• bu ve diğer benzer cihazların imzalarının var olma nedeni "bakın benim iphone'um, blackberry'im, android'im var, istediğim her yerde maillere bakabilen ayrıcalıklı bir bireyim" düşüncesini yaymak değildir.

  "telefon ile mail yazdığım için imla kurallarına ve kurumsal mail adabına uygun yazmıyorum, kısaltma ve yabancı alfabe kullanabilirim, ayrıca attığınız mailleri görüntülemekte / istediğiniz işleri yapmakta teknik yetersizlik yaşayabilirim" demektir.

  okuyanda yalnızca böyle bir düşünce uyandırması gereken ibare.

  edit: yahu öyle bir abartıyorsunuz ki sadece dükler, prensler, uranyum tedarikçileri kullanıyor sanki iphone'u. sprint ile (turkcell gibi bir operatör) iphone 7 32$'a geliyor. türkiye gibi 3. dünya ülkelerinde kur farkı, özel tüketim vergileri ve benzer sebeplerden ötürü alınması ekonomik açıdan zor bir cihaz olabilir, ama dünyada kimse "sent from my iphone" ibaresini görüp fakirliği ile yüzleşmiyor. bütün mobil telefonlarda benzer bir ibare var.

  android'te "android cihazımdan gönderildi" diyor. windows telefonda "windows phone'dan gönderildi" diyor. ne oluyor yani şunu okuyunca, neden duygularınız inciniyor ya?

  ayrıca üreticiler neden türkiye gibi ülkelerdeki garibanların duyguları incinir diye düşünüp, adını, markasını gizlemek zorunda ki? gerçekten şu mesaja sanki kast sistemiymiş, ruhban sınıfının gizli tapınak koduymuş gibi anlamlar yüklenmesini anlayamıyorum. altı üstü bir telefon. sorun apple'da değil, iphone'a bu kadar derin anlamlar yükleyen insanlarda.

  ayrıca özellikle şantiye / saha işinde olanlar için son derece gerekli bir ayrımdır mobil olmak ve olmamak. lütfen dünyayı sadece sizin şartlarınızdan ibaret zannetmeyin.

 • "madem ışık sesten daha hızlı, nasıl oluyor da en öndeki aracın şoförü trafik lambasının yeşil yandığını arkadaki arabanın korna sesinden sonra görüyor."

 • dedem babaannemin saçını hem tarar hem örerdi. o görüntü hiç silinmez hafızamdan. siyah beyaz bir fotoğraf karesi sanki. çok özledim sizi.
  tanım: derin anlamlar yüklenebilecek hareketlerden bir tanesidir.

 • ben bu insanlari da anlamiyorum. istanbulda vaka olmadigini mi dusunuyorlardi? vakalarin buyuk kisminin istanbulda oldugunu zaten her insan evladi tahmin edebilir bence.

  hayatini korku ustune kurmus ve mantikli davranamayan insan hareketidir, cok net. evinden cikmasa, sosyal izolasyona dikkat etse belki de hic virus kapmayacagini idrak edemiyordur.

 • ertem şener: volkan'a küfredenler şerefsizdir.
  ahmet çakar: küfretmek şerefsizlik midir ertem? sinan?
  e.ş: evet
  s.e: evet
  a.ç: volkan'ın melo'ya köpek demesi şerefsizlik midir?
  ertem şener ve sinan engin: mavi ekran

 • gelinle damadın çıkışı esnasında, geçiş yolu boyunca yakılan meşalelerden birinin gelinin duvağını tutuşturması; gelinin, önce söndürme çabaları ile helak edilişi, akabinde panik halindeki davetliler tarafından, yanı başındaki havuza atılması...

 • ilk entry: 25.07.2013
  yazarlık onayı: 10.05.2013

  bu ne lan ahah. adam zamanda geri yolculuk yapmış :)