• sallama tarçın çayı ambalajı.

  tanımadığım bir kız içmişti. masadan kalkınca alıp cüzdana zulaladım. çok sonra tanıştık, şimdi evlilik potasına girdik.

  edit: evlendik, çocuğumuz olacak, oğlan.

  edit2: oğlumuz doğdu, maşallahı var.

  edit3: oğlumuz 1 yaşını doldurdu, artık o da tarçın çayı içebiliyor.

  edit4: oğlan fırlamanın önde gideni oldu yaş 2.5

  eşit5: eleman 4 yaşını doldurdu. bu yıl kreşe gitti. frenleri tutmuyor koşturuyoruz peşinde. biz de iyiyiz filan.

  edit6: yıllar hızla geçiyor. hayat garip vapurlar...ilk 6 yılı atarsam 30 yıldır hayatı olduğu gibi kabullenmeye çalıştım. 6 yaşında bir mucize yaşayacağım duygusunu 36’ya kadar taşıyabildim ve sınırlı gücümle, duygularımla mücadele ettim. 10 yıl önce izmir güzelyalı sahilinde 5 parasız sabahlamayı da mucize bildim. hissetmek, düşünmek, yürümek bile mucizedir yapamayanlar için. bu hayatta herkes yalnızdır buna inanırdım. ben yalnızlığımı “sallama tarçın çayı içen kız”la giderdim. yoldaşım oldu, arkadaşım oldu, kadınım oldu. mucizeydi. oğlumuz doğunca en büyük mucizeyi yaşadım. bu hayatta daha ötesinin olacağını da sanmıyorum. artık mucizeleri birlikte yaşayacağız.

  vatandaş 5.5 yaşında şuan ve maalesef herşeyiyle bana benziyor. yaklaşık 1 aydır uyuyamıyorum. sanki benim geçmişim onun geleceğine benzeyecek. tüm acılarıyla, çelişki ve karmaşasıyla benim hayatım. her insan özeldir. bambaşka bir dünyadır. ama her an mucize arayan ve kovalayan bir 36 yıl beni ölmeden önce bin defa öldürdü. oğlum da 5.5 yaşında adaleti sorguluyor, ona yalan söylediğim zaman beni çok sert yargılıyor. istiyor ki herkes sevgiyle yaşasın. bir çocuğun ağlamasını anlayamıyor. sesimizi yükseltsek garipsiyor. bilmiyor ki yaşadığımız ülkede insanlar yol kıyısında eskaza ölsek ölümüzü .ikerler.

  benim bu coğrafyada, bu dünyada hergünüm direnişle geçti. dünyaya alışamadım. yapamıyorum. günde 22.000 çocuğun açlıktan öldüğü, günde 4000 çocuğun satıldığı, savaşın, kanın, acının dinmediği dünyada benim oğlumun mutluluğu sadece bir yanımı mutlu edebiliyor.

  biliyorum mutlu olmak yaratılmış bir varlık için mümkün değildir ama bu acı da boyumu aşıyor. bir mucize olmalı tüm insanlık için...olmak zorunda!

  bu sefer biraz uzun oldu kusura bakmayın...

 • thomas müller tarafından dalga geçilen ancak verdiği cevapla adeta bilezik gibi geçiren, ezilenlerin sesi, endüstriyel futbola karşı milli takım. helal olsun dedirtmiştir.

  --- spoiler ---

  2018 dünya kupası elemeleri’nde san marino ile karşılaşan almanya, zayıf rakibini 8-0’lık farklı bir skorla devirip üç puanı cebine koymuştu.

  8-0’lık san marino galibiyetinin ardından yaptığı açıklamada bu tür maçların gereksiz olduğunu ima eden almanya’nın yıldızı thomas müller, “zaten yoğun bir fikstürümüz var ve böyle bir ortamda bu tür maçların neden oynandığını anlayamıyorum.

  onlar için dünya şampiyonuna karşı oynamanın özel bir şey olduğunun farkındayım. bununla birlikte bu tür maçların gereksiz risk taşıdığını düşünüyorum” ifadelerini kullanmış ve bayern münih ceo’su karl-heinz rummenigge de bunu onaylamıştı.

  bu açıklamanın ardından san marino milli takımı iletişim direktörü alan gasperoni, müller’in sözlerine ders niteliğinde bir yanıt verdi.

  “gol atamadınız diye kızmayın”
  bu maç, sizin gibi bir golcünün, bizim kadar kötü bir takıma gol atamayacağını gösterdi. ayrıca kalecimiz simoncini’nin gol atmanızı engellemesine kızmadığınızı sakın iddia etmeyin.

  bu maç rummenigge ve beckenbauer gibi yöneticilere futbolun gerçek sahiplerinin onlar değil, futbolu sevenler olduğunu gösterdi ve sizin hoşunuza gitse de, gitmese de biz, futbolu sevenlerdeniz.

