• tarkan'ın 90'lı yıllardaki eş, dost ve arkadaşlarından neler çektiğinin acı göstergesi olan dostlarıdır. meğer adam aşk acısı değil eşin dostun ispiyonculuğundan çekiyormuş. şarkının mevzu bahis sözleri şöyle ; "unuttu dediler... hiç sevmedi dediler... gücendim yar. yalanmış dediler... bir anlıkmış dediler... kırıldım yar. aldatıyor dediler... aldırmıyor dediler... yıkıldım yar."

  yahu adam zaten aşk acısı çekiyor zaten terk edilmiş. şu adama bu zor gününde teselli olacağınıza niye "tarkan senin eski manitayı başkasıyla dilleşirken gördüm..." diye adama neden ispik yapıyorsunuz? "abi aslan gibi çocuksun sana kız mı yok?" diye omzunu sıvazlayacağınız yerde "tarkan senin eski manita bana 'unuttum onu zaten bir anlıktı, o gün de sarhoştum =))' dedi..." diye adamı iyice perişan ediyorsunuz. adam 40 yıldır bu hadise yüzünden acı çekiyor. ah tarkan ah, tarkan'ın çektiği bu acılar ve çileler daha ne kadar sürecek? bir de şu var :

  (bkz: tarkan şarkılarındaki kimsenin aramaması sitemi)

  böyle dostları olunca adam yalnız kalmış haliyle. ne arayanı var ne de soranı, manitalar da terk etmiş. vurmuş kendini ayrılıklara tarkan reyiz...

 • benim için hala volfied oyununda 1. ve 7. bölümlerdeki yılan ve örümcektir. tam "tamam hallediyorum ben bunu" derken ekran dışına kaçıp az oyun kilitlemedi şerefsizler.

 • -istanbul ankara arası bir yolculukta ya$anan bir olaydır

  adam otobusle giderken, bolu dagi'nda verilen molada korkunc siki$tığı için tuvalete ko$turmuş. bo$ kabin bulup kendini oraya atmı$. tam oturmu$ ki yan kabinden bir ses gelmi$.

  -merhaba
  -adam $askin bir şekilde cevap vermi$ "merhaba"
  -ses devam etmi$ : nasilsin?
  -ilk defa ba$ina boyle bir $ey geldiğinden, yine $a$kin $a$kin yanitlamı$ : sagol iyiyim. sen nasilsin?
  - ne yapiyorsun?
  -bir an tereddut gecirmi$ zira adam onun tuvalette oldugunu bildigi icin mutlaka ne yaptigini da biliyormu$ baska bir$ey anlatmak isteyip konuyu deği$tirerek, ben istanbul'dan ankara'ya gidiyorum. sen nereye gidiyorsun?

  adamin sonraki cumlesi bu muhabbeti sona erdirmi$:

  -hayatim, telefonu kapatiyorum. yandaki tuvalette bir gerizekali var. sana sordugum sorulara yanit verip duruyor. ben seni sonra ararim. *

 • şimdi siz elinizdeki silahı birisine doğrulttunuz ama silahı doğrulttuğunuz adam da kendi silahını başka bir adama doğrultmuş vaziyette ve işin püf noktası ise onun silahını doğrulttuğu adam da silahını size doğrultmuş vaziyette. işte siz minimal de olsa bir ‘meksika açmazı’nın içindesiniz demektir. bu durumda ne silahı bırakabilirsiniz ne de silahı ateşleyebilirsiniz. teorik olarak her atış isabetli ve öldürücü olursa silahını en son ateşleyen kişi hariç herkes ölecektir. bu terim aslında meksika’daki politik çekişmeleri tarif etmek için ortaya çıkarılmış, stratejik olarak kimsenin yerinden kıpırdayamadığı durumları tarif etmek için kullanılmıştır. hollywood bu açmazı filmlerinde çok kullansa da dünyadaki hiçbir meksika açmazı sahnesi ‘deliyürek’ dizisindekiler kadar kalabalık olamamıştır. deliyürek’in 27 kişilik meksika açmazı rekorunu 12 kişiyle ‘süper baba’ takip etmektedir.

 • ali uçar kardeşimizi kendi zavallı kekoluğuna kurban eden kızın isminin ve fotoğraflarının ifşa olması yüreğimizi soğutacaktır. bu tarz kız müsveddeleri rezil edilmedikçe halkımızın güzel insanları aşağılanmaya devam edecektir. bu konuda benim gibi düşünen çok arkadaşım olduğundan da eminim.

  terliklerimizi giyip izbanda kitap okuyoruz editi : #50566071

 • uyanik otesi olanlar sattiklari hesabi "benim hesabim calinmis!" diyerek orjinal bilgilerini vermek suretiyle geri almakta ve onu tekrar baskasina satabilmektedirler.

  sahsen bunun parayla sozluk hesabi alana guzel bir ceza oldugunu dusunuyorum, parayla sozluk hesabi satan her dolandiriciya tavsiye ederim.