• (bkz: dün seninle yarışan, bugün herkes perişan)

  bugün durdum düşündüm. 13 sene önce fener almış yürümüştü, paralar, yıldız futbolcular oluk oluk akıyordu. çağın ötesinde statları, tesisleri vardı, ortega gidiyor alex geliyor, appiahlar, anelkalar, carloslar... herkes aziz yıldırım'a tapıyordu. galatasaray ise futbolcuların maaşlarını bile ödeyemeyecek durumdaydı. fenerliler "biz herkesi paramızla döveriz" diye takılırken, herkes "artık cimbomun devri bitti" derken galatasaray 2006'da imkansızı başarıp şampiyon oldu ve fener o travmayı yıllardır atlatamadı. 13 yılda şikesiz 2 şampiyonlukları var.

  2 sene önce bu sefer beşiktaş biraz ivmelendi, hatta ufaktan *m üstünde g*t s*kecek gibi oldu ve beşiktaşlılar aynı triplere girdi. hadsiz hadsiz küçük görmeler, bir şeyler... gs için avrupa cezası bekleyen mi dersin, maddi kriz tellallığı yapanı mı ararsın, "beşiktaş galatasaray'ı satın alsın" diyenler, tey tey tey...

  ne var ki cimbom yaşadığı her krizden sonra olduğu gibi küllerinden yeniden doğdu ve beşiktaş'ı fabrika ayarı olan üçüncülüğe sabitledi. fener zaten ölmüş, ağlayanı yok. çuvalla para saçıp g*tü 32. haftada kurtardı. iktidar destekli dünkü boka da itinayla iki senedir boyunun ölçüsü veriliyor.

  tüm rakipleri; iktidarıyla, federasyonuyla, hakemiyle, medyasıyla, küçüğüyle, büyüğüyle bir oldular, top tüfek saldırdılar, yine de alt edemediler.

  son 5 yıla bakıyorsun, 3 defa şampiyon olmuşuz.
  son 10 yıla bakıyorsun, 5 defa
  son 15 yıl, 7 defa
  son 20 yıl, 9 defa
  son 25 yıl, 12 defa

  avrupa kupalarını, türkiye kupalarını, süper kupaları saymadım daha. sürekli kazanıyor. kazandıkça ünü artıyor. taraftarı artıyor. sermayesi artıyor. hastasıyız, nazar değmesin! emeği geçen herkes sağ olsun, var olsun!

  22. şampiyonluğumuz kutlu olsun!!!

 • 2,5-3kg'lık maddeyi enerjiye dönüştürmüş patladığında.

  füzyon esnasında yok olarak enerjiye dönüşen bu madde dünyanın en güçlü konvansiyonel bombası olan mother of all bombstan yaklaşık 1 milyon kat daha fazla enerji ortaya çıkarmış.

  gelmiş geçmiş en temiz nükleer bombalardan biridir ayrıca. enerjisinin %97'si tamamen füzyondan geldiği için nuclear fallout çok az olmuş. gerçi bu biraz da sovyetlerin insaflı davranmasından kaynaklı, orijinal tasarımda güç iki katıymış ancak hesaplara göre bu patlama tek başına o güne dek patlatılan tüm bombaların toplamının %25'i kadar bir serpintiye sebep olacağı anlaşılınca şimdilik dünyayı yok etmeyelim demişler.

  (bkz: nükleer çağ öncesi çeliği)

 • evet ekşi ahalisi, gene bir haber görüp atlamışsınız hemen! oğlum kültür sanat entry’si giricem diye her bilgiyi yazmayın şuraya, azıcık araştırın!
  şimdi bu yky ışık ergüden’in bahsettiği tanios kayası adlı kitabı daha önceden %10 luk bir sözleşmeyle esin talu çelikkan’a çevirtmişti. sonrasında %10 fazla geldiği için ışık ergüden’le %6 ya anlaştı. şimdi de %2 ye çekmek istedi, ışık ergüden de açık bir mektup yazıp haksızlık yapıldığını dile getirdi. sonuç: başkasına haksızlık yapıldığında ona ses çıkarmayıp yapılan haksızlığın karşısında değil de yanında olan bir çevirmenin, aynı haksızlık kendine yapıldığında mağduriyeti belirtmesidir bu. üstelik geçen ay seçim gündeminde kaybolan sel yayıncılık bandrol rezaletine rağmen o yayınevinden bir kitap çıkartmış ışık ergüden.
  ortada bir haksızlık var ama sen kurnazlık yaparak başkalarının haksızlığına ses etmez de kendi yoluna devam edersen, bir gün sana yapılan haksızlık yüzünden utanç duymak zorunda kalırsın. tabii utanabilirsen!

  edit: kaynak isteyenler olmuş. ilk elden, oğlundan veriyorum kaynağı.

  http://m.radikal.com.tr/…an_vaz_mi_geciliyor-873006

  https://www.google.com.tr/…a-yakismadi-1145318h.htm