• sende 30 satır yazı yazmışsın. 6 satır daha yazsaydın rahimden dışarı çıkardın. şimdi içerde kaldın. ama iyi oldu

  edit: 36 tane favori alırsam sözlerimi geri alacağım ve ergün abiye biat edeceğim.

 • the observable universe is far too small to contain an ordinary digital representation of graham's number, assuming that each digit occupies at least one planck volume.

  yani diyor ki, her bir sayı 4x10 üzeri -105 metreküp hacme sahip olsaydı şuanda bildiğimiz evren bu sayıyı ifade etmeye yetmezdi. düşünün artık nasıl bir sayı, kaç basamak olduğunu bırakın, a üzeri b üzeri c üzeri d gibi basamaklı sitemler bile bu sayıyı ifade etmekte yetersiz.

  (bkz: oha)

 • safları kandıran haber. bilmezler ki avrupa'da yaşayan türkler (gurbetçiler) de o listeye dahil edilir.

 • bir çok amerikan filminde defalarca tekrarlanarak insanlara "neden ben böyle yaşamıyorum" dedirten sahneler bütünüdür.

  koşarak basamaklardan inerken kravatımı bağlamaya çalışır, kocaman mutfakta hazırlanmış masadan yalnızca portakal suyundan bir yudum alıp "geç kaldım toplantım var " derken hanımdan küçük bir öpücük ile devasa bir arabaya atlar ve bahçedeki kapalı otoparktan sessiz, sedasız ama yemyeşil bir caddeye çıkıveririm... (kahretsin köpekle şakalaşmayı unuttum)

 • 6. kez olimpiyata katılmak ne demek önce ona bir bakalım;
  (bkz: 2012 londra olimpiyatları)
  (bkz: 2008 pekin olimpiyatları)
  (bkz: 2004 atina olimpiyatları)
  (bkz: 2000 sidney olimpiyatları)
  (bkz: 1996 atlanta olimpiyatları)
  (bkz: 1992 barselona olimpiyatları)

  2012-1992=20 yıl eder. yani demem o ki bu adam -hani profesyonel olmayan- 20 yıldır dünyada bu dalın en iyi 20-30 sporcusundan birisi. yok efendim survivor'a gitmiş, dans yarışmasına katılmış. arkadaş devlet bu adama ne yatırım yaptı biliyor musunuz da şampiyonluk istiyorsunuz? yanlış biliyorsam düzeltin ama 2500 dolar maaş veriliyor bu adama hazırlansın diye. şimdi bu adam bizim gibi gidip aquapark havuzunda yüzmeyecek herhalde hazırlanmak için. adama olimpik havuz lazım. e sen bizim vergilerimizle yapılan havuzda çalışması için bu adamdan havuz kirası alıyorsan bu işte bir acayiplik var. şunu unutmayın olimpiyatlarda şampiyon olmak öyle kolay bir şey değil. ciddi yatırım gerekir, ciddi paralar harcanmalıdır. neyse nasıl olsa bir çoğunuz anlamayacak. gerçi anlamayacak güruhun da bir çoğu bu adam 92'de barcelona olimpiyatlarında yüzerken portakalda vitamindi.

 • ilay (3,5 yaş) yatağından kalkıp gelir.

  ilay: anne ben bişiy * istiyorum...
  romica: süt mü?
  ilay: cık! uyumadan önce artık sevimli canavarları seyretmek istemiyorum.
  romica: ne istiyorsun peki?
  ilay: hani bir canavar vardı ya ve helikopterle gece ışıklarla gelmişti ya ve binanın yanına inmişti ya ve onlar onu görünce "aaa, bak şuna!" demişlerdi ya ve kız da gülmüştü ya ve böyle kelebekler kanat çırpmıştı ya ve annesi ona domates vermişti ya ve kız asla asla asla domates yemeyeceğini söylemişti ya ve gemiler böyle hop hop yüzmüştü ya ve penguenler şarkı söylemişti ya ve aslan kral da oğluna "canım beniimmm" demişti ya ve prensese kuşlar anahtar getirmişti ya ve pembe ayılar dans etmişti ya işte onu seyretmek istiyorum...
  romica: hımmmm... hangi film bu?
  ilay: hani küçük kız elma şekeri için ağlamıştı ya, kurt onu ormanda takip etmişti ya, hani gaptan ganca * uçan gemiyle...
  romica: ne zaman izledin bunu sen?
  ilay: üryamda * izledim, açar mısın, bütteeen *

  (bkz: imkansızı yap anne ama iki kere yap)

 • sundugu yarismadaki ilk zamanlarinda hanimefendi goruntusuyle hafiften bbg esintileri yasatirken, sundugu formati cozmesi sonucu simdilerde podyuma cikan kizlara attigi ''eee kevase bugun kimin altindasin'' temali bakisiyla ve tavriyla yarilarak izledigim sunucu.