• (bkz: mavi jeans)

  eskiden iyiydi bu. kaliteli şeyler üretirdi ve yıllarca giyilirdi. 2 sene önce bunlardan aldığım kazakların çoğu şu anda çöp durumda. kolları ve yakaları pörsüdü.

  tişörtleri de 2-3 senede soluyor.

 • enes batur vb. amipleri takip eden ve onlar gibi davranmaya çalışan kitlenin umrunda olmayacak çocuk.
  destekleyelim o zaman güzel kardeşimizi.

  edit: entry girerken 290 civarı abone vardı. şimdi 8.000’lere dayanmış durumda. daha da fazla olacak eminim. bu güzel olayın fitilini yakan, başlığı açıp kardeşimizi tanımamızı sağlayan yazar arkadaşa çok teşekkürler.
  edit 2: ekşi sözlük için teşekkür videosu hazırlamış https://youtu.be/wtevlkp8vqu
  mutluluğu gözlerinden okunuyor resmen, kalbi güzel çocuk, yolun açık olsun.

 • bugün istanbul'da görüntülenmiş olan canlıdır.

  canlının bakışları için yakınlaştırılmış görsel.

  not : bu ülkede ifade özgürlüğü olmadığı için entry'mi tekrar düzenledim.
  atatürk'ün kurduğu laik cumhuriyetin potansiyel düşmanları elini kolunu sallaya sallaya gezerken, atatürk'ün ilkelerine sahip çıkan ve cumhuriyeti korumak isteyen biz solcular vatan haini ilan edilebiliriz çünkü.
  bu işin sağı solu yok gerçi.
  söz konusu vatan ve cumhuriyetimizse gerisi vız gelir tırıs gider!

  şu saatten sonra da mültecilerle alakalı tek girdi yazarsam, mezardaki annem yüzüme kalkıp da tükürsün.
  42 yaşından sonra bağımsız türkiye dediğim ve cumhuriyete sahip çıkmak istediğim için tekrar cezaevine giremem ben. inanmayanlar nick altımdaki ilk entry'e bakabilir.

  beddua : muhalefet partileri allah hepinizin belasını versin.
  bizi bu hallere sizler düşürdünüz.
  yeter artık defolun gidin de adam gibi muhalefet yapacak insanlar gelsin o koltuklara.
  (beddua, tck'na göre hakaret suçunu teşkil etmez)

 • geçen sene philip morris eğitimindeyiz. yaklaşık salonda 106 kız var, hepsi de podyuma çıkar gibi gelmiş. toplasan da 10 erkek var. hani tekelden sigara alırken aniden belirip "sigarayı kendinizi için mi alıyorsunuz" diyenlerden..

  eğitmen geldi, şöyle bi süzdü etrafı, erkek yok gibi bişi, şöyle erkekler bi parmak kaldırsın görelim yau dedi delikanlıları..

  yanımdaki erkek arkadaş da fazla sallamadı, e görsün canım ne o çocuk gibi triplerinde haklı olarak.

  arkadaki kız: hahah kaldırsana erkek değil misin hahaha
  arkadaş: kaldırdım ben, sen farketmedin.

 • bunun erkek çocuklarına giydirilmesi yasaklanmalıdır, duygusal travmalara yıllarca kanayan yaralara neden olur. annemin her sabah zorla giydirdiği ve çorabın belinden tutup ayaklarım yerden kesilene kadar yukarı çektiği o zalim sahneyi unutmaya çalışırken alkolik oldum ben.

 • güzel bir görüntü olmuş. eyfel'i kirmizi beyaz görmek hoş olmuş, özellikle gurbetçiler için güzel bir ani olmuştur bu.

  sözlükte ise bir şeyle de dalga geçmesek, küçümsemesek, espri kasmasak, sapla samani kariştirmasak olmaz, rahat edemeyeceğiz. tamam bugün rezil bir futbol oynadik. ama bu eyfel'in kirmizi beyaz görüntüsünü beğenmeye engel değil.

 • kendinizi layık gördüğünüz işte çalışana dek,
  istediğiniz arabaya binene dek,
  beğendiğiniz kıyafetleri giyene dek,

  ve hatta
  sevdiğiniz kadınla evlenene dek mücadeleyi bırakmayın...

  üzülürsünüz.

  hiç bir savaşın kazanma garantisi yoktur ama savaştan kaçarak kanınızın son damlasına, son merminize kadar dövüşerek kaybetmezseniz sizi onursuz bir hayat bekler unutmayın.

 • doktor dayak yiyor, hakim tutuklanıyor, ünv profesörü ne diyor dinleyen yok, öğretmen kpss ile kafayı yedi, general tutuklanıyor, mimar müteahhitlerin elinde oyuncak oluyor.
  itibar bunun neresinde bilemedim.

 • lokasyonun bakırköy’deki yeşilyurt yerine malatya’daki yeşilyurt olarak girildiğini düşündüğüm olay. daha ankara ve izmir’de bile olmayan apple store’un malatya’da açılması biraz saçma geliyor kulağa.

  edit: bir iki entry’de malatya yeşilyurt’un zengin bir bölge olduğundan, 700-800 bin liraya daire satıldığından ve dolayısıyla doğru bir tercih olduğundan bahsedilmiş. istanbul yeşilyurt’ta 800 bin liraya kulübe alamayacağınızı, en ucuz 2+1’lerin 1.5 milyon liradan satıldığını, 4-5 milyon liraların standart fiyatlar olduğunu ve 10 milyona bile daire bulabileceğinizi belirtmek isterim.