikleri fiş, meslek odası tarafından verilir ve siz fiş alsanız dahi onun kdv sini indirim konusu yapamazsınız.

  taksiye binmeyin ama binmek zorunda kalırsanız lütfen vergi levhasını göstermesini isteyin. ne demek istediğimi daha net anlarsınız.

  taksiciler siz istemeden asla fiş kesmezler.

  uber firması dünya çapında faaliyet gösteren bir şirkettir. ve vergilendirilir.

 • okuduğumda kedinin kendi ayaklarıyla hastaneye gitmesinden çok olayın devamı ütopik gibi gelmişti. hatta mutlu sonu da dikkat çekmek için yazmışlardır falan diye düşündüm. vidyoda hepsine yer vermişler o kadar mutlu oldum ki izlerken. emeği geçen her bi insanı tek tek öpmek istedim. o kedi güzelinin de narkozlu halini yerim salak nasıl şaşkın şaşkın bakınıyor etrafa. durduk yere bana enerji veren haber oldu bu. canım insanlar, canım anne kedi.

 • sözlügün gercek bir kutsal bilgi kaynagi oldugu eski günlerin anisina basligi ciddiye alip, geyik muhabbeti aksine bilgi verme amacli olarak asagidaki aciklamayi giriyorum:

  1. uluslararasi sivil havacilik kurumu ucak motorlarinin kücük boy kuslari zarar görmeden "yutabilmesini", büyük boy kuslarin carpmasi durumunda ise en azindan "patlamamasi" stardardini zorunlu tutmus. yani kus carpmasi durumunda bir motora gelebilecek en büyük hasarin motorun kullanim disi kalmasi standardi getirilmis.

  2. ucak motorlarinin önüne tel kafes gerilmesi konusu gündeme gelmis ama bir dizi arastirmadan sonra bundan vazgecilmis. nedenleri ise:
  - o hizda ucmakta olan bir ucaga carpan bir kusu engelleyecek gücte bir kafesin cok agir olacagindan dolayi cok fazla yakit israfina sebep olacagi
  - motora hava girisini önemli ölcüde engelleyecegi (ben hoparlör tasarimiyla ugrastigim icin hoparlör önündeki izgaralarin hoparlörden itilen havanin ortalama %40'ini engelledigini biliyorum, dolayisiyla bu tür bir izgaranin hava emilimini hatiri sayilir oranda düsürmesi benim icin sürpriz degil)

  3. bazi havaalanlarinda kullanilan, kuslari kacirtici ses frekans vb yayin imkani olmasi

  4. gelismis radar ve audio teleskop teknolojilerinin de kus sürülerini tespit etmekte etkili olmasi

  orijinal kaynak icin buradan.

  bu linkte de 1960'li yillardan bu yana kus carpmasinin neden oldugu toplam 7 ucak kazasi rapor edilmis ki diger kaza sebeplerine göre pek kayda deger bir rakam degil.

 • iki hafta once turkiyede piyasa surulen sigara. bakkaldan boyle istenmez tabii, soyle istenir:

  abi bi kisa marlboro versene.
  hayir oburunden.

 • 1)baba
  2)abi
  3)erkek kardeş
  4)dayı
  5)amca
  6)annenin babası
  7)babanın babası
  8)kocanın babası
  9)kız kardeşin oğlu
  10)erkek kardeşin oğlu
  nikah düşmüyor. asla evlenilmez.

 • bir şarkının, bir dizinin veya başka bir şeyin ömründeki önemli bir periyottur şevval sam periyodu. adeta osmanlı'nın duraklama dönemi gibi.

  - yavaş yavaş duyulma
  - popüler olma
  - şevval sam'ın elini atması
  - unutuluş ve kayboluş

  edit: bu arada tespiti yapan arkadaşı tebrik ediyorum.