  “bu maçın geliriyle futbol sahası yaptıracağız”
  yine bu mücadelede, sizin kurallarınızın ardından değil, kendi hayallerimizin peşinden gittiğimizi gösterdik.

  bu maçta san marinolu insanlara, gerçek bir milli takımları olduğunu hatırlatıp onları sevindirdik.

  bunun yanı sıra bu maçtan elde edilen gelirle federasyonumuz, acquaviva adında izbe bir köye bir futbol sahası yapacak. siz bile bu sahayı 6 aylık bir maaşınızla yaptırabilecekken biz, 90 dakikalık bir karşılaşmadan elde edilen parayla yaptırabiliyoruz.

  san marino milli takımı’nın resmi twitter hesabı, almanya karşılaşması esnasında iddialı bir tweet de attı. geçmişteki 13-0’lık mağlubiyet gününü hatırlatan san marino hesabı, “on yıl önce bu dakikalarda 7-0 gerideydik. şimdi 3-0 gerideyiz. 10 yıl sonra bugünlerde almanya’dan puan alacağız. bu dediğimizi unutmayın” ifadelerini kullandı.

  --- spoiler ---

  futbol güzel şey.

  kaynak: four four two.

 • 30 yıla bir denk gelen ingiliz kraliyet düğünlerinden birine tanıklık etcez 29 nisan'da, ingiltere "prensi" william, kate diye cici bi kızımızla evlenecek.. hayırlı olsun..

  durum şudur ki bi vesile ile bu iki gencin "flört" dönemlerinin tarihçesini okudum.. yaklaşık 7 sayfaydı.. ben de bu aşk meşk konularında kendimi şanssız sanırdım, okudukça şaşırdım, şaşırdıkça açıldım resmen.. meğer ne talihsiz yavrucaklar varmış dünyada..

  şimdi bu cici kızımız, talihsiz yavrucak kate bacımız, williamla 2001'de tanışmış.. amma velakin bi şekilde kankaya bağlamışlar.. 2004 başlarında iş aşka dönmüş ki bu süre bi içimi açtı açıkçası.. doğal olarak basın, magazin vs hayatı dar etmiş kızcağızımıza.. bir de tabii ki "evlenme baskısı".. çifte sorulan her iki sorudan ikisi "ne zaman evlenceksiniz"miş ki bu zaten bir kadının egosunu yakıp yıkıp, bi prensesin içinden kurt adam çıkarmaya yetcek bir sorudur.. zira kızımız içten içe "nikah" diye yanmaktadır, yandaki dallama durumu sallamamaktadır, kız da karizmayı bozmamak için susmaktadır.. ki bunları yaşamak için prens/es olmaya gerek yok..

  kıza dar gelmiş, 2007 de ayrılmışlar.. zaten laf aramızda "saray"da pek olumlu bakmazmış bu ilişkiye..

  sonra 2008 başında yeniden barışmışlar.. bu sefer william kızı daha bi adam yerine koymaya başlamış, davetlere birlikte katılmalar, sonracığıma, william gidemediği zaman kate bacımızın kendisini temsilen kokteylden kokteyle koşması falan derken, işin resmiyete bineceği az çok belli olmuş.. bu arada kızımız "the queen" kraliçe hazretleriyle de tanışmış bir düğünde, ki kendisinin bu tanışmayla ilgili yaptığı yorum "she was very friendly"miş.. varın gerisini siz düşünün..

  neticede 2010'un kasım ayında (son barışmanın üstünden yaklaşık 3 yıl, tanışmanın üzerinden 9 yıl geçti dikkatinizi çekeyim) nişanlandılar ve 2011'in nisanında da evlenecekler..

  sözüm kate hanım kızımıza..

  bacım sende nasıl bir azim, nasıl bir strateji, nasıl bir sabır, nasıl bir ego varmış.. helal olsun.. az buz iş değil, peşinde bin ordu gezen adamı tavlıycan, bağlıycan, elinde tutcan.. "evlilik?" diyenlere takılmıycan, arıza çıkarmıycan, asaleti koruycan.. adama teslim olmıycan, gizemi koruycan ama sevgiyi ilgiyi de eksik etmiycen.. o babaneyi alttan alcan.. parmağına taktığın üç bin beş yüz karatlık yüzüğü, moda harikası sapkanla saray bahçelerinde salım salım salınmayı, koluna "future king"i takmayı.. hepsini dibine kadar hak ediyosun helali hoş olsun..

  ha diyenler olcak ki "ulen kız kraliçe olcak tabi azmeder.." arkadaş biz burda sümüklü sümüklü herifleri bağlamak için yıllarca uğraşıyoruz yeri geldi mi.. kız 9 yıl uğraşmış, yatırımı doğru yere yapmış işte kötü mü..

  bir de tavsiye.. düğünde tırı vırı şeyleri geç de.. şöyle patlat bi bengü, "adım adım yaklaştım zafere" diye inlet ortalığı bacım.. saygılar..

 • en son söylediği türküden sonra anladım ki bu adam olduğu müddetçe ben memleketimde ekmek yiyemem. papua yeni gine'ye gidip, bu herifi tanımayan kadınlarla bir gelecek hayal edeceğim. hayır bağlamayı da kendi çalmış gibime geliyor. eğer öyleyse müzik hadisesinde de yetenekli eleman.*

  bundan sonrası senle hesaplaşma sevgili tanrı'm. bana bi' yetenek vermiş değilsin. giderim var mı? yok. belki 3 birayla ama o saylanmaz. kafam mı çalışıyor? e o da yok. en son bu adam bağlama da çaldıysa artık oturur ağlarım. lan ben ıslık bile çalamıyorum. ayıp olmuyor mu? resmen adam kayırıyorsun. adama gani gani vermişsin beni böyle bi' değişik, bi tuhaf şey etmişsin.

  ama benim iç güzelliğim daha bi' şey tabii.

  beyler:(

  edit: entaride komple kendime hakaret etmiş olmama rağmen gg imiş. hayırlısı.

 • kısa boy ya da seçim şansınızın olmadığı başka herhangi bir özelliğiniz yüzünden sizi kendilerine layık görmeyen insanlardan uzak durun.

  hatta kısa boyunuz bu tür gereksiz insanları sizden uzak tuttuğu için kendinizi şanslı sayın.

 • kahve bağımlılığının sadece kafein nedenli olduğunu düşünen yanılır, nitekim kahve yerine kafein tableti bile yutsanız bi eksiklik hissedersiniz... ister sıcak ister soğuk olsun (ki sıcak her daim tercihimdir) bir bardak kahvenin yerini hiç birşey tutamaz... fincandan yayılan kokuyu çekersin içine, köpüklerin aldığı şekillere bakıp hayal de kurabilirsin tabi, bir yudum alırsın önce damağına yayılan tat ile şöyle bir gerinip kendine gelirsin sonra... sonra bi bakarsın ikinicisi gelmiş, üçüncü gelmek üzere...

 • genelde haftasonları denk gelinen bi hadise.

  banyonun kapısında beklerken içerden önce tazyikli bi su sesi, sonra haşır huşur yüze su çarpma sesi ve akabinde boğulur gibi sesler yükselir.
  noluyo lan diye korkuyla kapıyı aralayınca pederin eliyle çenesindeki suyu sızması ve omzundaki havlu gözükür.

  adam sadece yüzünü yıkıyomuş amk.

 • bizzat sahit oldugum vahim olay.

  ben ve nobet arkadaslarim acil servis resusitasyon bolumunde malum kisilerin hastasini hayatta tutmak icin cpr yaparken, bu kisiler resusitasyonu basip asistan hekimlere tehditler yagdirarak olayi izlemek istedigini ve onlarin gozlerinin onunde mudaheleye devam etmemizi soylediler. ıclerinden biri, daha sonra asistani darp eden kisi, polis oldugunu ve gerekirse bizi vurabilecegini soyledi.

  yaklasik 15 kisilik hasta yakini grubu gec de olsa guvenliklerin ve asistan hekimlerin mudahalesi ile disari cikarildi. bu sirada hastanin spontan nabzi geri geldi, cpr durduruldu. entube edilmis olan hasta mekanik ventilatore baglanip stabil hale getirildi. tam bu siralarda resusitasyonun kapisini zorla acip serum askilariyla iceri girdiler ve grubun onunde yer alan daha once de tehditler saydirdiklari resusitasyon sorumlusu olan asistan hekimi yumrukladilar. yine gec gelen guvenlik gorevlileri ve bizlerin araya girmesiyle grubu uzaklastirdik.

  polislerin gelmesinden sonra ortam sakinlesti ancak kimsenin hasta bakacak hali kalmadi. ona ragmen henuz hasta yogunlugunun oldugu saatlerde olmamiz nedeniyle hepsi islerine devam etti.

  olay tamamen kamera onunde olmasi nedeniyle "bu doktorlari iyi ki dovuyorlar, en iyisini yapiyorlar" diye konusan ve darp eden bu kisilerin caydirici bir ceza almasini umuyorum.

  ulkedeki cahillik sorunu asip, bu saglik calisanlarina uygulanan siddeti bitirecegimiz gunleri gormeyi diliyorum.

  edit: #46703863

 • bugün beni gülmekten öldürmüş oyundur.

  oyunda ”canan karatay” isimli küçük bir baloncuk, renkli küçük yemekleri katiyen yemeden ve hatta yiyeceklerden uzak kalacak şekilde ilerleyip gezerek yanımdan geçti gitti.